Alexandra Reinwarth – Pieprzyć to!

Magda K
16 października, 2020

Książki431 0/5

fot. unsplash.com

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wyświadczyć komuś przysługę odkładając własne potrzeby na drugi plan? Super! To bardzo szlachetny gest! Ale co w przypadku, gdy sytuacja powtarza się nagminnie? Jeżeli czujesz z tego powodu dumę i szczęście to absolutnie nie zmieniaj tego. Jeżeli jednak, jesteś przytłoczona ciągłym spełnianiem cudzych oczekiwań, koniecznie sięgnij po książkę Alexandr Reiwarth, Pieprzyć to!

Książka: Alexandra Reinwarth – Pieprzyć to!

Asertywność

Asertywność to ni mniej, ni więcej posiadanie i wyrażanie własnego zdania, a także emocji i odczuć z zachowaniem zasad dobrego wychowania. Innymi słowy, jest to odwaga do wyrażania własnych opinii, poglądów, które niekoniecznie spójne są z poglądami osób zainteresowanych. Asertywność to również odwaga, by powiedzieć ‘nie’ w odpowiednim miejscu i czasie. 

Jak być asertywnym?

Ile razy w życiu zdarzyło Ci się zgodzić na coś, na co nie miałaś ochoty, ponieważ zwyczajnie w świecie nie potrafiłaś odmówić? Co czułaś z tego powodu? Gniew? Frustrację? Obiecałaś sobie, że nigdy więcej już się to nie powtórzy, a później był kolejny raz i kolejny? Dlaczego, gdy ktoś poprosi Cię o coś, nie potrafisz grzecznie odmówić? Na te pytania pomoże Ci odpowiedzieć Alexandra Reiwarth, autorka wielu bestsellerów, z których najsłynniejszym jest Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne. 

Ty i Twoje potrzeby

Książka ta pozwoli Ci zrozumieć, że Twoje potrzeby są tak samo ważne jak potrzeby innych ludzi. Nauczysz się w jaki sposób zacząć realizować własne marzenia i plany, a także jak odmawiać, nie rujnując przy tym relacji przyjacielskich czy rodzinnych. Zrozumiesz, że masz pełne prawo do decydowania o swoim czasie wolnym bez ciągłego poczucia winy, a także, że nie należy się tak bardzo przejmować opinią innych. Bo Pieprzyć to! Zrób w końcu coś dla siebie!

Zdrowy egoizm

Książka ta została stworzona z myślą osobach, które są ‘zbyt’ miłe, które za bardzo przejmują się tym, że mogą kogoś urazić, które za bardzo liczą się z opinią innych. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, ze pozycja ta propaguje egoizm. Jednak w tym przypadku jest to egoizm zdrowy. Egoizm, który nie zmierza w stronę wykorzystywania innych do własnych celów, a jedynie uczy jak przestać być ofiarą i stać się Panią własnego życia.

0 / 5. 0

Magda K

Specjalistka ds. marketingu, kochająca podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukująca wrażeń :)