Pewne wesele w niepewnych czasach

Zdjęcie autorstwa Sandro Crepulja z Pexels

Troska o bliskich, a także zmieniające się często obostrzenia sprawiają, że narzeczeni podczas organizacji wesela stają przed nie lada wyzwaniem. Każdy kto planuje ten najważniejszy dzień w życiu chce, aby był on nie tylko piękny ale i bezpieczny. Ważne jest też to, żeby tych planów nie trzeba było zmieniać. Dlatego zebraliśmy sześć rad, które w tym pomogą. 

Wesele w plenerze

Częste zmiany obostrzeń powodują, że przyszłe pary młode wahają się przy wyborze miejsca  w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Wnętrza restauracji były już niedostępne dla gości, a ich jesienna przyszłość nie jest pewna. Poza tym zarówno wyższe ceny latem, jak i brak dostępnych terminów sprawiają, że narzeczeni nie są pewni, czy rezerwować tego typu lokalizacje. - Dobrym pomysłem jest tu wybranie miejsca, które dysponuje sporym ogrodem, w jakiejś pięknej lokalizacji – wskazuje Joanna Durkiewicz, 

fot. materialy prasowe Wioska Zeglarska Mikolajki
 fot. materiały prasowe Wioska Żeglarska Mikołajki

- Jeśli przyszła para młoda planuje uroczystość w takich miesiącach jak wrzesień czy październik to rozwiązaniem będzie sprawdzenie prognozy pogody na kilka dni przed uroczystością i w razie potrzeby przygotowanie namiotu, w którym odbędzie się wesele – dodaje. 

Dyrektor rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki

Ślub jak ze snów

fot. materialy prasowe Wioska Zeglarska Mikolajki 3
fot. materiały prasowe Wioska Żeglarska Mikołajki

Od kilku lat możliwe jest zawieranie związku małżeńskiego poza urzędem. Wybrane miejsce musi zapewniać bezpieczeństwo i godną oprawę uroczystości. Tutaj pomysłów jest sporo, a najważniejszym ograniczeniem jest...wyobraźnia! Ślub na  pomoście na jeziorze, na plaży, na leśnej polanie – w każdym z tych miejsc będzie uroczo i pięknie. Kwietne aranżacje, pergole czy nastrojowe oświetlenie – to wszystko podkreśli magię momentu i sprawi, że będzie on niezapomniany. Poza tym w ten sposób omijamy ewentualne  ograniczenia ilości  osób w urzędach.

Bezpiecznie ale atrakcyjnie

Ślub na który państwo młodzi przypływają jachtem, panna młoda idąca po białym dywanie w zjawiskowej sukni, a dookoła piękny widok na jezioro – brzmi jak sen? To wszystko można zorganizować. A może rejs jachtem jako atrakcja dla gości? Jeszcze niedawno czarter był jedną z tych aktywności, które najdłużej były dozwolone. Wybierając atrakcje dla gości pomyślmy o tym, czy będą oni chcieli spędzać czas przed poprawinami aktywnie, czy wystarczą im leżaki, aromatyczna kawa i piękny krajobraz. 

Nie zapomnij o najmłodszych 

Jeśli na wesele zapraszamy dzieci – dobrze byłoby zadbać o atrakcje dla nich.  Zewnętrzny plac zabaw to podstawa bezpiecznego spędzania czasu przez najmłodszych gości. Ponadto warto zastanowić się nad zaangażowaniem animatora, który ten czas dzieciom umili. Pokazy baniek lub sztuczek magicznych na świeżym powietrzu – to będzie miła niespodzianka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców dzień po weselu. 

Nocleg w kameralnym miejscu 

Zasada jest prosta – im mniej miejsc noclegowych ma obiekt tym większa szansa, że poza naszymi gośćmi nie będzie wiele osób. A tym samym będziemy mogli w kameralnym gronie zjeść śniadanie czy wypić kawę. Sam nocleg daje możliwość  spokojnego powrotu do pokoi i odpoczynku po weselu. 

Stawiaj na lokalne produkty i dania

Świeże, smaczne i wyjątkowe dania – to podstawa  idealnego wesela. Poza tym kto nie marzy o tym, żeby rodzina wspominała wyjątkowe, czarne pierogi czy pyszne ryby.

- Niezwykle modny jest ostatnio tzw. slow food, czyli filozofia przygotowywania posiłków powoli z użyciem lokalnych i zdrowych składników. To idealna recepta na to, żeby podczas tak ważnej uroczystości wszystkie posiłki były na najwyższym poziomie.          

Joanna Durkiewicz, dyrektor rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki
fot. materialy prasowe Wioska Zeglarska Mikolajki 2
fot. materiały prasowe Wioska Żeglarska Mikołajki

Avatar of Redakcja Variance
Variance - Magazyn dla Kobiet
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *