Wracamy z urlopu wypoczęci i pięknie opaleni. Skóra jest brązowa i promienna, a my czujemy się wspaniale. Co możemy zrobić, aby utrzymać opaleniznę? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.
Nawilżenie
Nie jest tajemnicą, że odpowiednie nawilżenie skóry sprawia, że wygląda ona pięknie i zdrowo. Po długotrwałej ekspozycji na słońce skóra jeszcze bardziej potrzebuje nawilżenia, ponieważ promienie słoneczne powodują, jej przesuszenie, a nawet miejscowe łuszczenie. Odpowiedni kosmetyk w formie balsamu lub olejku to jedno, ale musimy zadbać również o nawilżenie naszej skóry od środka. Warto dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i przyjmować witaminę E. Jeśli po używaniu kremów skóra twarzy nadal jest przesuszona możemy kapsułkę Wit. E rozciąć i płyn ze środka kapsułki nałożyć bezpośrednio na twarz, co dodatkowo ją zregeneruje.
Dieta
Na podtrzymanie opalenizny dobrze wpłynie urozmaicona dieta. Powinny się w niej znaleźć kolorowe warzywa , takie jak: papryka, marchew, dynia, pomidory, szpinak, brokuły i sałata. Zawierają bowiem duże ilości witaminy A czyli beta-karotenu, który przyczynia się do pięknego kolorytu naszej skóry. Aby zapewnić prawidłowe wchłanianie Witaminy A warto pamiętać, aby spożywać te warzywa w towarzystwie dobrych tłuszczów np. oliwy z oliwek, która dodatkowo nawilży naszą skórę od wewnątrz.
Balsam brązujący
Są delikatniejsze niż samoopalacze, nie działają tak natychmiastowo i intensywnie. Potrzebujemy kilku dni, aby nakładając je na skórę uzyskać stopniowo brązowy odcień. Dzięki nim, cały rok możemy wyglądać jak muśnięte słońcem, bez obawy o smugi czy przesuszenie skóry. Dodatkowo nawilżają i możemy nimi zastąpić tradycyjny balsam do ciała.
Peeling
Tak! Peelingi. Często myślimy, że jak będziemy je stosować to zetrzemy ze skóry opaleniznę. Nic bardziej mylnego! Dzięki nim będziemy cieszyć się opalenizną dłużej. Wynika to z faktu, że peelingi nie ścierają nam głębokich warstw skóry, w których jest opalenizna, a pomagają tylko pozbyć się martwego, poluzowanego już naskórka na jej powierzchni. Regularne stosowanie peelingów jest kluczowe w pielęgnacji naszej skóry, zaraz obok nawilżenia i odżywienia.
Jak zrobić domowy peeling? 3 naturalne przepisy
1. Kawa z cynamonem i jogurtem
Składniki
- 4 łyżki mielonej kawy,
- łyżeczkę cynamonu,
- 2 łyżki śmietany lub jogurtu.
Przepis
Kawę zalej wrzątkiem, zaparzaj kilka minut. Wylej płyn i wymieszaj fusy z pozostałymi składnikami, na jednolitą masę. Następnie nałóż na skórę i delikatnie masuj. Taki peeling ma dodatkowo właściwości antycellulitowe.
2. Sól morska z cytryną
Składniki
- 1/2 szklanki soli morskiej,
- 2 łyżki oliwy,
- sok z 1/2 cytryny.
Przepis
Wymieszaj ze sobą składniki i nakładaj na zwilżoną skórę. Taki peeling zadziała oczyszczająco i dezynfekująco.
3. Miód z cukrem i miętą
Składniki
- 1/2 szklanki cukru,
- 2 łyżki miodu,
- 2 łyżki oliwy,
- torebka mięty ekspresowej.
Przepis
Wymieszaj wszystkie składniki, nałóż je na dobrze zwilżoną skórę i masuj. Zawartość mięty sprawi, że skóra będzie orzeźwiona i ukojona.
Warto wypróbować powyższe sposoby i wybrać ten który odpowiada nam najbardziej. Pamiętajmy jednak, aby zachować zdrowy umiar w opalaniu i używać filtrów ochronnych na skórę, nie tylko latem na plaży, ale przez cały rok.