Przejdź do głównej zawartości

Od jakiegoś czasu, TikTok bije rekordy popularność. Aplikacja zrzesza ludzi w różnym wieku i z całego świata. Szczególnie uwielbiana jest przez młodzież, ale ma również sporo starszych użytkowników. Niedawno na naszym portalu pojawił się ranking najbardziej popularnych, polskich tiktokerów. Zajmująca aktualnie pierwsze miejsce Mary (@jeleniewska), ma aż 12,7 mln followersów! Ale na rynku pojawiła się nowa aplikacja, podobna do TikToka, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.

Czym jest Likee?

To aplikacja do tworzenia i udostępniania krótkich filmików i zdjęć. “Likee” to nazwa obowiązująca od 2019 roku, wcześniej (od 2017) aplikacja działała pod nazwą “Like”. Producenci aplikacji podkreślają, że edycja filmików jest niezwykle bogata – dostępne są liczne efekty specjalne, naklejki i filtry. Dzięki temu, użytkownicy mogą tworzyć niezwykle kreatywne i pomysłowe filmiki. 

184377020 323954779127531 8501576878741291929 n

Likee a TikTok – różnice

Siłą rzeczy, aplikacje są do siebie bardzo podobne – pod względem zarówno wyglądu interfejsu jak i dostępnych opcji. Treści, czyli krótkie filmiki, również są do siebie zbliżone. Czym właściwie Likee różni się od TikToka? Przede wszystkim, Likee oferuje dostęp do treści lokalnych: można wyszukać filmiki użytkowników, którzy znajdują się w naszej okolicy, wraz z przybliżonym dystansem. Dzięki temu, możemy zawrzeć nowe znajomości, dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w mieście, lub odwiedzić polecaną restaurację! Twórcy Likee wprowadzili do aplikacji element rywalizacji – system nagród, przyznawanych pod filmikami i pozwalających ich twórcom piąć się w górę rankingu (odblokowując przy tym nowe funkcje). Taki dreszczyk wyzwania, na pewno zachęci użytkowników do częstszego korzystania z aplikacji. 

184261591 1030425787490136 5844338578321783105 n

Likee zyskuje popularność

Krąg użytkowników Likee coraz bardziej się poszerza. Na razie aplikacja króluje przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Indiach, ale i w Polsce ma swoich zwolenników. Podczas gdy TikTok zrzesza sporą grupę influencerów, Likee skupia się na zwykłych użytkownikach i ich życiu codziennym. Dzięki temu content tej aplikacji jest bardziej autentyczny – widzowie mogą się z nim utożsamiać, a dzięki opcji “Ludzie w pobliżu”, znaleźć przyjaciół o podobnych zainteresowaniach.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3

Adrianna Juranek

Ekspert w dziedzinie literatury, licencjatka filologii śródziemnomorskiej. Pasjonatka podróży, egzotycznej kuchni oraz popkultury. Wolne chwile poświęca na fitness, długie spacery lub seriale.

Zostaw odpowiedź