znak zodiaku - koziorożec

Koziorożec

Przewodnik Koziorożca - Charakterystyka znaku zodiaku

Koziorożec jest dziesiątym znakiem reprezentującym pracowitą stronę życia. Często spokojny, do tego stopnia, że może wydawać się nieco chłodnym, skrupulatny i nieustępliwy w dążeniu do jakości i produktywności, jednostki spod znaku Koziorożca często wybijają się ponad swoich rówieśników czy konkurencje. Często bywają wybitni i pewni siebie. Koziorożce są pracowite, szczere, o miękkim sercu, ale również nieprzejednane, jeśli chodzi o jakość. Większość z nich jest obdarzona głęboką mądrością, zrozumieniem oraz stabilnością myśli i działania już od młodego wieku. Jednakże, to nie czyni ich nudnymi czy statecznymi – mimo że rozkwitają nieco powoli. W rzeczywistości, urodzeni z mądrością dorosłych, Koziorożce, wraz ze starszym wiekiem, mają tendencję aby powracać myślami do dzieciństwa w całej jego chwale. Winę za to ponosi ich władca - Saturn, jest olbrzymi i porusza się wolno, ale lubi dyscyplinę  i rozkwita zawsze, gdy walka jest najtrudniejsza.

Koziorożec, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Koziorożec obchodzi urodziny między 22 grudnia a 20 stycznia.

Jaka planeta włada Koziorożcem?

Saturn

Jaki jest symbol Koziorożca?

Koziorożec

Jakie są osoby spod znaku Koziorożca?

Kobieta

Jeśli jesteś kobietą spod znaku Koziorożca to jesteś zorientowana na cel i dążysz do swoich zadań z pełnym zaangażowaniem. Poza tym jesteś bardzo skrupulatna i doskonale znasz swoje mocne i słabe strony. Nie dajesz łatwo ponieść się fantazjom, ale kiedy coś sobie zaplanujesz, będziesz dążyć do tego z determinacją.

Ponad wszystko pragniesz bezpieczeństwa, władzy i postępu, i nie cofniesz się przed eksperymentowaniem z nowymi rzeczami. Bywasz konserwatywna, jak i otwarta. Często jesteś optymistką i potrafisz w dynamiczny sposób radzić sobie z wyzwaniami. Masz zdolność do zarządzania zarówno pracą domową, jak i zawodową z łatwością.

Mężczyzna

Koziorożce płci męskiej są z natury konserwatywni i wolą postępować zgodnie z zasadami. Bardzo chronią swoje emocjonalne i finansowe bezpieczeństwo i nie zaakceptują nikogo na pierwszy rzut oka. Musisz włożyć dużo wysiłku, aby udowodnić, że jesteś godna zaufania, by zbliżyć się do Koziorożca. Jeśli twoją drugą połówką jest Koziorożec, i chcesz wyjść za niego za mąż, lepiej najpierw dobrze sprawdź dopasowanie charakterów.

Możesz czuć, że Koziorożce są nieco chłodne, zdystansowane i emocjonalnie nieobecne. Jednakże, jest to sposób mężczyzny spod znaku Koziorożca na ochronę swoich emocji. Potrzebują dużo czasu, aby się otworzyć, wyrazić swoją miłość i podzielić się swoimi doświadczeniami. Musisz dać im wystarczająco wiele powodów, by zaufali twojej szczerości.

Związki

Pracowitość, oddanie, ambicja, cierpliwość i pewność siebie - to cechuje Ciebie w relacjach z innymi. Jako Koziorożec świetnie sobie radzisz z trudnościami, nieporozumieniami i znajdujesz własne wyjście z trudnych sytuacji. Często ludzie podziwiają Cię za Twoją determinację. Czasami możesz być humorzasta, a nawet autodestrukcyjna, ale zdobywasz dużo mądrości, idąc przez życie. Zdarza się, że inni postrzegają Cię  jako bezemocjonalną, ale jeśli poczujesz prawdziwą miłość, potrafisz pokazać swoje najlepsze cechy.

Zdrowie

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca posiadają dobrą odporność i kondycję fizyczną. W rzeczywistości, im jesteś starsza, tym zdrowiej wyglądasz. Twoje ciało jednak może być delikatne, szczególnie kolana i struktura kości. Anatomicznie Koziorożec odpowiada właśnie za: stawy kolanowe i kości rzepki, szkielet, mięśnie, nerwy, tętnice i żyły przebiegające przez kolana. Niebezpieczeństwa, na które możesz być narażona, to przeziębienia, artretyzm, kamienie nerkowe, problemy trawienne oraz nawet choroby skóry. Powinnaś trzymać się z daleka od alkoholu i tłustego jedzenia. Jeśli czujesz, że stres i presja powodują u Ciebie problemy zdrowotne, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Miłość

Będąc jednym z najbardziej stabilnych znaków w Zodiaku, oferujesz bezpieczeństwo, komfort i wsparcie swoim życiowym partnerom. Posiadasz wielką determinację i poczucie odpowiedzialności, a także talent do negocjacji. Jesteś praktyczna i metodyczna, a także bardzo oddana swoim celom, niemal do granic wytrzymałości.
Jesteś niezawodna, a Twoja dbałość o szczegóły może przyciągać osoby płci przeciwnej. Związki Koziorożec-Byk oraz Koziorożec-Panna tworzą bardzo dobre pary życiowe.

Natura

W młodości możesz być postrzegana jako wycofana, niechętna do spotkań, skryta i zamknięta w sobie. Jednakże, gdy przekroczysz dwudziestkę, możesz zauważyć, że całkowicie zmienia się  Twoje oblicze. To wtedy zobaczysz iskrzącą, pełną życia stronę swojego życia!

Cierpliwość, osiągnięcia, praktyczność i poczucie bezpieczeństwa to Twoje hasła przewodnie. Możesz nawet zachowywać się trochę egoistycznie, jeśli nie dostaniesz tego, czego chcesz. Jednak jest coś co sprawia, że odpuszczasz -miłość jest dla Ciebie czymś wyjątkowym. Z pewnością za sprawą tego, że w miłości chodzi o stabilność i zaangażowanie, a w tym jesteś bezkonkurencyjna!

Kariera

Koziorożce są skromne, ale zdeterminowane, podchodzą do swoich zadań z ostrożnością. Doskonale wiesz, że ciężka praca to jedyny sposób na postęp i nie lubisz iść na kompromisy w żadnej kwestii. Surowo strzeżesz swojej prywatności, co czasami koliduje z Twoją pracą zawodową. Zawodowo Koziorożce to często sprytne bizneswomen, które nigdy nie podejmują pochopnych decyzji. Pracujesz w swoim własnym tempie, ale dajesz z siebie wszystko. Akademia, przemysł, rolnictwo są dla Ciebie odpowiednimi dziedzinami.

Mocne strony

Odpowiedzialność, dyscyplina, samokontrola, zdolności przywódcze.

Słabości

Perfekcja, protekcjonalność, pesymizm, niezdolność do wybaczenia

Zgodność

Doskonale synchronizuje się z Bykiem i Panną