Alexandra Reinwarth - Pieprzyć to!

Książka Alexandra Reinwarth - Pieprzyć to!
Książka Alexandra Reinwarth – Pieprzyć to! / fot. pexels.com

"Pieprzyć to!" - Czy zdarzyło Ci się kiedyś wyświadczyć komuś przysługę odkładając własne potrzeby na drugi plan? Super! To bardzo szlachetny gest! Ale co w przypadku, gdy sytuacja powtarza się nagminnie? Jeżeli czujesz z tego powodu dumę i szczęście to absolutnie nie zmieniaj tego. Jeżeli jednak, jesteś przytłoczona ciągłym spełnianiem cudzych oczekiwań, koniecznie sięgnij po książkę Alexandr Reiwarth, Pieprzyć to!

Książka "Pieprzyć to!"

Asertywność

Asertywność to ni mniej, ni więcej posiadanie i wyrażanie własnego zdania, a także emocji i odczuć z zachowaniem zasad dobrego wychowania. Innymi słowy, jest to odwaga do wyrażania własnych opinii, poglądów, które niekoniecznie spójne są z poglądami osób zainteresowanych. Asertywność to również odwaga, by powiedzieć 'nie' w odpowiednim miejscu i czasie. 

Jak być asertywnym?

Ile razy w życiu zdarzyło Ci się zgodzić na coś, na co nie miałaś ochoty, ponieważ zwyczajnie w świecie nie potrafiłaś odmówić? Co czułaś z tego powodu? Gniew? Frustrację? Obiecałaś sobie, że nigdy więcej już się to nie powtórzy, a później był kolejny raz i kolejny? Dlaczego, gdy ktoś poprosi Cię o coś, nie potrafisz grzecznie odmówić? Na te pytania pomoże Ci odpowiedzieć Alexandra Reiwarth, autorka wielu bestsellerów, z których najsłynniejszym jest Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne. 

Ty i Twoje potrzeby

Książka ta pozwoli Ci zrozumieć, że Twoje potrzeby są tak samo ważne jak potrzeby innych ludzi. Nauczysz się w jaki sposób zacząć realizować własne marzenia i plany, a także jak odmawiać, nie rujnując przy tym relacji przyjacielskich czy rodzinnych. Zrozumiesz, że masz pełne prawo do decydowania o swoim czasie wolnym bez ciągłego poczucia winy, a także, że nie należy się tak bardzo przejmować opinią innych. Bo Pieprzyć to! Zrób w końcu coś dla siebie!

Zdrowy egoizm

Książka ta została stworzona z myślą osobach, które są 'zbyt' miłe, które za bardzo przejmują się tym, że mogą kogoś urazić, które za bardzo liczą się z opinią innych. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, ze pozycja ta propaguje egoizm. Jednak w tym przypadku jest to egoizm zdrowy. Egoizm, który nie zmierza w stronę wykorzystywania innych do własnych celów, a jedynie uczy jak przestać być ofiarą i stać się Panią własnego życia.

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *