znak zodiaku - byk

Byk

Przewodnik Byka - Charakterystyka znaku zodiaku

Byk reprezentuje miłość do przyjemności ziemskich i skupia się na uzyskiwaniu nagród. Jego przedstawiciele są praktyczni i realistyczni. Znak ten zbiera owoce swojej ciężkiej pracy. Jest inteligentny, ambitny, godny zaufania i posiada dwa poziomy energii. Wykazuje silną i spokojną postawę. Zawsze ma pragnienie, by otaczać się miłością i pięknem, zwrócony ku światu materialnemu, samouwielbieniu i przyjemnościom cielesnym. Jest zmysłowy, posiada silne poczucie smaku i dotyku. Stabilne byki są przyjemne, zdeterminowane, konserwatywne, lojalne i trzymają się wybranej przez siebie dziedziny, dopóki nie uzyskają satysfakcjonujących rezultatów. Ich poczucie determinacji wprowadza w nich upór. Nigdy się nie poddają i zawsze trzymają się swojego, nawet jeśli są w błędzie i nie mogą z tego uzyskać wystarczających korzyści. Żyją zrównoważonym życiem z ciężką pracą i wielkim sukcesem.

Byk, od kiedy do kiedy?

Zodiakalny Byk obchodzi urodziny między 20 kwietnia a 20 maja.

Jaka planeta włada Bykiem?

Wenus

Jaki jest symbol Byka?

Byk

Jakie są osoby spod znaku Byka?

Kobieta

Kobiety spod znaku Byka są miłośniczkami piękna, zmysłowe, a nawet czasami trochę samolubne. Posiadają dobrą postawę, aby sprostać prawie wszystkim nagłym wypadkom i niechcianym sytuacjom, które napotykają na swojej drodze. Są empatyczne i czują, że urodziły się tylko po to, aby czynić innych szczęśliwymi. Posiadają wyrafinowany gust do dóbr materialnych, głęboki szacunek dla natury i wszystkiego, co w życiu najpiękniejsze. Łączą stanowczą determinację i formalną etykę pracy z zabawą, przyjemnością, wypoczynkiem i pięknem. Ciężko pracują, gdy zbliżają się terminy, ale również dobrze odpoczywają w wolnym czasie. Wykazują się ogromną wytrzymałością w trudnych sytuacjach i problemach życiowych. Cenią sobie tradycję, lojalność i stabilność.

Mężczyzna

Mężczyźni spod znaku Byka wyglądają na dużych, solidnych i twardych, ale są kochającymi i czułymi istotami. Uwielbiają cieszyć się materialnymi wygodami, doczesnymi przyjemnościami i wszelkiego rodzaju luksusami w życiu. Zazwyczaj są bardziej introwertyczny, uparci i realistyczni. Żyją swoim życiem powoli, stabilnie i zazwyczaj nie interesują ich nagłe zmiany. Łatwo dogadują się z innymi, dopóki nie natrafią na upartość i stanowcze decyzje. Absolutnie nie zmieniają poglądów, gdy są głęboko zaangażowani w jakiś temat lub zadanie. Brakuje im inicjatywy, łatwo wpadają w panikę i denerwują się, gdy nadchodzi czas na zdobycie przedmiotu ich pożądania.

Związki

Osoby spod znaku Byka są skomplikowanym połączeniem twardości i wrażliwości. Mogą być w związku, który rozwija się wolniej i zazwyczaj potrzebują czasu, aby wyznać swoją miłość, ponieważ muszą być pewne swoich uczuć. Również potrzebują czasu, aby dowiedzieć się, że druga osoba jest dość silna i inteligentna. Są dość tradycyjne w poszukiwaniu i utrzymywaniu relacji. Odważnie radzą sobie z wszelkiego rodzaju związkami i dają z siebie wszystko, po tym jak rozwiną swoje zaufanie.
Związki osób spod znaku Byka są długotrwałe, ponieważ są oddane i niezwykle lojalne wobec swoich partnerów. Bywają głęboko zaangażowane i namiętne w swojej relacji, gdy mają pewność, że ich partner jest równie lojalny i godny zaufania. Jeśli Byk zostanie zdradzony, poziom bólu jest bardzo wysoki i mało prawdopodobne jest, że łatwo wybaczy lub zapomni. Stara się, aby związek był silny i trwały. Rodzina i zaangażowanie są dla niego tak samo ważne jak stabilność finansowa.

Zdrowie

Byki są istotami, których życie kręci się wokół przyjemności zmysłowych i posiadania. Jeśli chodzi o cechy fizyczne, zostały obdarzone pięknem i urokiem. Zazwyczaj charakteryzują się doskonałym zdrowiem i mocną konstytucją. Posiadają świetną sylwetkę i silną wytrzymałość, dlatego jest mało prawdopodobne, aby cierpiały na poważne problemy zdrowotne.

Osoby urodzone pod znakiem Byka często cierpią na ból gardła, zatok i przeziębienia. Zdarza się, że nie ufają lekarzom i mają opór przed posłuszeństwem wobec nich. Dobre jedzenie pobudza ich kubki smakowe i mają tendencję do przejadania się. Jeżeli nie będą dbały o właściwy sposób odżywiania, w przyszłości mogą mieć problemy z nadwagą.

Miłość

Byk zawsze ma potrzebę bezpieczeństwa i stabilności w życiu. Jest oddany, opiekuńczy, zmysłowy i nigdy nie traktuje miłości i romansu lekko. Jest prawdziwym romantykiem i ma wyśmienity gust. Potrafi sprawić, że jego partner czuje się komfortowo i często obdarowuje go prezentami, aby uczynić wszystkie małe okazje wyjątkowymi. Nie jest graczem i zaborczym kochankiem, ponieważ nienawidzi dramatów w związku miłosnym. Znajduje bratnią duszę dzięki swojemu prawdziwemu instynktowi.

Natura

Osoby spod znaku Byka cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Będą odczuwać też taką potrzebę w relacjach z ludźmi, z którymi się związują. Jako Byk, masz zaszczyt być niebiańskim zwierzęciem duchowym. Jesteś napędzana mocą i siłą byka, ale jednocześnie jesteś delikatna, cierpliwa i wysublimowana.
Należysz do znaku Ziemi, dlatego dostęp do natury i jej piękna jest dla Ciebie bardzo ważny. Pragniesz, aby piękno i miłość zostały przekształcone w materialny świat, samouwielbienie i fizyczne przyjemności. Jesteś uparta i zdeterminowana, nienawidzisz zmian w życiu, gdy już ustalisz sobie rutynę. Nie podejmujesz ryzyka w życiu, które mogłoby wpłynąć na Twoją stabilność.

Kariera

Byk ma silne przekonanie, że tylko pieniądze mogą zapewnić stabilność i bezpieczeństwo, których szuka. Buduje swoją karierę i finanse powoli. Jest niezwykle pracowity i zawsze gotowy stawić czoła wyzwaniom. Cierpliwie pracuje nad skomplikowanymi zadaniami i robi wszystko, by je skutecznie ukończyć. W pracy jest także punktualny i uczestniczy we wszystkich wydarzeniach. Jest świetny w delegowaniu zadań i dawaniu uznania, gdy inni na to zasługują. Może być niesamowicie kreatywny, gdy ma czas i możliwość działania. Nigdy nie wypowiada słów "za bardzo zajęty" i natychmiast staje się cennym członkiem każdego projektu lub zespołu. Może być niesamowitym kierownikiem projektu, dzięki umiejętności konceptualizacji pomysłu, podziału na części i rozpoznania, kto najlepiej co może zrobić.

Mocne strony

Niezawodność, cierpliwość, praktyczność lojalność, odpowiedzialność, stabilność.

Słabości

Bezkompromisowość, zaborczość, nieustępliwość

Zgodność

Ryby, Rak, Panna