Food Truck - co to za moda?

foodtruck
Photo by Cesar Bretana Gonzalez on Unsplash

Ostatnio często słyszy się z różnych festiwalach i zlotach Food Trucków. Skąd ta moda? I czym właściwie jest Food Truck? Jeżeli spojrzymy kilka lat wstecz, okazuje się, że uliczne jedzenie, czyli tzw. street food, było z nami od zawsze. Pamiętacie zapiekanki, hamburgery i inne fast foody serwowane lata temu z niezbyt zachęcających budek, zlokalizowanych na ogół przy rynkach i targach? Otóż to! Tylko skąd ten powrót? Przecież obecnie staramy się odchodzić od niezdrowego stylu życia, a co z tym idzie - od niezdrowego jedzenia.

Food Truck

Street food kiedyś i dziś

Jaka jest zatem różnica pomiędzy street foodem, którego pamiętamy sprzed lat, a popularnymi dziś Food Truckami? Po pierwsze jakość! Dzisiejszy konsument jest dużo bardziej świadomym konsumentem, niż kilka lat temu. Oznacza to, że na każdym kroku oczekuje najwyższej jakości, zarówno jeśli chodzi o produkty, jak i usługi. I nieistotne czy udaje się do ekskluzywnej restauracji czy 'zwykłego' street foodu. Jeżeli punkt gastronomiczny chce przetrwać na rynku i na stałe wpisać się w wymagające gusta dzisiejszych klientów, musi po prostu spełniać ich oczekiwania.

ramen

Co kochamy w Food Truckach?

tost

Po pierwsze jakość, a po drugie... różnorodność! Udając się na zlot Food Trucków jesteśmy przede wszystkim nastawieni na olbrzymi wybór. Odwiedzając taki festiwal mamy możliwość spróbowania wielu oryginalnych potraw, pochodzących z różnych kultur. Innymi słowy - dla każdego coś dobrego. I tak, fani kuchni azjatyckiej, znajdą Pad Thai, Ramen i Sushi, natomiast zwolennicy mięsnych potraw, spróbują wyszukanych burgerów pulled pork lub też oryginalnych hot dogów z niespotykaną kompozycją składników.

Kultura Food Truck

Co jeszcze gwarantują nam Food Trucki? Chodzi przede wszystkim o specyficzną przestrzeń i niespotykany klimat. Festiwal Food Trucków jest jak olbrzymi targ czy jarmark, oferujący wysokiej jakości produkty. Wszystko w otoczeniu urokliwych i kolorowych pojazdów, które nadają wyjątkowego charakteru, zwykłej, szarej rzeczywistości. Odwiedzanie każdego kolejnego punktu można porównać do rozpakowywania jajka niespodzianki. Niby już wiesz co chętnie spróbujesz, ale ciekawość jest silniejsza i musisz sprawdzić co ta kolejna budka ciekawego oferuje! 🙂 

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *