Mieszkanie z Instagrama, czyli wnętrza w stylu balijskim

Mieszkanie z Instagrama
Mieszkanie z Instagrama

Pod koniec roku 2020 w social mediach zaczęło pojawiać się coraz więcej zdjęć pięknych, tropikalnych roślin oraz oryginalnych dodatków. Internet opanowały fotografie wnętrz w stylu balijskim. Jednak o tym, czym charakteryzuje się ten styl, dostępnych jest niewiele informacji. Dlatego postanowiliśmy trochę poszperać i przygotowaliśmy dla Was zbór cech charakterystycznych dla stylu balijskiego.

Styl balijski - charakterystyka

Jeśli brakuje Ci podróży na tropikalne wyspy, tęsknisz za egzotycznym rajem, pięknymi roślinami i otaczającym Cię wyspiarskim klimatem, to styl balijski jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Wbrew pozorom styl balijski jest niezwykle lekki i prosty. Jest to połączenie z naturą. Kojarzy się z tropikalną roślinnością, dziką zielenią i bogatą florą. Nie zobaczymy tu przepychu i zwariowanych, kolorowych dodatków. Jeśli lubisz jasne, słoneczne wnętrza, roślinność i naturę, a dodatkowo ponad wszystko cenisz sobie spokój i harmonię, to wnętrze w stylu balijskim jest wręcz stworzone dla Ciebie.

wnętrza w stylu balijskim
Wnętrza w stylu balijskim / fot. adobe stock

Naturalność

Balijczycy do perfekcji opanowali sztukę robienia "czegoś z niczego". We wnętrzach w stylu balijskim znajdziemy meble z naturalnego drewna, kamienia, czy bambusa. Wszystkie dodatki również wykonywane są z naturalnych surowców. Poduszki, koce, narzuty, czy ubrania wykonywane są tylko z naturalnych materiałów, w stonowanych barwach i wzorach. Mogą być wykonane z lnu, juty, płótna, czy ewentualnie bawełny. Na próżno szukać tu szalonych dodatków w neonowych kolorach. Natomiast mnóstwo jest produktów w kolorze drewna, beżu, czy brązu.

Handmade

Bali zamieszkują niezwykle utalentowani rzemieślnicy, którzy samodzielnie tworzą meble i dodatki, wyglądające wręcz jak dzieła sztuki. Lustra, lampy, kosze, makramy, wiszące fotele i rattanowe krzesła, to tylko kilka z produktów, które na co dzień wykonują Balijczycy. Właśnie to wyróżnia styl balijski - każda rzecz wykonana jest przez człowieka, a nie przez maszyny. Każda rzecz jest unikalna, wyjątkowa, nie jest to masowa produkcja. Nawet jeśli na jakiejś rzeczy pojawią się drobne niedoskonałości, to tylko sprawia, że jest ona jedyna w swoim rodzaju.

Roślinność

Oczywiście nie możemy zapomnieć o tropikalnych roślinach, tak bardzo charakterystycznych dla Bali! Wnętrza w stylu balijskim nie będą kompletne bez tropikalnej roślinności. Monstera lub strelicja, będą doskonałym uzupełnieniem aranżacyjnym pomieszczenia. Pamiętaj - im więcej roślin tym lepiej! W końcu rośliny nie tylko pięknie wyglądają, ale również poprawiają wilgotność powietrza w pomieszczeniu oraz zwiększają także ujemną jonizację powietrza, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Avatar of Joanna Grzegorczyk
Copywriter z zamiłowania. Interesuje się modą, popkulturą, szeroko pojętą tematyką beauty oraz mocnymi thrillerami. Wolne chwile spędza na oglądaniu seriali, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *