Palo Santo – kadzidło ze “świętego drzewa”

Klaudia Okularczyk

Zdrowie i uroda888 0/5

Palo Santo - kadzidło ze świętego drzewa
Palo Santo / fot. unsplash.com

Czym jest Palo Santo i jakie są jego właściwości? W dosłownym tłumaczeniu termin ten oznacza święte drzewo. Możemy je spotkać w krajach Ameryki Południowej i Środkowej oraz w Meksyku.

Palo Santo

To niewielkie drewienko o niesamowitych właściwościach i niezapomnianym zapachu było stosowane niegdyś przez mieszkańców Ameryki Południowej, którzy wierzyli w jego magiczne działanie. Kadzidło ze świętego drzewa miało za zadanie oczyścić umysł, zwiększać przepływ energii, chronić pomieszczenia przed ‘złymi mocami’, sprzyjało również medytacji.

Palo Santo w medycynie

W dawnej medycynie ludowej jego żywica była wykorzystywana między innymi do leczenia reumatyzmu oraz bólu brzucha. Dziś wiemy, że wykazuje działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, zwalcza infekcje wirusowe i grzybicze, co za tym idzie świetnie sprawdzi się wspomagająco przy przeziębieniach. W obecnym okresie jesienno-zimowym jego stosowanie przyniesie na pewno wiele korzyści, wspierając organizm w walce przeciwko wielu różnym infekcjom.

Palo Santo w kosmetyce i medytacji

Dzisiaj Palo Santo ma zastosowanie głównie w wyrobach kosmetycznych i perfumach oraz jako alternatywa dla olejków eterycznych. Również osoby praktykujące medytację cenią sobie jego kojący, harmonizujący zapach, który uwalnia od stresu. Często okadza się nim pomieszczenia przed rozpoczęciem praktyki.

Jak używać?

Wystarczy rozpalić drewienko, a następnie zdmuchnąć płomień. Pozostawić lekko rozżarzone, dzięki czemu będzie uwalniało swój wspaniały, unikatowy zapach.

Komentarze