znak zodiaku - ryby

Ryby

Przewodnik Ryby - Charakterystyka znaku zodiaku

Ryby to 12. i ostatni Znak Zodiaku, co powoduje, że przejmują one różne cechy wszystkich pozostałych 11 Znaków. Ten marzycielski i romantyczny Znak jest znany ze swojej uroczej strony kreatywnej, która dla niektórych jest jak płynąca poezja, a dla innych jak świeży powiew wiatru. Wielu uważa hojne i współczujące Ryby za bezinteresowne, podczas gdy inni mogą czuć, że osoby urodzone pod tym znakiem są odrobinę sztywne. Ryby, podobnie jak ich symbol dwóch ryb ustawionych w przeciwnych kierunkach, obfitują w paradoksy. Rządzone przez Neptuna, Ryby są postrzegane jako żyjące w swoim własnym świecie; mają tendencję do bycia oderwanymi, duchowymi i dość skoncentrowanymi na swoich wewnętrznych potrzebach. Znane z łatwości płynięcia po falach, bez wywoływania zamieszania, Ryby nienawidzą konfrontacji. Wolą omijać problemy szerokim łukiem i zrobią wszystko, co w ich mocy, by unikać konfliktów.

Ryby, od kiedy do kiedy?

Zodiakalna Ryba obchodzi urodziny między 19 lutego a 19 marca.

Jaka planeta włada Rybami?

Neptun

Jaki jest symbol Ryb?

Ryba

Jakie są osoby spod znaku Ryby?

Kobieta

Kobiety spod znaku Ryb są tajemniczymi i zmysłowymi osobami. Są również romantyczne i duchowe. Charakteryzują się głęboką emocjonalnością. Ich sny są żywe i mają głębokie znaczenie, które niełatwo jest zrozumieć innym.
Kobiety Ryby posiadają głęboki wgląd w naturę ludzką i otaczający je świat, dlatego też bardziej ufają swojej intuicji niż temu, co widzą i słyszą. Mają zamiłowanie do sztuki, pisarstwa lub innych kreatywnych działań. Ich praca jest przedłużeniem ich osobowości.

Mężczyzna

Mężczyźni spod znaku Ryb zawsze znajdują się na wahadle między światem rzeczywistym a duchowością i właśnie z tego powodu często nie mogą się w pełni zrelaksować. Niemniej jednak, ich potężny szósty zmysł często przychodzi im z pomocą, co ułatwia podejmowanie decyzji.
Mężczyźni spod znaku Ryb są troskliwi, delikatni, czuli, emocjonalni i wrażliwi na uczucia innych, wiele osób postrzega ich jako niezwykle inspirujących i i czarujących.

Związki

Osoby spod znaku Ryb mają tendencję do popadania w melancholię, jeśli nie są wysłuchane, lub w pewien rodzaj pesymizmu, który może prowadzić do marnotrawstwa, zwlekania i letargu. Ryby mają beztroskie podejście do wielu rzeczy w życiu. Urocze osoby urodzone w znaku Ryb są znane i lubiane za swoją hojność i współczującą naturę. Niemniej jednak, bardzo trudno im przestrzegać ścisłych zasad lub utrzymać pewien poziom dyscypliny. Prawdopodobnie, osoby urodzone pod znakiem Ryb uciekną i ukryją się, gdy stanie się to dla nich przytłaczające, a słabsze z nich wybiorą ucieczkę w używki takie jak alkohol i narkotyki.
Silniejsi i bardziej świadomi dadzą upust swoim emocjom poprzez zanurzenie się w muzyce, poezji, lub w innych sztukach kreatywnych. Ryby są znane z tego, że rzadko otwierają się przed otoczeniem. W radzeniu sobie ze światem zewnętrznym mogą stać się czasami niepraktyczne i przez to czują się nieco nieswojo,. W głębi duszy jednak, Ryby są niezależne i odważne.

Zdrowie

Osoby spod znaku Ryb mają być może najdelikatniejszą strukturę fizyczną. Ich stopy, układ oddechowy i krążenia mogą być źródłem zmartwień. Poza tym, są to bardzo wrażliwi ludzie, którzy łatwo ulegają pokusie jedzenia niezdrowej żywności – co może prowadzić do przyrostu wagi – a także uzależnień. Nawet niewielkie zmiany sezonowe mogą negatywnie wpływać na ich zdrowie. Czasami pojawia się tendencja do nadmiernego niepokoju, ponieważ mogą być całkowicie odłączeni od świata.

Miłość

Ryby to przeważnie łagodni i spokojni ludzie, skromni do granic możliwości. Są niezwykle romantycznymi i emocjonalnymi duszami. Zakochane Ryby są troskliwe, a także bardzo kreatywne. Pragną zakończeń rodem z bajki, będąc bardziej zakochanymi w idei miłości, niż w samym byciu zakochanym. Według Ganeszy, osoby spod znaku Ryb tworzą kompatybilne pary ze Skorpionami i Rakami.

Natura

Skromni i spokojni, uwielbiają pielęgnować poczucie bezpieczeństwa wokół siebie. Kochają przytulne przestrzenie. Są wspaniałymi opiekunami i rodzicami. Troskliwe i lojalne, Ryby często są prawdziwą gratką w miłości, chyba że ulegną negatywnemu przejawowi (swojej osobowości) lub zostaną, często nieodwracalnie, zranione w miłości. Dla Ryb miłość bardziej polega na dawaniu niż otrzymywaniu.
Tolerancyjne, pełne szacunku i wyrozumiałe, osoby spod znaku Ryb mogą jednak być zbyt nieśmiałe w swoim zachowaniu, co może sprawić, że będą narażone na złe traktowanie. Ryby mają również trudności ze zmianą swoich przyzwyczajeń, często okazują się być dość leniwe i pasywne. W swoim skrajnie negatywnym zachowaniu, Ryby mogą skłaniać się ku całkowitej bierności, hedonizmowi, mściwości i/lub wielu związkom.

Kariera

Kwestie duchowe i nauka okultystyczna w znacznym stopniu ich fascynują, a oni uwielbiają zanurzać się w tych tematach. Aby wyrazić emocje, Ryby pozwalają płynąć swojej kreatywności, dzięki temu, te wrażliwe dusze mogą osiągnąć fantastyczne wyniki, jeśli zdecydują się na karierę np. w sztuce. Poza tym, biorąc pod uwagę jak bardzo są współczujące i hojne, Ganesha uważa, że Ryby mogłyby dobrze radzić sobie w dziedzinie medycznej. Fizyka to kolejny obszar, w którym mogą odnieść sukces.
Niemniej jednak, ich uparty pociąg do niezależności rzadko pozwala im podlegać innym. Kiedy rozpraszają się z powodu typowej, nudnej rutyny, szukają inspiracji, aby móc odzyskać skupienie i dać z siebie to, co najlepsze. Dodatkowo Ryby po prostu nie lubią gonić za pieniędzmi.

Mocne strony

Współczucie, artyzm, intuicja, łagodność, mądrość.

Słabości

Strach, ufność, smutek, pragnienie ucieczki od rzeczywistości, skłonność do bycia ofiarą lub męczennikiem.

Zgodność

Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec