Przejdź do głównej zawartości

Już 26 maja w Dniu Mamy, będziemy mieli do czynienia z niezwykłym zjawiskiem na niebie. Mowa o drugiej i zarazem ostatniej w tym roku Superpełni Księżyca, pierwsza miała miejsce dokładnie miesiąc wcześniej (więcej na ten temat przeczytasz w artykule Różowa Pełnia Księżyca). Superksiężyc, który ukaże się naszym oczom będzie większy i jaśniejszy niż zwykle, a to za sprawą  położenia w perygeum swojej orbity. To nie wszystko! 26 maja szykuje dla nas więcej niespodzianek! Poza Superpełnią, drugim niezwykłym zjawiskiem będzie całkowite zaćmienie Księżyca! Po dwóch latach, ponownie będzie można obserwować to rzadkie wydarzenie.

Pełnia Księżyca

Średnio co 28 dni mamy do czynienia z Pełnią Księżyca – czasem, w którym energia jest najintensywniejsza i przychodzi pora na podsumowanie. W zależności od tego, jakie intencje zasialiśmy podczas Nowiu i czy udało nam się w nich wytrwać, teraz będziemy czuli się albo spełnieni albo rozgoryczeni. Pełnia pomaga nam spojrzeć w głąb siebie, dostrzec to, co na co dzień niewidoczne.

Superpełnia w Strzelcu

Superpełnia jak sama nazwa wskazuje jest znacznie bardziej intensywna od zwykłej Pełni Księżyca. To moment w którym Księżyc jest zdecydowanie bliżej Ziemi niż zwykle, a tym samym jego oddziaływanie jest mocniejsze. Majowa Superpełnia to Księżyc w Strzelcu. Co to dla nas oznacza? Żywiołem Strzelca jest ogień, a planetą Jowisz. Strzelec to optymista, który nakłaniać nas będzie do przeżycia przygody, poszukiwania wolności oraz pasji. Wyjdą na jaw wszelkie rzeczy, które Cię krępują, ograniczają. Strzelec wskaże Ci dokładnie te obszary Twojego życia, które wymagają przepracowania.

Podczas tej Pełni zrozumiesz sens wydarzeń, który do tej pory pozostawał nieodgadniony, Poczujesz chęć zmian i gotowość do działania. To doskonały czas na zaobserwowanie tego co sprawia Ci radość i podążanie za tym głosem. Odpuść kontrolę i zaufaj, że wszystko potoczy się swoim własnym rytmem. Dla Strzelca nie ma rzeczy niemożliwych, Księżyc ten maluje przyszłość w jasnych barwach, napawa entuzjazmem, sprawia, że czujesz iż wszystko jest możliwe. Wykorzystaj to!

Zaćmienie Księżyca

Do całkowitego zaćmienia Księżyca dochodzi rzadko, ostatnie takie zjawisko miało miejsce 2 lata temu. Jest to moment, w którym Ziemia znajduje się pomiędzy Księżycem i Słońcem, a więc tarcza Księżyca znajduje się w polu cienia Ziemi. Już w czasach starożytnych wszelkie zaćmienia – zarówno Słońca, jak i Księżyca wzbudzały w ludziach strach i przerażenie. Wierzono, że demony i potwory pożerają Księżyc lub złe duchy próbują zawładnąć Słońcem. Mimo, iż odeszliśmy już dawno od ludowych wierzeń, zaćmienia nadal wprawiają nas w zdumienie. Jaki mają na nas wpływ? Podczas zaćmienia mówi się o dojściu do głosu emocji niekoniecznie konstruktywnych i optymistycznych.

Zaćmienie może być zapowiedzią ogromnych zmian, często zakończeniem pewnych etapów. To czas – podobnie jak Pełnia, który skłoni nas do refleksji nad dotychczasowym życiem i tym co należy poprawić. Energia zaćmienia może dostarczać nam poczucia zagubienia, całkowitej zmiany kierunku i podejmowania nieprzewidywalnych decyzji. To jakby zupełnie nowy, wcześniej nieodkryty rozdział książki, którą już bardzo dobrze znasz. Początkowo może wydawać się, że sytuacje czy zdarzenia nie mają kompletnie sensu i są zupełnie niezrozumiałe, ale z biegiem czasu wyjaśnienie przyjdzie samo.

Jak wykorzystać tę niezwykłą energię?

Znajdź czas dla siebie i zrób podsumowanie. Zastanów się jakie odczuwasz emocje, z czego jesteś zadowolona, a co chciałabyś poprawić. Spisz na kartce wszystko co przychodzi Ci do głowy. Zakończ tematy, które już dawno tego wymagają. Postaw gruba kreskę i rozpocznij plany oraz postanowienia na lato. Jeśli nagle w Twojej głowie pojawi się pomysł, myśl, intencja, która do tej pory była Ci obca, coś zupełnie nowego nieznanego – nie bagatelizuj tego! To może być Twoja karta przetargowa do nowego, lepszego życia. Od Ciebie zależy czy podejmiesz to wyzwanie, czy zostaniesz w swojej bezpiecznej przystani na kolejne dni, miesiące, a może lata.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 5

Magdalena Klosa

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Zostaw odpowiedź