znak zodiaku - panna

Panna

Przewodnik Panny - Charakterystyka znaku zodiaku

Panna jest szóstym znakiem i kręgosłupem koła zodiaku. Jej przedstawiciele są inteligentni, wyrafinowani i życzliwi, wykonują swoje zadania perfekcyjnie i bez narzekań. Skupiają się głównie na kontroli, oczyszczeniu i organizacji. Są bardzo wspierający, ale nie aspirują do bycia w centrum uwagi. Są zbyt wybredni i krytyczni, a jednocześnie niezwykle uważni na każdy, nawet najmniejszy detal w życiu, głównie aby pomagać innym. Urodzili się, aby służyć innym, i czerpią z tego wielką radość. Panny są prawie zawsze oddane swoim rodzinom. Kobiety spod tego znaku są spokojne, z pięknymi i dobrymi oczami. Mężczyźni spod znaku Panny nie są zbyt rozmowni i często wyróżniają się jako samotnicy. Perfekcjoniści koła zodiaku wolą pracować do późna w biurze niż być towarzyskimi na imprezie. Są zbyt zajęci, aby marzyć na jawie. Jednocześnie, zazwyczaj są bardzo zmęczeni wieczorem po długim dniu, więc nie mają siły, aby składać życzenia gwiazdom.

Panna, od kiedy do kiedy?

Zodiakalna Panna obchodzi urodziny między 24 sierpnia a 23 września.

Jaka planeta włada Panną?

Merkury

Jaki jest symbol Panny?

Dziewica

Jakie są osoby spod znaku Panny?

Kobieta

Jesteś bardzo urocza, doskonała i inteligentna. Równocześnie będąc bardzo wnikliwa, naturalnie krytyczna. Dokładnie analizujesz wszystkie sytuacje oraz ludzi wokół siebie. Posiadasz wysoką intuicję, która pomaga ci wyczuć, co jest nie tak z osobą lub sytuacją. Masz tendencję do rozpraszania problemów i chaosu magicznym gestem, wprowadzając łagodny, doskonały porządek i harmonie w życiu każdego. Jednakże, jesteś z natury praktyczna w swoich myślach i działaniach. Emocje i fantazja schodzą na drugi plan.

Kobieta spod znaku Panny to dynamit i osoba skupiona na szczegółach. Myślisz dosłownie o wszystkim i lubisz mieć systematyczne podejście oraz swoją rutynę. Jednakże wpływ Merkurego sprawia, że jesteś rozmowna i nazbyt perfekcyjna, dla Ciebie nie ma odpoczynku w pracy. Ponadto, jesteś nadmiernie analityczna i stąd rzadko jesteś zadowolona z efektów swojej pracy. Najprawdopodobniej masz obsesję na punkcie czystości.

Mężczyzna

Mężczyzna spod znaku Panny ma fantastyczne oko do szczegółów. Ceni sobie porządek, precyzję i efektywność we wszystkim. Ponadto jest inteligentny i ma silną postawę oraz jest profesjonalistą.

Potrafi być bardzo krytyczny, gdy coś nie jest perfekcyjne. Ma tendencję do monitorowania wszystkiego. Sprawdza się w pracy o charakterze technicznym lub analitycznym. Może być wybredny, zdystansowany, sarkastyczny, pesymistyczny lub marudny.

Związki

Panny cenią sobie perfekcję i potrafią być wobec siebie bardzo krytyczne. Dlatego potrzebujesz partnera, który kocha cię bezwarunkowo i wprowadza do twojego życia zrównoważoną i zdrową harmonie. Oczekujesz, że będziesz traktowana delikatnie i z ostrożnością. Jeśli twojemu partnerowi uda się to zrobić, wasza relacja i więź miłosna stają się silniejsze, nawet jeśli pojawiają się jakieś problemy. Panny są nieco nieśmiałe i konserwatywne, zatem ostrożnie wchodzą w związki. Jednak doskonale znasz swój umysł i wierzysz swojej intuicji. I kiedy już trafisz na tego jedynego, możesz nie być w stanie wyrazić swojego uwielbienia słowami. Ale na szczęście potrafisz pokazać siłę swojej miłości za pomocą swoich działań i gestów. Bardzo cenisz sobie dojrzałość partnera, bo dzięki temu możesz mu zaufać, że będzie Cię wspierać w trudnych sytuacjach i przy każdym mniejszym kryzysie.

Zdrowie

Panny zazwyczaj mają coś do roboty. Postępujesz powoli i stabilnie, ponieważ jesteś perfekcjonistką i uważną obserwatorką. To sprawia, że zazwyczaj jesteś zajęta swoją pracą. W związku z tym zapominasz o wszystkim dookoła. Zazwyczaj skupiasz się i jesteś głęboko zaangażowana w robienie jednej rzeczy na raz i zapominasz o reszcie. W miejscu pracy przejmujesz się nadmiernie, aby wszystko było zrobione perfekcyjnie i zazwyczaj spóźniasz się z czymś. Twoim najgorszym wrogiem jest stres, ponieważ zazwyczaj wpływa on na twoje zdrowie.

Urodzeni w znaku Panny zazwyczaj dbają o zdrowie i higienę. Dokładasz wszelkich starań, aby utrzymać dobry poziom sanitarnej czystości wokół siebie. Ponadto znajdujesz czas na regularne ćwiczenia i treningi. Zazwyczaj dbasz o dobrą i odżywczą dietę. Jednak Panny mają tendencję do przesadzania. Dlatego nawet drobne problemy wydają im się bardzo poważne. Co więcej, traktujesz małe kwestie zbyt poważnie, co sprawia, że odczuwasz stres i napięcie.

Miłość

Zakochana Panna jest introspektywna i wierzy w poszukiwanie duszy, co przynosi mądrość i stabilizującą siłę do związków. Jest trochę wybredna, wybiórcza i potrzebuje czasu, aby znaleźć doskonałego partnera. Wydaje się w pełni szczęśliwa pozostając singlem, aż pojawi się odpowiednia osoba. Panna dla osób z zewnątrz zdaje się być zbyt pochłonięta drobnymi szczegółami. Ale każdy, kto kocha Pannę wybacza, bo wie, że robi to ze względu na jej praktyczne podejście do życia. Zapewnia to Pannie poczucie struktury.

Osoby spod znaku Panny są mocno uziemione i sporo pracują. Lecz gdy Panna wejdzie w związek, jest zawsze kochająca, wspierająca i cierpliwa. Panny okazują swoją miłość niekończącym się oddaniem i z radością sprawiają, że ich partner jest szczęśliwy. Jako zakochana Panna, cenisz bezpośredniego i taktownego kochanka, jak również jego uczciwość i otwartość ponad gorące romanse i przypadkowe flirty.

Natura

Panny są praktyczne, pragmatyczne i mądre z natury. Jesteś najbardziej analityczną i zorganizowaną osobą na kole zodiaku. Jednakże, jesteś prawdziwym połączeniem inteligencji i logiki. Uwielbiasz studiować, analizować, formułować opinie i osądy, oceniać i metodycznie ważyć wszystko, co robisz. Posiadasz punkt widzenia zorientowany na perfekcję, co czyni cię niezwykle dokładnym, wydajnym i pilnym człowiekiem. Jesteś niesamowitym przyjacielem i uważnym słuchaczem, dlatego dajesz najlepsze rady wszystkim. Masz niezachwianą uwagę na każdy detal oraz posiadasz też krytyczną naturę. Przyjaciele mogą całkowicie ufać i polegać na tobie w kwestii perfekcyjnego wykonania zadania. Zwracasz szczególną uwagę na detale i uwielbiasz być najlepsza. Trudno się oprzeć Twojemu urokowi, a to za sprawą jasnego Merkurego. Jesteś bardzo intrygująca, lecz dość trudna do zrozumienia.

Kariera

Panny są bardzo inteligentne i obdarzone doskonałą pamięcią. Twój analityczny i błyskotliwy umysł ma skłonność do krystalicznie czystego myślenia. Panna, będąc perfekcjonistką, wykonuje wszystkie zadania z wielką pasją. Perfekcjonizm i inteligencja to Twoje największe atuty w karierze. Osoby spod znaku Panny wolą wykonywać jedno zadanie na raz, ponieważ dążą do perfekcjonizmu, co za tym idzie nienawidzą wielozadaniowości. Zazwyczaj preferują karierę, która daje im pełną kontrolę nad ich pracą. Wierzą, że sukces przychodzi tylko po szczerych wysiłkach i poświęceniu. Dlatego zazwyczaj odnosisz sukces na polu zawodowym dość łatwo. Ponadto, dążysz do perfekcji w każdym przedsięwzięciu i nigdy nie przestajesz, dopóki nie osiągniesz celu. Większość czasu masz na myśli określone cele. Co więcej, nigdy nie szukasz alternatyw, dopóki nie osiągniesz ustalonego celu z powodzeniem.

Mocne strony

Lojalność, analityczność, życzliwość, pracowitość, praktyczność

Słabości

Nieśmiałość, zmartwianie, nadmierna krytyka siebie i innych, nadmierna pracowitość, perfekcjonizm

Zgodność

Byk, Koziorożec