znak zodiaku - rak

Rak

Przewodnik Raka - Charakterystyka znaku zodiaku

Osoby spod znaku Raka skupiają się na domu i rodzinie. Są bardzo oddani i lojalni wobec przyjaciół i bliskich. Bywają nadopiekuńczy, wrażliwi i nieco zależni. Mają tendencję do poruszania się bokiem zamiast iść prosto. Starają się unikać walk i osiągać swoje cele lub docierać do celu, wybierając alternatywną ścieżkę. Mają tendencję do mocnego trzymania się rzeczy, które sprawiają, że są szczęśliwi. Posiadają głęboką, tajemniczą naturę. Osoby urodzone pod znakiem Raka synchronizują swoje zmienne nastroje z przypływami i odpływami Księżyca, dlatego też włada nimi ta planeta. Ich nastrój waha się pomiędzy wzlotami a upadkami. Zazwyczaj robią krok do przodu, a dwa kroki w tył. Lubią być także w centrum uwagi.

Rak, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Rak obchodzi urodziny między 21 czerwca a 22 lipca.

Jaka planeta włada Rakiem?

Księżyc

Jaki jest symbol Raka?

Rak

Jakie są osoby spod znaku Raka?

Kobieta

Kobiety spod znaku Raka charakteryzują się głębokimi uczuciami i wysoko rozwiniętą intuicją. Jesteś bardzo wrażliwa, a stabilność i bezpieczeństwo są dla Ciebie niezwykle ważne. Potrzebujesz czasu, aby zbudować zaufanie do ludzi, ale gdy już to zrobisz, utrzymujesz z nimi dożywotnią relację. Gdy Twoje zaufanie zostanie złamane, nie dasz łatwo drugiej szansy. Potrzebujesz dużo czasu, aby przezwyciężyć ból i zdradę.

Jesteś lojalną, uczciwą, kochającą, troskliwą i opiekuńczą partnerką. Wykazujesz ogromną troskę i współczucie dla swojej drugiej połówki i jesteś gotowa zrobić dla niej wszystko. Bardzo dobrze wiesz, jak sprawić, by Twój partner czuł się bezpieczny i doceniony. Jesteś namiętna, delikatna, zmienna i entuzjastyczna, a także skromna, kobieca i nieco introwertyczna.

Mężczyzna

Mężczyźni spod znaku Raka należą do pierwszego znaku wodnego, są niezwykle intuicyjni i wrażliwi z natury. Ukrywają swoje uczucia przed zewnętrznym światem, ponieważ naprawdę nie chcą, aby ktokolwiek wiedział, co czują. Zachowanie takie może wydawać się nieco trudne, odległe, a czasami nawet sarkastyczne. Jest to tylko ich zewnętrzna osobowość, ale wewnątrz są niezwykle delikatni, mili i uczuciowi. Są zmotywowani, aby tworzyć intymne emocjonalne więzi z partnerami. Mają skłonność do nadmiernego myślenia i analizowania dlatego czasami wydają się zamknięci w sobie i zdystansowani.

Związki

Osoba spod znaku Raka zawsze będzie wspaniałym partnerem. Kierujesz się emocjami i sercem, a nie intelektem. Najbardziej na świecie kochasz swój dom i rodzinę. Jesteś doskonałymi rodzicami, adorujesz, kochasz i troszczysz się o swoje dzieci. Jednocześnie jesteś surowy w kwestii dyscypliny i dobrych manier. Dbasz o dzieci, nie rozpieszczając ich. Z tobą łatwo się rozmawia, rozumiesz uczucia bliskich i jesteś dla nich niezwykle wrażliwy. Cechuje Cię ogromna empatia, jesteś świetnym słuchaczem, nie będąc stronniczym. Sprawiasz, że bliscy Ci ludzie czują się komfortowo, dlatego też chętnie otwierają się przed tobą. Udzielasz potrzebnych rad i sugestii, ponieważ twoja intuicja obdarza cię darem mądrości.

Zdrowie

Znak raka rządzi klatką piersiową, piersiami, łokciami, żołądkiem i trawieniem, macicą i żeńskimi organami rozrodczymi. W związku z tym masz tendencję do napotykania problemów głównie związanych z tymi częściami ciała. Masz delikatny i słaby żołądek oraz układ trawienny. Jesteś podatna na problemy zdrowotne spowodowane napięciem, lękiem i stresem emocjonalnym. Zazwyczaj cierpisz, kiedy emocjonalnie nie jesteś w równowadze i nie jesteś zgodna ze swoim życiem. Powinnaś łagodzić swoje napięcie, lęk i stres emocjonalny poprzez wieczorne spacery lub chodzenie po plaży. Możesz również praktykować jogę i medytację.
Osoby urodzone pod znakiem raka posiadają unikalną zdolność do czucia się chorymi bez żadnego rzeczywistego problemu zdrowotnego lub czucia się zbyt dobrze, kiedy tak naprawdę są chore lub mają problemy. Używasz jedzenia nie tylko do przyjemności lub odżywiania się, ale także kiedy jesteś w bólu lub emocjonalnie zraniona. W związku z tym masz tendencję do przybierania na wadze.

Miłość

W miłości i romansie osoby spod znaku Raka potrzebują czuć się bezpieczne i wspierane przez partnera.
Raki są bardzo wrażliwe i troskliwe. Potrzebujecie czasu, aby otworzyć się na miłość i romans, ponieważ jesteście nieco nieśmiali i dłużej budujecie pewność siebie. Ale kiedy kochacie kogoś, jest to bardzo poważne i głębokie uczucie. Zawsze zaciekle stajecie w obronie swoich bliskich. Jesteście dobrzy w romansowaniu i kochaniu, co czyni was jednocześnie superatrakcyjnymi i tajemniczymi.
Łatwo inspirujecie się swoimi bliskimi i dajecie się ponieść emocjom. Gdy intuicja podpowiada wam, że w życiu waszego ukochanego dzieje się coś złego, poruszycie niebo i ziemię, aby wszystko naprawić.

Natura

Osoby spod znaku Raka mają zdolność istnienia zarówno w sferze emocjonalnej, jak i materialnej. Jesteście wysoce intuicyjni, opiekuńczy i chroniący innych. Posiadacie również zdolność bezproblemowego wyczuwania energii miejsca i osób. Księżyc ma wpływ na wasz nastrój i emocje, dlatego jesteście niezwykle humorzastymi osobami o ciągle zmieniających się uczuciach.

Uwielbiacie tworzyć ciepłe, wygodne i bezpieczne przestrzenie, które służą jako wasze osobiste sanktuaria i spędzacie w nich dużo czasu. Możecie wydawać się pasywni i opierać się na swoich uczuciach i instynktach w podejmowaniu decyzji. Wasza subtelna natura prawdopodobnie odbije się na nastrojach osób wokół was. Jesteście mocno związani z przeszłością i macie tendencję do gromadzenia przeszłych doświadczeń. Zachowujecie te doświadczenia, a ich wpływ będzie obecny w waszych aktualnych działaniach.

Kariera

Osoby spod znaku Raka nie są tylko wrażliwe; mogą być również bardzo zdeterminowane, zwłaszcza gdy mają do wykonania jakieś zadanie. Jako że są uprzejme i pełne współczucia, najlepiej pasują do nich zawody związane z opieką. Gdy poczują pasję, są w stanie poświęcić nieprzespane noce na rzecz zakończenia projektu. Rakom podoba się ciężka praca i świadomość, że zadanie jest dobrze wykonane. Intelektualne, kreatywne i niezwykle dobre w odczytywaniu ludzi oraz wiedzące, czego potrzebują, osoby spod znaku Raka doskonale sprawdzają się w karierach łączących te trzy talenty. Jesteście bardzo odpowiedzialnymi pracownikami; odrabiacie swoje zadania i przychodzicie dobrze przygotowani na spotkania i konferencje. Pracujecie ciężko i szczerze tylko dla finansowego bezpieczeństwa i samodzielności. Pracujecie systematycznie i zgodnie z ustalonym harmonogramem, aby upewnić się, że praca jest wykonana efektywnie i zakończona w wyznaczonym czasie.

Mocne strony

Wytrwałość, kreatywność, lojalność, emocjonalność, współczucie.

Słabości

Pesymizm, podejrzliwość, skłonność do manipulacji, brak pewności siebie.

Zgodność

Byk, Panna, Skorpion, Ryby