Pełny księżyc na ciemnym niebie, szczegółowo uchwycony w pełnej fazie.

Wilczy Księżyc

To dziś! Pierwsza pełnia księżyca w roku 2022! Tuż po północy, a dokładnie o godzinie 00:51 na niebie zagościł Wilczy Księżyc! Jakich zdarzeń możemy się spodziewać? Jaka energia będzie towarzyszyła temu wydarzeniu? Jak wykorzystać ten czas? Sprawdzamy!

Pierwsza Pełnia Księżyca

Wilczy Księżyc jest zapowiedzią niezwykle intensywnego czasu, ponieważ Księżyc stoi w opozycji do większości planet. To, czego można się na pewno spodziewać to, niezwykle impulsywnej energii. Planetą dominującą będzie Pluton, który wyciągnie na światło dzienne wszystko, co było dotychczas starannie ukrywane. Emocje jakie będą towarzyszyć temu procesowi mogę być bardzo nieprzyjemne. Czy oznacza to, że Wilczy Księżyc zwiastuje serię niepowodzeń bądź życiowych katastrof? Absolutnie nie! Jest to doskonały czas na to, by zastanowić czego na pewno już dłużej nie chcesz w swoim życiu, co Cię blokuje, co chcesz zostawić za sobą. Ta pełnia pomaga uwidocznić to, czego na co dzień nie chcemy dostrzegać. To, co jest dla nas niewygodne, ale i konieczne do zmiany!

Pełnia Księżyca w Raku

Księżyc w Raku wyzwala w nas falę emocji. W tym czasie możemy stać się nad wyraz wrażliwi. Może pojawić się chęć do przemyśleń, melancholii, rozpamiętywania, wracania do przeszłości. To dobry moment na analizę wszystkiego co do nas przychodzi, tego co nas uwiera i jest niewygodne. To co pojawia się w tej fazie księżyca wymaga przepracowania i podjęcia określonych działań. Jeśli coś do Ciebie przychodzi, oznacza to, że nadszedł czas, by się z tym rozprawić. Raz na zawsze.

Rak a miłość

Księżyc w Raku namawia nas do kochania siebie. Do spojrzenia na siebie w łaskawszy, bardziej delikatny sposób. To dobry czas na zatroszczenie się o swoje zdrowie, ciało, umysł, ale i duszę. Ważne jest, by uświadomić sobie, że stawianie cudzych potrzeb na pierwszym miejscu, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Nie chodzi tutaj o promowanie egoizmu i braku empatii. Ale pomyśl, w jaki sposób możesz uszczęśliwić innych, sama będąc nieszczęśliwa? Rak mówi – najpierw zadbaj o siebie! Pozwól sobie odkryć wszystkie głęboko skrywane emocje, uzewnętrznić je przed samą sobą. Dostrzeż je i zaakceptuj. Wtedy poczujesz się wolna. Jeśli pojawi się taka potrzeba, powiedz swym najbliższym czego chcesz lub pragniesz, wygadaj się i bądź w tym wszystkim szczera. Autentyczność to podstawa.

Korzyści Pełni w Raku

Energia tej pełni daje nam możliwość odnalezienia właściwej drogi. Aby jednak to osiągnąć, musimy intensywnie przyjrzeć się swoim odczuciom, wsłuchać się w głos intuicji, posłuchać co ma do powiedzenia serce. Jeśli włożymy w ten proces całą swą energię, sukces gwarantowany.

Uważaj na emocje

Jako, że ta Pełnia ma bardzo emocjonalny charakter, całkowicie możliwe są huśtawki nastrojów, rozterki, brak poczucia komfortu, wybuchowość, chęć kontroli oraz dominacji. Pamiętaj, że Księżyc wpływa na wszystkie żywe istoty i ten specyficzny czas nie dotyczy jedynie Ciebie. Zanim dasz się ponieść negatywnym emocjom i rozpoczniesz awanturę, zastanów się dwa razy. Może ta druga osoba również boryka się z pewnymi problemami, o których nawet nie masz pojęcia?

Rytuały na Wilczy Księżyc

Mimo targających Tobą emocji, postaraj się wyciszyć i znaleźć chwilę dla siebie. To bardzo istotne. Nie staraj się zagłuszyć swoich myśli, bo one właśnie są odpowiedzią na pytania, które zadawałaś sobie przez ostatni czas. Przygotuj notes i długopis. Jeżeli masz ochotę możesz włączyć ulubioną muzykę lub zapalić świecę. Przez chwil e posiedź w milczeniu i zaobserwuj co czujesz. Gdy będziesz gotowa weź notatnik i zapisz wszystko co przychodzi Ci do głowy. Nie staraj się, aby zdania czy słowa ładnie brzmiały. Pisz to co Ci ślina na język przyniesie. Wyrzuć z siebie wszystko co Cię denerwuje, irytuje i spędza Ci sen z powiek! To Twój moment oczyszczenia, zrzucenia balastu. Po wszystkim weź relaksującą i oczyszczającą kąpiel. No i oczywiście uśmiechnij się! Właśnie pozbyłaś się niechcianego. Teraz tylko wystarczy wyciągnąć wnioski ze swoich odczuć i przy kolejnym nowiu zasiać nowe ziarno, które przyniesie dużo lepsze plony! Pomocna może być w tym Mapa marzeń – nasze “zamówienie” składane do Wszechświata.

W jaki sposób jeszcze można wykorzystać energię tej pełni? Uporządkuj swoje otoczenie, zrób listę rzeczy, których chcesz się pozbyć – zarówno z przestrzeni fizycznej, jak i emocjonalnej. I przede wszystkim, nie odkładaj na później spraw, które już dawno powinny zostać przepracowane.

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *