My, dzieci z Dworca ZOO, premiera już 27 lutego na HBO GO!

Magdalena Klosa

Filmy812 5/5

My, dzieci z dworca ZOO
hbogo.pl

Niezwykle kontrowersyjna, brutalna i okropnie prawdziwa historia dzieci z Berlina Zachodniego doczekała się już drugiej ekranizacji. Tym razem w postaci ośmioodcinkowego serialu, który ukaże się na platformie HBO GO już 27 lutego 2021.

My, dzieci z Dworca ZOO

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce na przełomie lat 1975-77 w Berlinie Zachodnim. Dokument został opracowany przez dwóch niemieckich dziennikarzy, na podstawie zapisów magnetofonowych z rozmów z Christiane F. małoletnią narkomanką. Książka stała się prawdziwym światowym bestsellerem, przetłumaczona na 30 języków i sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy. Niezwykle kontrowersyjna i brutalna historia12-letnich dzieci, które trafiły do prawdziwego piekła na ziemi. Prostytucja, narkomania, przemoc, handel ludźmi, kradzieże i włamania to codzienność dla bohaterów z tytułowego Dworca ZOO. Książka, która wstrząśnie dosłownie każdym, niezwykle prawdziwa i szokująca historia zapadająca w pamięć już na zawsze.

Pierwsza ekranizacja Dzieci z Dworca ZOO ukazała się w 1981 roku i w większości spotkała się z aprobatą. Twórcom udało się przedstawić ponury klimat tamtych czasów, szokujące sceny i wstrząsające decyzje młodych ludzi, które doprowadziły do prawdziwego upadku moralności. Czy nowa odsłona, która doczeka się swojej premiery już 27 lutego, aż po 40 latach, zaskoczy widzów zupełnie nowym spojrzeniem? A może uda nam się cofnąć w czasie i poczuć klimat niezbyt kolorowych w tym przypadku lat 70 i 80? Zdania na temat nowej produkcji są bardzo podzielone. Obejrzyjcie zwiastun i oceńcie sami. Czy warto?

Obsada

  • Jana McKinnon
  • Lena Urzendowsky
  • Sebastian Urzendowsky
  • Lea Drinda
  • Bernd Hölscher
  • Angelina Häntsch
  • Michelangelo Fortuzzi
  • Jeremias Meyer
  • Bruno Alexander

My, dzieci z Dworca ZOO – Zwiastun

Tagi: HBO GO

Magdalena Klosa

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Komentarze