znak zodiaku - lew

Lew

Przewodnik Lwa - Charakterystyka znaku zodiaku

Lew to ognisty znak, który symbolizuje panowanie, siłę i odwagę, by przeciwstawić się każdemu, kto stanie na jego drodze do światła reflektorów i sławy. Lwy są znane jako królowie i królowe zodiaku. Są naturalnie urodzonymi liderami i chcą być w centrum uwagi. Lubią zabawę, są ambitni, zdeterminowani, towarzyscy, ale niezwykle nieprzewidywalni. Oczarowują innych wspaniałym uśmiechem. Zawsze czują się jak monarchowie wśród ludzi, rządzący wszystkimi dookoła. Mają tendencję do dramatu, bywają spontanicznie kreatywni, pewni siebie, ekstrawertyczni i dominujący. Słuchają wszystkich uprzejmie z lekko protekcjonalnym, choć nigdy nie obrażającym uśmiechem. Należą do żywiołu ognia, co czyni ich ciepłymi osobami. Jednocześnie mają głęboką miłość do swojego życia. Zazwyczaj równocześnie wykazują swoją arogancką dumę i radosną swawolę.

Lew, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Lew obchodzi urodziny między 23 lipca a 22 sierpnia.

Jaka planeta włada Lwem?

Słońce

Jaki jest symbol Lwa?

Lew

Jakie są osoby spod znaku Lwa?

Kobieta

Kobieta Lew to majestatyczna królowa pszczół we wszystkich aspektach. Jest silna i odważna pod każdym względem, czy to chodzi o jej królewskie usposobienie czy osobisty styl. Czujesz się komfortowo, posiadając swoją moc. Jesteś pełna życia, masz silną osobowość, a twój entuzjazm i żywiołowość mogą być zupełnie zaraźliwe. W rzeczywistości oczekujesz, że inni będą robić coś szalonego i zabawnego razem z tobą. Ponadto, czerpiesz głęboką radość z poczucia swojej wolności i wykorzystywania swojej autonomii i mocy. Urodziłaś się wolna i chcesz przejąć kontrolę nad swoim życiem. Nie podoba ci się, gdy ktoś kontroluje cię i mówi ci, co masz robić. Jesteś towarzyska i prowokacyjna. Twoje wrodzone cechy sprawiają, że jesteś niezwykle pewna siebie, dlatego nie przejmujesz się zbytnio tym, co inni myślą o tobie. Raczej nie jesteś zainteresowana próbami wpasowania się lub konformizmem.

Mężczyzna

Mężczyzna spod znaku Lwa to niezwykle lojalny przyjaciel, a zarazem bardzo potężny wróg. Jest kreatywny i oryginalny, silny i pełen życia. Ubiera się we wspaniałe szaty, odpowiednie do jego barwnej osobowości. Uwielbia być rozpieszczany. Jest romantyczny i przyciągają go osoby, które są żywe i unikatowe. Zawsze szuka kogoś, kto jest śmiały i trochę bezczelny.

Jest olśniewający, ekspresyjny i chce być zawsze w centrum uwagi. Nieustannie oferuje innym ciepło i uczucie. Zawsze chce być traktowany jak monarcha, ale odnosi się z tą samą manierą do innych. Lubi żyć na własnych warunkach i nie podążać za zasadami oraz harmonogramami narzucanymi przez innych. Może sprawiać wrażenie zarozumiałego, gdy ktoś mu rozkazuje, ale jest miły, gdy sprawy idą zgodnie z jego oczekiwaniami i życzeniami. Zbyt mocno walczy o to, aby zdobyć to, czego pragnie. Po osiągnięciu celu jest przekonany, że pokonał jakieś wyzwanie i czuje się zadowolony z siebie.

Związki

Osoby spod znaku Lwa uwielbiają piękne rzeczy i również związek będą postrzegać jako coś pięknego. Dostrzegasz piękno w życiu, a Twoje podekscytowanie jest zaraźliwe. Lojalność jest fundamentem budowania długotrwałych związków z Lwami. Ich słoneczne usposobienie oraz ciepła, radosna i otwarta natura sprawiają, że są przyjemni w towarzystwie.

Lwy są uczciwe i pracowite. Zazwyczaj stanowią wspaniałych partnerów życiowych i rodziców. Jesteście otwarci, szczerzy, prawdziwi, uczciwi i godni zaufania w relacjach. Zostaliście obdarzeni pewną godnością i zobowiązaniem do indywidualnych wartości. W tym królewskim znaku jest coś dziecinnie prostego, co uwielbia być w centrum uwagi, otrzymywać mnóstwo komplementów i pochlebstw. Zawsze jesteście gotowi pomóc innym, nawet jeśli wymaga to dużo czasu i energii. Jako że jesteście silni i niezawodni, macie zdolność przyciągania niemal każdego. Posiadacie również energię do organizowania świąt i różnych wydarzeń z ludźmi, którzy wydobywają z Was to, co najlepsze.

Zdrowie

Znak Lwa rządzi górną częścią pleców, przedramionami, nadgarstkami, kręgosłupem i sercem. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są dobrze zbudowani i mają dużą wytrzymałość oraz siłę. Nie wiesz, kiedy się zatrzymać, będąc głęboko zaangażowaną w pracę lub aktywności fizyczne. Zazwyczaj cieszysz się doskonałym zdrowiem, ale mimo to możesz mieć bóle pleców lub inne problemy związane z kręgosłupem. Jesteś stabilna i mocna, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Jesteś bardzo entuzjastycznie nastawiona i lubisz wyrażać swoje opinie. Lubisz żyć beztrosko. Kochasz przygody, ale zdecydowanie powinnaś bardziej zwracać uwagę na swoją dietę i ćwiczenia.
Uwielbiasz spędzać czas na modnych zajęciach. Zazwyczaj jesteś znana z długowieczności ze względu na silny wpływ Słońca. Planeta ta rządzi sercem i kośćmi. Dlatego jesteś związana z ciepłymi emocjami i hojnością. Często odnosisz sukcesy w aktywnościach fizycznych, takich jak taniec i lekkoatletyka. Istnieją zagrożenia dotyczące kręgosłupa, serca, pleców i głównie prawej części ciała.

Miłość

Lwy są pełne pasji, intensywne, ogniste i kochają mocno. Dla Ciebie miłość jest jedną z ulubionych rzeczy na świecie. Cieszysz się wszystkim, co jest związane z miłością, czy to zakochanie się czy myślenie o miłości, Uwielbiasz dramaty, ale jesteś też wsparciem dla swojego partnera i zawsze podasz mu rękę zarówno w trudnych, jak i dobrych momentach życia. Choć jesteś zajęta, zawsze upewnisz się, że w Twoim życiu jest mnóstwo czasu na pasję.
Dla Ciebie romantyzm musi być jak z bajki. Zadbasz o to, by uraczyć swojego ukochanego romantyczną kolacją przy świecach i prezentami. Oczekujesz, że Twój partner będzie się Tobą opiekował i rozpieszczał przez cały czas. Szukasz lojalności w swoich partnerach i jesteś niezwykle hojna, oraz ciepła z natury. Nigdy nie możesz się nudzić.

Natura

Osoby spod znaku Lwa są intensywne i energiczne, kwitną na polu interakcji społecznych, dlatego bardzo łatwo nawiązują przyjaźnie. Nigdy nie działają siłą. Jeśli spędzasz z kimś czas, może to świadczyć o tym, że masz do tej osoby szczere uczucia i chciałbyś być z nią, ilekroć jest to możliwe. Zazwyczaj myślisz  i działasz na większą skalę niż inni odważyliby się nawet pomyśleć. Wysoka ambicja i idealizm czasami mogą onieśmielać twoich zwolenników. Jesteś niezwykle praktyczna w swoim podejściu. Posiadasz zdolność do docierania wprost do sedna każdego problemu oraz masz tendencję do uspokajania tych, którzy na tobie polegają.
Priorytetem jesteś ty i twoja praca. To ty jako pierwsza odrzucasz te plany, które nie wpisują się w twoje wyobrażenie o zabawie, dlatego ludzie mogą postrzegać cię jako osobę arogancką. Jesteś pasjonatką we wszystkim, co robisz. Wierzysz w czynienie wielkich gestów wobec innych. Zawsze chcesz pokazać ludziom dookoła, jak bardzo jesteś uważna i troskliwa. Nigdy nie tworzysz zamkniętych grup. Zawsze pokazujesz swoją przyjazną i uprzejmą stronę każdemu, ale też krytykujesz siebie i innych surowo. Dla ciebie każdy dzień jest wyzwaniem i starasz się dać z siebie wszystko, aby być najlepszą i najodważniejszą.

Kariera

Lwy zawsze są pełne energii i entuzjazmu w miejscu pracy. Przez większość czasu jesteś zajęta, niezwykle ambitna, kreatywna i optymistyczna. Gdy tylko zaangażujesz się w pracę i będziesz jej całkowicie oddana, zawsze zadbasz o to, by wszystko działo się w odpowiedni sposób. Jesteś szczęśliwa i zadowolony, gdy możesz pracować w swoim stylu i być swoim własnym szefem. Rzadko dogadujesz się z przełożonymi. Wolisz pracować w miejscu, które pozwala na otwarte wyrażanie talentu artystycznego. Ponadto wolisz być otoczona nowoczesnymi i modnymi rzeczami. Chociaż zarabianie pieniędzy przychodzi ci łatwo, rzadko wydajesz je odpowiedzialnie. Jesteś niezwykle hojny i zawsze gotowa pomagać finansowo przyjaciołom oraz wspierać ich w złych i trudnych czasach. Chociaż to nie zawsze okazuje się mądre, sprawia, że czujesz się dobrze.

Mocne strony

Kreatywność, pasja, hojność, serdeczność, radość.

Słabości

Arogancja, zawziętość, egocentryczność, lenistwo, brak elastyczności.

Zgodność

Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec