znak zodiaku - waga

Waga

Przewodnik Wagi - Charakterystyka znaku zodiaku

Znak Wagi uosabia równowagę i sprawiedliwość. Osoby spod znaku Wagi fascynuje równowaga i symetria. Lubią stymulować swoje umysły książkami, dyskusjami i walką o sprawiedliwość. Często pozwalają sobie na drogie i piękne rzeczy. Wagi skupiają się na partnerstwach, ponieważ relacje są dla nich najważniejsze. Jednakże, priorytetowo traktują potrzeby innych. Wagi podziwiają harmonię i kochają delikatność oraz spokój wokół siebie. Stąd stają się mediatorami i łagodzą spory między innymi, kiedy tylko jest to możliwe. Starają się sprawić, by wszyscy byli szczęśliwi i zaangażowani. Są rządzeni przez Wenus i dlatego uwielbiają sztukę, intelektualizm i koneserstwo. Są także chłodni, obliczeniowi, intelektualni i czarujący. Mogą oczarować każdego i przyciągnąć do siebie wielu ludzi. Lubią także aspekty społeczne.

Waga, od kiedy do kiedy?

Zodiakalna Waga obchodzi urodziny między 23 września a 22 października.

Jaka planeta włada Wagą?

Wenus

Jaki jest symbol Wagi?

Waga

Jakie są osoby spod znaku Wagi?

Kobieta

Jesteś bardzo inteligentna, kokieteryjna, czarująca, urzekająca i przyjazna. Dzięki temu naturalnie i łatwo przyciągasz do siebie ludzi. Zawsze jesteś gotowa na dziką i zabawną przygodę. Jesteś wcieleniem sprawiedliwości, równości i równowagi. Kobiety spod znaku Wagi są reprezentowane przez wagę, więc idealnie zrównoważone, bezbłędne i kompletne. Jesteś również bardzo towarzyska i masz dar do komunikacji. Jesteś fascynującą mieszanką racjonalnej logiki i nieprzewidywalnej emocji. Przebijasz dziury w błędnych opiniach innych, a następnie nadrabiasz wygraną w dyskusji swoim urokiem. Zawsze jesteś otwarta na rozsądek i zdrowy rozsądek. Z dobrym nastawieniem przyznasz swoje błędy, jeśli ludzie rozmawiają z tobą logicznie. Zawsze jesteś modna, elegancka, gustowna i dobrze utrzymana. Ponadto masz oko na jakość, piękno i harmonię we wszystkim. Twoja wyrafinowana i troskliwa natura pomoże ci dbać o swojego partnera zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Kochasz wszystko, co związane z romantyzmem i partnerstwem, ciągle pracujesz nad ulepszaniem związku.

Mężczyzna

Mężczyzna spod znaku Wagi to ekspert w komunikacji. Zawsze znajdzie idealne słowa na każdą okoliczność. Może wydawać się dyplomatyczny, taktowny i charyzmatyczny, w zależności od sytuacji. Jest znakiem kardynalnym, więc ma motywację do rozpoczynania rozmów w towarzystwie. Mężczyźni spod znaku Wagi są pod wpływem Wenus, planety miłości, przyjemności i relacji, zatem są przepełnieni romantycznymi myślami i lubią się nimi dzielić. Ich naturalna optymistyczna postawa to jeden z głównych powodów, dla których ludzie uważają ich za ideał do dawania rad, rozpoczynania rozmów czy dowcipów, które rozśmieszają całe pomieszczenie. Jest socjalistą i ma mnóstwo przyjaciół, ale wszystko, co robi, robi w partnerstwie. Może zamienić każde wyjście w ekscytujące i romantyczne przeżycie dzięki swojemu urokowi i zabawności. Chociaż z natury jest osobą kochającą zabawę i elastyczną, może się irytować, gdy czuje, że jest niespójny.

Związki

Waga to niesamowity znak, aby być w związku. Dosłownie dajesz z siebie wszystko w relacjach i gdy ktoś zdobędzie twoje serce, zrobisz wszystko, aby to utrzymać. Jesteś bardzo troskliwa, kochająca i dasz wszystko dla osób, które kochasz. Twoja towarzyska natura sprawia, że dobrze radzisz sobie w grupach ludzi. Ponadto, masz naturalne umiejętności rozumienia, mediacji i współpracy z ludźmi, a te umiejętności pomogą ci utrzymać relacje z innymi. Unikasz wdawania się w gwałtowne argumenty i walki i zawsze starasz się rozwiązywać sprawy logicznie, bez względu na to, jak napięta jest sytuacja. Robisz wszystko, co w twojej mocy, aby naprawić sytuację i powrócić do pokoju.

Zdrowie

Równowaga jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia Wagi. Musisz mieć zrównoważoną dietę, równowagę między pracą a rekreacją i utrzymywać zrównoważone relacje z innymi ludźmi. Masz tendencję do bycia nadmiernie aktywnym i niespokojnym. Musisz unikać pochopnych działań, ponieważ mogą one przynieść stres i napięcie. Masz zwyczaj pracować w ekstremalnych warunkach. W związku z tym możesz cierpieć na wyczerpanie nerwowe, co może prowadzić do złych nawyków żywieniowych. Z powodu systematycznego przeciążenia, czasami czujesz się zmęczona i słaba. Możesz również cierpieć na utratę pamięci. Dlatego spokojny czas i minimalna stymulacja przyniosą ci dużą korzyść.

Władająca planeta, Wenus, ma wpływ na skórę, włosy i żyły, jak również na gardło, nerki i region lędźwiowy. Jesteś podatny na słabości w dolnej części pleców. Możesz również być podatny na dolegliwości nerek i wypryski skórne. Unikaj spożywania alkoholu i pokarmów trudnych do strawienia. Picie dużej ilości wody będzie dla ciebie pomocne, ponieważ utrzyma twój system w czystości i wolny od toksyn.

Miłość

Wagi uwielbiają być zakochane i być kochanymi w zamian. Kochasz tradycyjne atrybuty romansu. Podziwiasz piękno i harmonię we wszystkich formach; muzykę, sztukę, ludzi i romans. Nie będziesz szukać tylko miłości i romansu, ale również kogoś, kto może współtworzyć łatwy raport. Jesteś bardzo romantyczna i o miękkim sercu. Oczekujesz, że będziesz doceniana przez swoich bliskich i potrafisz się odwdzięczyć.
Masz naturalną zdolność do zaspokajania potrzeb ukochanej osoby. Ale również szukasz kogoś, kto Ciebie zaspokoi emocjonalnie, duchowo, intelektualnie i fizycznie. Ponadto, przyciąga Cię ktoś, kto wyróżnia się w tłumie.

Natura

Osoby spod znaku Wagi mają tendencję do bycia przyjemnymi, uprzejmymi, kreatywnymi i eleganckimi. Posiadasz bardzo spokojną i opanowaną osobowość. Zazwyczaj nie wdajesz się łatwo w gorące dyskusje. Na przykład, zdarza Ci się złościć, ale Twój gniew szybko mija. Jesteś zrównoważona i fascynuje Cię symetria. Zawsze jesteś gotowa pomagać ludziom w potrzebie. Dobrowolnie oferujesz wsparcie finansowe, moralne i psychologiczne swoim bliskim. Jesteś skłonna do życia towarzyskiego i lubisz spędzać czas oraz dzielić się zasobami z ukochanymi osobami.

Kariera

Osoby spod znaku Wagi zawsze traktują swoich kolegów z pracy jak bliskich przyjaciół. Rozkwitasz w kulturze organizacyjnej, gdzie panuje niska dramaturgia, harmonia, zaufanie między pracownikami i dużo zabawy przy pracy zespołowej. Trochę ciężko pracuje Ci się w bardziej sztywnym i zarezerwowanym środowisku. Unikasz dramatów w miejscu pracy. Jesteś bardzo kreatywna i lubisz zabawę, zawsze starasz się dobrze bawić w pracy. Sztywna atmosfera sprawia, że stajesz się spięta. Ogólny zarys jest dla Ciebie o wiele ważniejszy niż szczegóły. Oznacza to, że możesz stracić zapał w połowie projektu – zwłaszcza bez członka zespołu, który by Cię rozliczał i dopingował do włożenia większego wysiłku.

Mocne strony

Współpracująca, dyplomatyczna, uprzejma, bezstronna, towarzyska

Słabości

Niezdecydowana, unika konfrontacji, nosi urazę, użala się nad sobą.

Zgodność

Bliźnięta, Wodnik, Lew, Strzelec