Magia kotów

Od dawien dawna koty są obecne w naszym świecie. Wielu z nas posiada w domu kota, ale zaledwie garstka wie, że lata temu były one posądzane o konszachty z diabłem! Zaciekawiła Was historia tych tajemniczych zwierząt? Czy rzeczywiście posiadają magiczne moce? O co chodzi z tymi kotami? Przeczytajcie!

Historia kotów

Przed laty, koty najbardziej cenione były w Egipcie, gdzie lud wierzył, że są one pomocnikami Bogini Bastet, przedstawianej na ilustracjach z głową kota lub pod postacią kota. Bogini ta w wierzeniach Egipcjan byłą Boginią płodności i potencji. Podobnie uważali Germanie i wiązali koty z Boginią Freją, która jeździła powozem zaprzężonym w te zwierzęta. Wówczas wierzono, że koty przynoszą szczęście, a za zabicie kota karano śmiercią.

W Grecji koty również traktowano z szacunkiem. Po śmierci balsamowano je i chowano na specjalnych cmentarzach, a na znak żałoby golono sobie jedną brew.

Także w islamie koty miały wyjątkowe znaczenie. Wierzono, że kocie mruczenie to modlitwa wznoszona do Allaha. Wszystko miało swój początek dzięki kotce Mahometa. Legenda głosi, że gdy spała ona na jego rękawie, a musiał wstać, ucinał fragment materiału, aby nie budzić zwierzątka.

Niestety historia kotów nie wszędzie była tak kolorowa. W Japonii i w Chinach kotom przypisywano znajomość czarnej magii. W buddyzmie również koty wiązano z grzechem. Były porównywane do lisów i zyskały złą sławę. Wierzono, że w skórę kota wchodzi sam diabeł. Przez to prześladowano i torturowano te biedne zwierzęta.

Na trudny los kotów również wpłynął fakt, że ludzie byli przekonani, iż koty potrafią uzdrowić człowieka. W medycynie ludowej wykorzystywano zwierzęta, aby leczyć wiele przypadłości. Wierzono, że schorzenia kręgosłupa wyleczy skóra zdarta z kota, choroby oczu leczono pocierając je kocim ogonem lub pyłem ze sproszkowanej czaszki kota. Praktykowało się również picie kociej krwi w celu zyskania odporności lub przenoszono choroby z człowieka na kota. O kotach krążyły liczne legendy, często krzywdzące te niesamowite stworzenia. Wierzono również, że kot wyczuwa chore miejsce w ciele człowieka i leczy je mruczeniem, co wyjątkowo ma swe uzasadnienie za sprawą jonizacji kota i jest naukowo udowodnione.

Magia kotów

Znając kocią historię możemy stwierdzić, że są to niezwykłe i tajemnicze istoty. Mówi się, że kocią naturą władają dwie planety: Uran i Księżyc. Za sprawą księżyca koty są domatorami, są skore do pieszczot, przywiązują się do ludzi, miejsc oraz nawiązują przyjacielskie relacje. Natomiast za sprawą Urana, są indywidualistami, chodzą własnymi ścieżkami i są ekscentryczne. Połączenie tych dwóch planet sprawia, że koty mogą się poruszać między dwoma światami, tym ziemskim , ale również astralnym, pełnym dobrych i złych duchów. Dzięki temu potrafią chronić dom przed złą energią i demonami.

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *