Manicure japoński - ratunek dla zniszczonej płytki paznokcia

manicure

Szukacie sposobu na wzmocnienie naturalnej płytki paznokcia? A może planujecie zrobić przerwę w stylizacji paznokci metodą hybrydową, żelową lub akrylową? Wypróbujcie manicure japoński. Zobaczcie na czym polega, jak go wykonać i jaki ma wpływ na paznokcie.

Manicure japoński - co to jest?

Manicure japoński jest świetnym sposobem na wzmocnienie naturalnych paznokci. Polega na wcieraniu w płytkę odpowiednich substancji w formie past. Efektem są piękne i błyszczące paznokcie, a płytka staje się gładsza i mocniejsza. Stosowany w Japonii od ponad 400 lat. Chętnie korzystały z niego japońskie arystokratki, które ceniły sobie naturalność, ale również piękno. Zabieg składa się w całości z naturalnych składników takich jak:

  • keratyna - podstawowy budulec paznokcia
  • krzemionka z Morza Japońskiego - odżywia paznokcieć i sprawia, że wnikają w niego witaminy
  • witaminy A + E  - wspomagające wzrost paznokcia
  • pyłek pszczeli - jest źródłem cystyny i wzmacnia kruche, łamliwe paznokcie

Manicure japoński - wpływ na paznokcie

Manicure japoński pomaga w regenerowaniu kruchej i łamliwej płytki paznokcia. Bogactwo naturalnych składników, minerałów i witamin, sprawia, że paznokcie rosną mocne i są odżywione. Dodatkowo wyglądają pięknie i zdrowo, są nabłyszczone jak po pomalowaniu lakierem bezbarwnym. Mówi się nawet, że po zabiegu przypominają rzadko spotykaną różową perłę.

Manicure japoński - jak często go wykonywać i czy jest dla każdego?

Sprawdzi się idealnie dla kruchych i łamliwych naturalnych paznokci. Należy jednak wspomnieć o tym, że witaminy również możemy przedawkować więc zabiegu nie powinno się wykonywać zbyt często. Polega on na energicznym wcieraniu past i polerowaniu płytki paznokcia. Bezpiecznie będzie wykonywać zabieg raz na 3 tygodnie, a nawet raz w miesiącu. Nie należy również wykonywać zabiegu bezpośrednio po ściągnięciu przedłużonych paznokci, jeśli płytka jest zbyt cienka i uszkodzona. W tym przypadku musimy odczekać kilkanaście dni.

Manicure japoński - jak go wykonać i ile trwa?

Warto wybrać się na zabieg do profesjonalnej stylistki paznokci, ale można go wykonać również samodzielnie w domu. Czas jego trwania to ok. 40 minut, a efekt jest widoczny od razu po zakończeniu zabiegu. Najczęściej stosowanym zestawem do manicure japońskiego jest produkt opracowany przez japońską firmę P.Shine. Znajdziemy w nim 2 pojemniczki z produktami - zielony i różowy oraz polerki i akcesoria. Jaki jest przebieg zabiegu?

  • zaczynamy od wykonania klasycznego manicure, odsuwamy skórki, nadajemy kształt, oczyszczamy i przygotowujemy płytkę do zabiegu, musimy delikatnie ją zmatowić przeznaczonym do tego pilniczkiem. Dzięki temu odtłuścimy ją i zwiększymy wchłanianie się kolejnych składników,
  • na przygotowaną płytkę nakładamy odżywczą pastę (kolor zielony) bogatą w witaminy i minerały, wcieramy energicznie ruchami w jednym kierunku,
  • dla utrwalenia i zabezpieczenia efektu wcieramy dołączony do zestawu puder
    (kolor różowy) , dzięki temu uzyskamy piękny wygląd i połysk
  • paznokcie wyglądają jak nabłyszczone, a dodatkowo są odżywione i zdrowsze.

Efekt utrzymuje się i odżywia paznokcie przez 2-3 tygodnie, nawet gdy ich nabłyszczenie powoli słabnie to produkt nadal działa. Warto wspomnieć, że nie powinno się malować paznokci lakierem, przez około tydzień po zabiegu, ponieważ płytka jest natłuszczona i nabłyszczona, więc lakier nie będzie się dobrze trzymał na jej powierzchni. Jednak paznokcie po zabiegu wyglądają pięknie i nie potrzebują dodatkowego malowania.

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *