Przejdź do głównej zawartości

Suchy basen z kulkami to świetna opcja jako źródło rozrywki dla dzieci. Można go ustawić zarówno w domu, jak i w ogrodzie albo nawet na tarasie. Warto jednak przyjrzeć się bliżej kształtom, kolorom i materiałom. Zobacz, jaki basen z kulkami wybrać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Basen z kulkami powinien być bezpieczny dla malucha. Właśnie dlatego trzeba zwrócić uwagę na materiał wykonania i nie tylko. Piłeczki powinny mieć specjalne certyfikaty i spełniać normy, aby dziecko mogło się nimi bezpiecznie bawić. Ryzyko połknięcia jest niewielkie, kiedy średnica ma powyżej 7 centymetrów. Trudno jest także je wtedy ugryźć.

Boki basenu powinny być wykonane z takiej pianki, która jest odporna na skakanie i opieranie się. Najlepiej, aby była ona oznaczona T25. To optymalne rozwiązanie, a kiedy Twoje dziecko jest energiczne i żywe, koniecznie zwróć na to uwagę.

Sprawdź też sprzedawcę, od którego kupujesz produkty dla dzieci. Wszelkie podróbki albo tanie zamienniki materiałów mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i zdrowie malucha. Przykładowo, tańsze tkaniny powodują pocenie się ciała, co jest mało komfortowe. Zdecydowanie lepiej postawić np. na naturalną bawełnę.

Chcesz wyposażyć pokój dziecka w wymarzone zabawki i dekoracje? Szybka pożyczka pomoże Ci finansowo. Możesz ją wydać na dowolny cel, tylko trzeba pamiętać o regularnej spłacie.

Kształt i kolor – jaki basen z kulkami wybrać?

Na rynku znajduje się wiele suchych basenów, zarówno okrągłych, jak i prostokątnych. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się pierwsza opcja, bo jest bardziej uniwersalna. Basen z 200-250 piłeczkami to najbardziej popularna opcja, więcej sztuk nie jest potrzebnych dla malucha. To dobre rozwiązanie dla dzieci w wieku 3-4 lata. Dla większej gromadki sprawdzi się suchy basen z piłeczkami na 400 czy 500 kulek.

Podczas wyboru kształtu i wysokości, weź pod uwagę fakt, że dziecko będzie musiało jakoś do basenu wejść i swobodnie z niego wyjść. Nie powinien więc być wyższy niż 30 centymetrów.

Na sam początek przygody z suchym basenem, można też wsypać do niego mniej kulek, a z biegiem czasu uzupełniać o resztę. Wyposażenie pokoju dziecka to często duży wydatek, dlatego szybka pożyczka jest dobrym rozwiązaniem.

Jaki kolor suchego basenu z kulkami wybrać? To zależy od indywidualnych upodobań i wnętrza. Popularne są szare baseny i kolorowe kulki, np. żółte, różowe, miętowe.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 6

variance

Variance - Magazyn dla Kobiet

Zostaw odpowiedź