znak zodiaku - skorpion

Skorpion

Przewodnik Skorpiona - Charakterystyka znaku zodiaku

Skorpion jest drugim wodnym znakiem koła zodiaku i jest bezpośrednio związany z podziemnym światem, dlatego nie interesuje go to, co znajduje się na powierzchni. To najbardziej niezrozumiany i tajemniczy znak zodiaku. Ze względu na swoją niesamowitą pasję i moc, jest również błędnie uważany za znak ognia. Znak Skorpiona symbolizuje życie, śmierć i zmartwychwstanie. Jego energia obejmuje te cykle życia i ciągle się transformuje oraz odradza. Ostatecznym celem osób urodzonych pod tym znakiem jest wydobycie wszystkiego, co ukryte, na światło dzienne. Osoby spod znaku Skorpiona rozwijają się w świecie pasji, głębi, pytań i odpowiedzi. Nie są skłonne do wyrażania swoich emocji i uczuć. Chociaż mogą być tajemnicze w kwestiach, które uważają za ważne. Jednak czasami otwierają się, gdy czują się bezpieczne. Chcą kopać głęboko, aby dotrzeć do prawdziwych skarbów ukrytych w głębi.

Skorpion, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Skorpion obchodzi urodziny między 23 października a 21 listopada.

Jaka planeta włada Skorpionem?

Mars

Jaki jest symbol Skorpiona?

Skorpion

Jakie są osoby spod znaku Skorpiona?

Kobieta

Wyjątkowa, tajemnicza i całkowicie magnetyczna. Jesteś pod wpływem Plutona i Marsa, co czyni cię pionierką inicjatywy, praktyczności i siły. Często intuicyjna, namiętna i pewna siebie. W zależności od nastroju możesz być zarówno spokojna, jak i nieprzewidywalna. Posiadasz pociągającą osobowość, która niemal natychmiast przyciąga mężczyzn.
Masz silną intuicję i jesteś introspektywna. Często znasz wszystkie sekrety innych, ale rzadko dzielisz się swoimi. Potrafisz dostrzec rzeczy, które nie są bezpośrednio udostępniane przez innych. Dlatego łatwo jest ci zrozumieć prawdziwe intencje innych. Nie zdradzasz swoich skrytych sekretów nikomu, chyba że ta osoba zdobędzie twoje zaufanie. Jeśli czegoś pragniesz w życiu, będziesz dążyć by to osiągnąć, niezależnie od trudności i wyzwań pojawiających się na drodze do sukcesu.

Mężczyzna

Mężczyzna spod znaku Skorpiona jest lojalny, oddany i przywiązany do swoich zwyczajów, ale jednocześnie emocjonalnie płynny i pełen pasji. Skorpion jest pod panowaniem Plutona, planety transformacji i zmiany, oraz pod wpływem Marsa, ognistej planety działania i energii. Połączenie Plutona i Marsa czyni go tajemniczą postacią, która pod powierzchnią skrywa ukryty wulkan intensywności.
Kiedy się zakochuje, jest całkowicie zauroczony swoją partnerką/partnerem i zawsze angażuje się w relacje. W jego głowie cały czas kłębi się mnóstwo myśli, ale na zewnątrz może wydawać się zimnym kamieniem. Nie ma sytuacji, z którą by sobie nie poradził. Dzięki szalonej głębi emocjonalnej i psychologicznej, a także niesamowicie przebiegłemu umysłowi, wychodzi z opresji z podniesioną głową. Przekonuje się do ludzi tylko po ich pełnym poznaniu.

Związki

Na poziomie osobistym Skorpiony mogą być bardzo wiernymi przyjaciółmi. Jednocześnie jednak mają również potencjał, by stać się bardzo niebezpiecznymi wrogami. Pragnienie zemsty, odwetu i wyrównania rachunków jest w nich głęboko zakorzenione – a ich hipnotyzujące spojrzenie i żywiołowa siła mogą przytłaczać otoczenie. Intensywne, kontrolujące, bezwzględne i oddane, Skorpiony są dostosowane do prowadzenia walki życia dzięki swojej bystrej inteligencji, cierpliwości i kreatywności. Zdecydowanie nie są to osoby towarzyskie, liberalne czy starające się zadowolić innych, jednak Skorpiony są autentyczne i często stoją ponad drobnymi korzyściami; co jednak niekoniecznie wyklucza spiskowanie i manipulację. Gdy taka potrzeba się pojawi, poświęcą sporo czasu i energii na opracowanie strategii i planowanie odwetu przeciwko swoim przeciwnikom.
Skorpiony są pracowite i pełne pasji, poruszają się z wyraźnym poczuciem celu, posiadają wewnętrzną siłę oraz zdolność do wytrwania w trudnych czasach.

Zdrowie

Skorpiony słyną z wysokiej energii, wyobraźni i pogodnego usposobienia. Twoim władcą jest Pluton, który rządzi formowaniem się komórek, funkcją rozrodczą oraz wydalaniem z organizmu. Znak Skorpiona współrządzi Mars, który wpływa na gruczoł tarczycowy, macicę, menstruację oraz gruczoły potowe, struny głosowe i krtań. Uwielbiasz czuć, że żyjesz na krawędzi. Poszukujesz przygód i różnorodnych doświadczeń życiowych. Możesz również długo obywać się bez komfortu, snu czy jedzenia.
Masz nieograniczoną energię, ale zwiększona aktywność i chęć wzięcia wszystkiego we własne ręce mogą prowadzić do bezsenności, zmęczenia i różnego rodzaju dolegliwości. Zwiększone napięcie prowadzi do problemów z układem nerwowym. Ogólnie masz bardzo silny system odpornościowy. Więc kiedy napotkasz jakiekolwiek problemy zdrowotne, radzisz sobie z nimi łatwo i szybko wracasz do zdrowia.

Miłość

W miłości, Skorpiony są głębokie, introspektywne i uparte. Kiedy Skorpiony kochają, ich miłość jest zacięta i intensywna. Posiadasz wspaniałą intensywność, co sprawia, że w jednej chwili jesteś kochana, a w następnej możesz być znienawidzona. Nie jesteś powierzchowna w swoim życiu uczuciowym. Bardzo starannie wybierasz swojego ukochanego. Będziesz ciągle testować swojego partnera, aby upewnić się, że jesteś godny. Ogólnie, jesteś bardzo intensywna, pełen pasji, zaborcza, a jednocześnie dziko lojalna i opiekuńcza jako kochanka. Jesteś skłonna do komplikacji i przeżywasz związki romantyczne w skrajnościach. Możesz być humorzasta bez wyraźnego powodu oraz posiadać zazdrość i zaborczość. Ale jeśli jesteś naprawdę zaangażowana w związek, jesteś odpowiedzialna, lojalna, intensywna i zawsze pozostaniesz stabilna. Również jesteś prawdziwa dla swoich bliskich przez cały czas i wspierasz ich w ich wzlotach i upadkach.

Natura

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są silnymi liderami i posiadają charyzmatyczną, magnetyczną i bardzo intensywną osobowość. Jesteś pełna pasji i optymizmu. Jesteś także bardzo zdeterminowana i skupiona. Dzięki swojemu oddaniu, będziesz miała zapał do wszystkich rzeczy, które cię fascynują. Jesteś zdolna do osiągnięcia sukcesu na wielką skalę dzięki swoim potężnym pomysłom i energii. Z powodu twojej śmiałej i emocjonalnie wrażliwej natury, staniesz się wspaniałą przyjaciółką i możesz znakomicie sprawdzić się w zespole. Możesz także okazać się wspaniałą liderką. Zawsze jesteś świadoma sytuacji i wyróżniasz się zaradnością. Choć bywasz być trudna do zauważenia z powodu twojej powściągliwej natury. Rzadko zaczynasz rozmowę lub otwarcie wyrażasz swoje zainteresowania innym. Najpierw wyczujesz sytuację i otwierasz się tylko wtedy, gdy czujesz się bezpieczna. Możesz wydawać się onieśmielająca i utrzymywać dystans od tych, którzy cię dobrze nie znają.

Kariera

Skorpiony są całkiem samodzielne i wiedzą, czego potrzebują, czy to w karierze, czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie. Wytrwałe, pełne pasji i intensywnie skoncentrowane na karierze, te pewne siebie osoby akceptują porażkę tylko wtedy, gdy szanse są przytłaczające, a porażka nieunikniona. Masz tendencję do bycia konkurencyjną, co może ci dobrze służyć w pracy, gdzie dążysz do sukcesu z determinacją. Twój poziom koncentracji i determinacji jest wielkoduszny, a jednocześnie niezwykle kompetentny, co gwarantuje zawsze pomyślne zakończenie twoich celów.

W Twojej naturze jest to, aby cały czas trzymać oczy i uszy szeroko otwarte i wystrzegać się czyhających spojrzeń. Wniesiesz znaczący wkład, aby dobrze wypaść w zespole, tak abyś mogła przewyższyć inne koleżanki, jak również zaimponować wyższym urzędnikom. Jesteś stworzona do pracy, w której możesz być niezależna i robić rzeczy samodzielnie. Możesz dobrze pracować we wszystkich dziedzinach, gdzie musisz współpracować z ludźmi, ale masz pełną wolność.

Mocne strony

Pomysłowa, odważna, pełna pasji, uparta, prawdziwa przyjaciółka

Słabości

Nieufna, zazdrosna, skryta, agresywna

Zgodność

Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby