znak zodiaku - wodnik

Wodnik

Przewodnik Wodnika - Charakterystyka znaku zodiaku

Wodnik to jedenasty znak zodiaku i należy do znaków powietrznych. Osoby związane z tym znakiem słonecznym są bardzo obiektywne i niezbyt emocjonalne. Wodnicy są pewni siebie, asertywni, stanowczy i zdeterminowani w swoich cechach. Łatwo ulegają fascynacji nowymi i interesującymi rzeczami wokół siebie, co czyni ich odkrywcami i wynalazcami w pewnym sensie. Znak zodiaku Wodnika wierzy w wolność, niezależność i ma w sobie coś z buntownika. Lubią przygody i są wizjonerami, co odróżnia ich od reszty znaków zodiaku. Mimo że są towarzyscy, uroczy i humanitarni, mają nieco trudności z utrzymaniem relacji, ponieważ bywają bardzo zmienni i kapryśni. Dlatego mogą znać wiele osób, ale mają tylko kilku bliskich przyjaciół. Wodnicy są bardzo czarujący i ujmujący, co sprawia, że płeć przeciwna łatwo do nich lgnie. Jednak nie potrafią wyrażać emocji, co czasami sprawia, że są zdystansowani.

Wodnik, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Wodnik obchodzi urodziny między 20 stycznia a 18 lutego.

Jaka planeta włada Wodnikiem?

Uran

Jaki jest symbol Wodnika?

Wodnik

Jakie są osoby spod znaku Wodnika?

Kobieta

Kobiety spod znaku Wodnika są inteligentne, niezależne i przyjacielskie. Posiadasz wielką siłę, która pomaga Ci pokonywać nawet najtrudniejsze zadania. Jesteś szczera i masz silne przekonania, ale są również bezstronne i tolerancyjne wobec punktu widzenia innych. Wyróżniasz się prawdomównością, niezależnością i współczuciem. Zawsze starasz się patrzeć na szerszą perspektywę i nie uchylasz się od brania na siebie odpowiedzialności za pracę na rzecz poprawy społeczeństwa. Słyniesz z inteligencji, mądrości i serdecznej natury, nie masz trudności z nawiązywaniem przyjaźni. Jesteś popularna w swoich kręgach towarzyskich. Ale potrzebujesz czasu, aby zbudować bliską relację, ponieważ unikasz emocjonalnego zaangażowania.

Mężczyzna

Mężczyźni spod znaku Wodnika są zdecydowani i stanowczy, zawsze poszukują prawdy i mają silną potrzebę poznania wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Często znajdziesz ich zajmujących się kilkoma zadaniami jednocześnie, ponieważ są ciągle zajęci.
Mają wielką wyobraźnię, są inteligentni i zdecydowani wprowadzić swoje pomysły w życie. Mają szczególną skłonność do sztuki i maszyn, dlatego gadżety, komputery, sztuki widowiskowe, muzyka mają w ich życiu duże znaczenie.

Związki

Jesteś współczująca, wrażliwa, inteligentna, uczuciowa, a jednocześnie zdystansowana i bardzo intuicyjna. Chronisz swoją przestrzeń osobistą tak starannie, że czasami innym trudno jest się do Ciebie zbliżyć. W rezultacie możesz być bardzo samotna.

Zdrowie

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika zwykle mają słabą budowę kości, więc nawet niewielki upadek czy wypadek mogą spowodować złamanie. Twój układ nerwowy, serce, kręgosłup, gardło i pęcherz również mogą powodować niepokój na froncie zdrowotnym. Jednakże, układ trawienny może łatwo przystosować się do wszelkiego rodzaju kuchni. Ponieważ masz skłonność do zbytniego martwienia się, może to prowadzić do zaburzeń pracy mózgu. Mimo to, masz sporą szansę aby dożyć późnej starości w dobrym zdrowiu.
Anatomicznie Wodnik odpowiada: kości ogonowej u podstawy kręgosłupa, łydki i kostki, oczy.

Miłość

Wodniki cenią sobie swoją osobistą wolność i nie tolerują nikogo, kto próbuje ograbić ich z przestrzeni. Jednak osoby, które dopuszczają do swojej przestrzeni, znajdują ich bardzo interesującymi i uroczymi ludźmi. Ci, którzy zakochują się w Wodniku, najprawdopodobniej będą podzielać jego/jej artystyczne i intelektualne zainteresowania. Lubisz czynić wszystko doskonałym dla swojego partnera. Twoje podejście do miłości i małżeństwa jest logiczne i intelektualne, dlatego kochanie umysłem jest Twoim sposobem na bycie w związku.
Jesteś elastyczna, gotowa na kompromisy i dostosujesz się do charakteru swojego partnera. Wodnik ze Strzelcem, Wodnik z Bliźniętami oraz Wodnik z Baranem tworzą dobre pary życiowe.

Natura

Hojni i pełni współczucia, Wodnicy są praktyczni i mają bystre oko, które łatwo dostrzega fałsz i zdradę. Niemniej jednak, jako rodzice, małżonkowie czy przyjaciele, osoby urodzone pod znakiem Wodnika są bardzo wspierające, zawsze będą gotowi pomóc z prawdziwie bezstronną radą i zaraźliwym optymizmem.

Jednak Twój niekonwencjonalny sposób myślenia i buntownicza natura ujawniają się w nieprzewidywalnym zachowaniu. Jesteś przyjazna, ale niezbyt skłonna do zmiany swoich przekonań czy opinii.

Kariera

Osoby urodzone w znaku Wodnika mogą stać się wyjątkowymi naukowcami i lekarzami, ponieważ mają zdolność do analizowania i koncentracji przez długie godziny. Mogą również odnieść sukces w dziedzinach artystycznych. Prawo jest kolejną dziedziną, którą mogą podjąć i osiągnąć oczekiwany sukces. Kwestie finansowe nigdy nie sprawiają, że są zaniepokojeni lub niespokojni. Ponieważ często angażują się w działalność charytatywną, mogą ponieść poważne straty finansowe.

Mocne strony

Progresywna, oryginalna, niezależna, humanitarna

Słabości

Uciekasz od wyrażania emocji, zmienna, nieustępliwa, zdystansowana.

Zgodność

Strzelec, Baran, Bliźnięta