znak zodiaku - baran

Baran

Przewodnik Barana - Charakterystyka znaku zodiaku

Pierwszy ognisty znak zodiaku, znany jest również jako dziecko zodiaku, ponieważ obecność znaku Barana zawsze przynosi energetyczny początek. Osoby urodzone między 21 marca a 19 kwietnia są liderami, odważnymi, optymistycznymi, pełnymi pasji i bezpośrednimi. Mają tendencję do podejmowania działania zanim dokładnie coś przemyślą i niemożliwe jest zignorowanie ich doskonałych umiejętności przywódczych oraz organizacyjnych. Są elastyczni, szybcy, konkurencyjni i zawsze chcą być na szczycie we wszystkich dziedzinach. Zawsze walczą z niesprawiedliwością i nie wstydzą się wyrażać swoich opinii i myśli. Są gotowi być bohaterami każdej aktywności czy wydarzenia, mają także skłonność do podejmowania ryzyka, dlatego też trudno jest wygrać z nimi dyskusję czy przejąć prowadzenie w rozmowie. Naturalnie charyzmatyczny Baran jest w stanie przekonać i poprowadzić ludzi bez wysiłku.

Baran, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Baran obchodzi urodziny między 21 marca a 19 kwietnia.

Jaka planeta włada Baranem?

Mars

Jaki jest symbol Barana?

Baran

Jakie są osoby spod znaku Barana?

Kobieta

„Dalej do dzieła!” to mantra kobiet spod znaku Barana. Jesteś niezależnym, wolnym duchem. Zabawna, kreatywna, pełna pewności siebie, odważna i spontaniczna. Żywioł ognia, który płonie w Tobie, zapala wszystko, czego dotkniesz. Należysz do kardynalnego znaku rządzonego przez Marsa, którego energia doskonale współgra z Twoją postawą „do przodu” i inicjowaniem działań z wielkim entuzjazmem. Zawsze stoisz na czele i rozpoczynasz wszystko od projektów. Jesteś bardzo odporna na konwencje. Życie postrzegasz jako wyzwanie i podejmujesz się wszystkiego z pełną parą. Nigdy nie tolerujesz osobistej porażki. Każdy moment jest dla Ciebie ekscytujący i pełen nagród. Łatwiej dogadujesz się z męskimi współpracownikami niż z innymi kobietami w swoim kręgu. Jesteś całkowicie otwarta i szczera w swoim podejściu.

Mężczyzna

Mężczyźni spod znaku Barana są uparci, porywczy i zawsze chcą być numerem jeden. Nie boją się ryzyka i uczą się na własnych błędach. Ich panującym ciałem niebieskim jest Mars, pracują w swoim stylu i na własnych warunkach. Są uparci i trzymają się robienia rzeczy w sposób, które sobie wymyślili. Są świetni w swojej dziedzinie i nie boją się stać w świetle reflektorów. Pod ich bombastyczną odwagą kryje się dziecko, które czasami może ich emocjonalnie zranić, ale jest to maskowane humorem. Prawie niemożliwe jest, aby każdy był na ich poziomie szybkiego, ognistego dowcipu, imponującej pasji i  wielkich gestów. Są wojownikami w sprawach, które uważają za słuszne i prawdziwe. Ich asertywność i surowy entuzjazm są mylone z agresją. Bywają psotni, ale nie nieuczciwi, czasami lekkomyślni, ale nie głupi, egoistyczni, ale nigdy samolubni, niezwykle towarzyscy i przyjemni dla innych.

Związki

Role Barana w różnych związkach mogą nieco uwydatniać różne aspekty jego osobowości, ale większość cech będzie dość podobna. Jesteś znana jako społeczny magnes i odziedziczyłaś dziecięcą niewinność. Nie grasz w gry umysłowe, ale jesteś bezpośrednia i szczera w miłości. Osoby spod znaku Barana zazwyczaj podchodzą z otwartością do konfrontacji ze swoimi uczuciami, w przeciwieństwie do innych. Jesteś szczera i śmiało wyjaśniasz swoje oczekiwania i uczucia. Inicjujesz związki i czasami możesz wydawać się zbyt natarczywa lub próbować przyspieszać bieg spraw. Zawsze wnosisz dobre wibracje i różnorodność do świata swoich bliskich. Bywasz agresywna i dominująca, ale jest to także przejaw siły, szczerości i odwagi, dlatego też trudno twoim bliskim znaleźć w tym wadę. Możesz stać się zazdrosna i wykazywać chęć posiadania wobec swoich bliskich. Masz tendencję do dominowania w związku, niezależnie od roli, którą pełnisz.

Zdrowie

Osoby spod znaku Barana mają ogromną energię, zaraźliwy entuzjazm, siłę i wytrzymałość. Twoje problemy ze zdrowiem wynikają głównie z nadmiernego stresu w pracy, przeciążania się w trakcie realizacji celów, a także gniewu, niecierpliwości i frustracji. Posiadasz pewność siebie i niesamowitą moc szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteś nastawiona na cieszenie się życiem i korzystanie z każdej chwili. Siłownia, zajęcia z zumby lub centrum jogi z pewnością będą dla Ciebie miejscem szczęścia. Jeśli tego unikasz, będziesz czuła się ospała, ale całkowicie oddasz się takiej aktywności, gdy nadejdzie odpowiedni czas.
Baran często miewa problemy z bólem głowy. Dlatego bardzo ważne jest, abyś nauczyła się odpoczywać i znalazła czas na rekreację w swoim zajętym grafiku. Powinnaś pić dużo wody, o czym często zapominasz w swoim dążeniu do bycia najlepszą. Naprawdę istotne jest, byś regularnie poddawała się badaniom kontrolnym, ponieważ umówione wizyty utrzymają Cię w wspaniałej kondycji, pasującej do Twojego zawsze aktywnego trybu życia.

Miłość

Jesteś namiętną, entuzjastyczną i potężną kochanką. Twoje randki są pełne zapału i energii. Dzielisz dobrą wibrację miłosną z Wagą, Strzelcem i Lwem możesz spodziewać się z nimi wzlotów i emocjonującej przygody. Baran w miłości jest bardzo uważny, czuły i lojalny, ale także zazdrosny. Bywasz bardzo zaborcza, polegasz na swoim silnym instynkcie, gdy chodzi o znalezienie bratniej duszy i wzbogacasz swój związek romantyzmem. Gdy znajdziesz kogoś idealnego dla siebie, będziesz go ścigać, by wygrać jego serce. Po zdobyciu serca ukochanej osoby zaplanujesz niespodziewane randki i zrobisz wszystko, co sprawi, że będzie się czuć kochana.

Natura

Baran to ognisty znak, który kształtuje życie poprzez odwagę, inicjatywę i przedsięwzięcia z nutką śmiałości. Szczerość i orzeźwiająca uczciwość to znak rozpoznawczy natury Barana. Jesteś osobą bezpośrednią, a twoje życie jest otwartą księgą dla bliskich ci osób. Twoja niewinność i natychmiastowy uśmiech na twarzy łagodzą egocentryzm i agresywność. Zawsze zmierzasz w stronę osiągnięcia zamierzonego celu z wielkim zapałem, entuzjazmem i pozytywnym nastawieniem. Słowo niemożliwe nie istnieje w twoim słowniku. Nie stracisz nadziei do samego końca.
Jesteś dzieckiem planety Mars, której energia dziedziczy w tobie dynamiczny charakter. Buduje to w tobie spontaniczną naturę i odwagę. Jeśli napotkasz jakiekolwiek przeszkody w skomplikowanych sprawach, zamiast siedzieć i rozmyślać nad problemami, wolisz znaleźć natychmiastowe alternatywne plany. Należysz do kardynalnego znaku ognia, więc jesteś pełna zapału, energii i entuzjazmu.

Kariera

Baran wybierze karierę, w której będzie mógł najjaśniej zabłysnąć. Jesteś ambitna, kreatywna, skoncentrowana na swoich celach i zawsze chcesz osiągać najlepsze wyniki w pracy. Posiadasz unikalną zdolność wizualizowania rzeczy i planowania w taki sposób, że możesz działać niezależnie i zrobić to efektywnie. Jesteś urodzoną liderką, nie zrażają Cię wyzwania i potrafisz znaleźć rozwiązanie nawet dla najtrudniejszych problemów i sytuacji, dlatego też koledzy i podwładni będą zwracać się do Ciebie po radę. Twoja skłonność do rywalizacji sprawia, że jesteś zawsze gotowa do działania.

Mocne strony

Odwaga, determinacja, pewność siebie, entuzjazm, optymizm, uczciwość, pasja

Słabości

Niecierpliwość, zmienność nastrojów, porywczość, impulsywność, agresja.

Zgodność

Baran jest kompatybilny z Lwem, Strzelcem, Bliźniętami, Wagą i Wodnikiem.