znak zodiaku - bliźnięta

Bliźnięta

Przewodnik Bliźniąt - Charakterystyka znaku zodiaku

Bliźnięta to sprytny i ciekawski znak, który bardzo szybko myśli. Osoby spod tego znaku inspirują do błyskotliwych zabaw słownych i dynamicznego dialogu. Jego przedstawiciele posiadają dobre umiejętności komunikacyjne i są bystrzy oraz mądrzy. Myślą więcej niż czują lub działają. Są wszechstronni, młodzieńczy, ciekawi, pełni entuzjazmu i lubiący zabawę. Bliźnięta są bardzo przystosowawcze i łatwo wpasowują się w różne grupy na podstawie wibracji i energii, dlatego też nazywa się ich kameleonem zodiaku. Są niezwykle optymistyczne i większość sytuacji widzą w jasnych barwach. Ich umysł nieustannie pracuje i jest chłonny jak gąbka jeśli chodzi o zbieranie informacji. Mają nieustającą potrzebę wiedzy i zbierają wszelkie możliwe ciekawostki poprzez czytanie, rozmawianie lub pisanie.

Bliźnięta, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Bliźnięta obchodzi urodziny między 21 maja a 20 czerwca.

Jaka planeta włada Bliźniętami?

Merkury

Jaki jest symbol Bliźniąt?

Bliźnięta

Jakie są osoby spod znaku Bliźniąt?

Kobieta

Kobieta spod znaku Bliźniąt posiada wspaniały umysł, który jest niezwykle fascynujący. Trudno Ci się osiedlić na tyle długo, by potraktować pasję czy cokolwiek innego bardzo poważnie. Potrafisz przejść do zupełnie nowego tematu, zanim ktoś zrozumie, co masz na myśli. Jesteś niezwykle bystra, mając zdolność do dyskutowania na każdy temat. Możesz angażować się w głębokie rozmowy, nawet z nieznajomymi. Zawsze będziesz o krok przed innymi i szybko przeskakujesz do następnego zadania, gdy coś Cię nudzi. Jesteś złożoną osobowością, ponieważ twoje zainteresowania i pasje zmieniają się w ułamku sekundy. Posiadasz zwinny umysł, który przechodzi z jednej myśli na drugą, szybciej niż błyskawica.

Mężczyzna

Mężczyźni spod znaku Bliźniąt to ulubieńcy każdej kobiety, ponieważ są niezwykle uroczy jako rozmówcy. Posiadają wyrafinowany gust i obfitują w dowcipne uwagi. Ich komplementy są arcydziełami ciepłej szczerości.
Są interesujący, inteligentni, imponujący i ekscytujący, ale bywają także kapryśni. Gwałtownie zmieniają swoje cele i opinie, zawsze szukają nowych nauk i wiedzy. Mają niezwykle szerokie zainteresowania.

Związki

Osoby spod znaku Bliźniąt mogą łatwo nawiązywać relacje z każdym, ponieważ są dobrymi rozmówcami i słuchaczami. Mimo że jesteś intelektualistką, zachowujesz element zabawy podczas dyskutowania na każdy temat. Ludzie lubią z tobą rozmawiać, ponieważ jesteś osobą, która umie zabawić. Łatwo dostosowujesz się do różnych środowisk społecznych.

Mężczyźni spod znaku Bliźniąt wydają się być mniej emocjonalni niż kobiety Bliźnięta w miłości i innych relacjach. Są wrażliwi i elastyczni wobec uczuć innych, dlatego dobrze dogadują się z większością ludzi. Szukają związku, w którym ktoś zrozumie i będzie wspierał ich zróżnicowane zainteresowania oraz wysokie ambicje.

Zdrowie

Twój znak zodiaku wpływa na mowę, węch i płuca. Rządzi także ramionami, barkami, rękami, palcami i układem nerwowym. Jeśli Merkury jest słabo umieszczony w twoim horoskopie urodzeniowym, masz tendencję do cierpienia na problemy związane ze stresem, takie jak niepokój, drażliwość, wahania nastrojów,  Twoje zdrowie głównie cierpi z powodu załamania emocjonalnego, zamknięcia się w sobie, nadmiernej aktywności i nadmiernego myślenia. Wyczerpanie oraz ciągły stres i zmartwienia pogorszą twoje zdrowie. Jesteś przesadnie aktywna, zajęta i spontaniczna, co pomaga ci utrzymać dobrą przemianę materii. Spalasz dodatkowe spożycie kalorii i tłuszczów przez nadmierną aktywność.

Aby zachować zdrowie, musisz dać odpocząć swojemu zapracowanemu umysłowi. Potrzebujesz odpoczynku, aby ukoić przeciążone nerwy. Błędem jest nie dbanie o  wystarczającą ilość snu oraz zdrową dietę, to niezwykle ważne, aby pozostać w dobrej kondycji. Pomijasz posiłki lub masz tendencję do poszukiwania różnorodności w jedzeniu bez zwracania uwagi na wartość odżywczą.

Miłość

Twoim największym wrogiem jest nuda, dlatego potrzebujesz partnera, który może dorównać Twojemu entuzjazmowi, energii i żądzy odkrywania. Jednocześnie powinien być bardzo pewny siebie, rozumieć Twoją różnorodność i zapewnić Ci wystarczająco dużo przestrzeni, abyś mogła robić rzeczy, które Cię interesują. Twoje podejście do miłości może wydawać się nieczułe i niestałe, ponieważ bardzo szybko tracisz zainteresowanie. Jednak jesteś radosną kochanką i zawsze wymyślasz świeże romantyczne pomysły, aby zaskoczyć swoich partnerów. Robisz wszystko w szybkim tempie, dlatego trzymasz swoich partnerów w gotowości. Dla Ciebie miłość to spędzanie całej nocy na rozmowach lub wysyłaniu wiadomości do swojej bratniej duszy.

Natura

Osoby spod znaku Bliźniąt mają dwie wyraźnie różne strony swojej zmiennej osobowości. Jesteś częściowo intelektualistką, a częściowo posiadasz rozproszone myśli. Jesteś wszechstronną istotą, która wymaga trochę przemyślenia. Dzisiaj możesz być w jednym miejscu, a jutro gdzieś indziej. Możesz być ostra w satyrze, bystra i z łatwością rozmawiać w różnych sytuacjach. Potrafisz myśleć, słuchać i mówić bardzo szybko. Jesteś niecierpliwa, konserwatywna i bardzo analityczna. Czasami nie możesz zdecydować, gdzie znajduje się swoje stanowisko w konkretnych kwestiach. Bywa, że zbyt wiele myślisz, dlatego nie jesteś w stanie podjąć decyzji na czas.
Jesteś racjonalna i praktyczna z natury, ale jednocześnie rządzi Tobą wyobraźnia i kreatywność. Motywuje Cię zdobywanie wiedzy i komunikacja z ludźmi. Nie lubisz wykonywać monotonnych rzeczy i zawsze masz pragnienie różnorodności, zmiany i elastyczności.

Kariera

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt są zawsze otwarte na naukę nowych rzeczy i interesują się różnorodnymi dziedzinami i tematami. Dlatego jesteś wszechstronna i elastyczna. Jesteś myślicielką, więc doskonale sprawdzasz się w szybkim tempie pracy. Potrzebujesz kariery, która pozwoli Ci na wielozadaniowość i pracę w różnych obszarach, dzięki której możesz się wyróżnić. Z drugiej strony, szybko tracisz zainteresowanie monotonną pracą i rutynowymi zadaniami. Potrzebujesz ciągłej stymulacji i dynamiki w pracy. Jesteś obdarzony genialnym umysłem, przyjaznym wibracjami i kreatywnością myślenia poza schematami, dlatego Twoje cechy są pożądane na rynku pracy. Nigdy nie masz problemów ze znalezieniem pracy, ponieważ jesteś dobrym rozmówcą i wybitnie sprawdzasz się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Mocne strony

Delikatność, czułość, ciekawość, elastyczność, zdolność do szybkiego uczenia się i wymiany pomysłów.

Słabości

Nerwowość, brak konsekwencji, niezdecydowanie.

Zgodność

Bliźnięta są najbardziej zgodne z Baranem, Lwem, Wagą i Wodnikiem, a najmniej z Bykiem i Rakiem. Bliźnięta najbardziej pasują do osób, które mają zmienny lub powietrzny znak zodiaku.