Przejdź do głównej zawartości

Kolejna Pełnia Księżyca przed nami! Już 16 kwietnia, o godzinie 20:57 na niebie pojawi się Różowy Księżyc w znaku Wagi. Energia Różowego Księżyca będzie więc towarzyszyła nam przez całe Święta Wielkanocne. Jakich wydarzeń możemy się spodziewać? Na co powinniśmy się przygotować? Sprawdzamy!

Pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca to zawsze czas podsumowań i rozliczeń. Często zdarza się, że tuż przed Pełnią oraz w trakcie jej trwania, jesteśmy dodatkowo 'doładowani’. Niektórzy stają się nerwowi, emocjonalni oraz wzburzeni. Gdy do tej wybuchowej mieszanki dodamy jeszcze świąteczną nerwówkę, kłótnia czy rodzinna sprzeczka gwarantowana. Czy nie ma innej drogi?

Księżyc w Wadze

Księżyc w znaku Wagi zmusza nas do odnalezienia równowagi w każdym obszarze naszego życia, a szczególnie tam, gdzie wyraźnie jej brakuje. Poddanie się wnikliwej analizie w celu odnalezienia złotego środka często wiąże się z niezdecydowaniem. Odpuścić czy nie odpuszczać? Podjąć ryzyko czy zostać w punkcie, w którym jestem? Takie pytania z pewnością mogą pojawić się w trakcie Księżyca w Wadze. Możliwe, że na pierwszy plan wyjdą dawno zapomniane, stare sprawy, które teraz, nagle okażą się niezwykle istotne. Jeśli odkładałaś jakieś działanie czy decyzję na później, bardzo prawdopodobne, że niebawem będziesz musiała stawić temu czoła i wreszcie zadecydować. Wszystko po to, by przywrócić ład, harmonię i równowagę do Twojego życia. Księżyc w Wadze nakłania nas również do spojrzenia na siebie z miłością i akceptacją. Stworzenie idealnej relacji czy związku jest wręcz niemożliwe, jeśli nie akceptujesz siebie samej. Waga mówi nam 'spójrz we własne wnętrze’ i tam poszukuj odpowiedzi na zadawane pytania – aby przywrócić harmonię na zewnątrz, najpierw odnajdź ją w sobie.

Pełnia Księżyca w Wadze

Pełnia Różowego Księżyca może wywołać niemałe zamieszanie. Niezdecydowanie, które zazwyczaj pojawia się podczas Księżyca w Wadze, teraz możemy odczuć ze zdwojoną siłą. Jakie jeszcze emocje będą towarzyszyły nam podczas tej Pełni? Po pierwsze – zagubienie, chwiejność i niezadowolenie z obecnej sytuacji. Po drugie – może pojawić się chęć do natychmiastowego wprowadzenia zmian, impulsywnego działania i spontanicznych decyzji. Jaka jest złota rada? Poczekaj, ochłoń i wróć do przemyśleń w fazie księżyca zanikającego, gdy wszystkie emocje opadną, a Ty będziesz mogła raz jeszcze wszystko przeanalizować na chłodno.

Jakie działania podjąć na czas tej Pełni?

Jeśli nie warto podejmować impulsywnych decyzji oraz reagować emocjonalnie podczas Księżyca w Wadze, to czy należy w ogóle odpuścić jakiekolwiek działania? Oczywiście nie! Pełnia w Wadze daje nam znakomitą możliwość, aby przyjrzeć się sobie i relacjom z Bliskimi. Waga to równowaga, spójrz więc na siebie i oceń gdzie jest ona zachowana, a gdzie wyraźnie jej brakuje? Czy czujesz, że w pewnych obszarach dajesz z siebie za dużo? A może za mało? Zastanów się także nad swoim samopoczuciem. Czy są jakieś stale powracające tematy? Coś, co ciągle zrzucasz na dalszy plan, ale mimo to, nie daje Ci spokoju? Może warto zająć się wreszcie tym obszarem, zamiast udawać, że go nie ma?

Impulsywność

W tracie Pełni w Wadze uważajmy na impulsywne działania. Różowy Księżyc będzie nam towarzyszył w trakcie Świąt Wielkanocnych, które są okazją do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Zaobserwuj wówczas relacje jakie łączą Cię z Bliskimi, jednak nie pozwól, by emocjonalna gonitwa wpłynęła negatywnie na postrzeganie innych. Jeśli zauważysz, że ktoś jest rozżalony, nerwowy lub niezadowolony, nie przekreślaj od razu łączącej Was więzi. Być może to osoba również przeżywa obecnie gorszy moment i należy jej się odrobina wyrozumiałości. Święta to rodzinny czas polegający na niesieniu wzajemnej pomocy, zrozumienia i bliskości. Jeśli komuś nagle powinie się noga i nie poczujesz w trakcie tych Świąt flow między Wami, to jeszcze o niczym nie świadczy. Gdy tylko emocje opadną, wysoce prawdopodobne jest, że wszystko wróci na właściwe tory. Potrzeba tylko czasu.

W tracie Pełni w Wadze

Poszukuj równowagi, spokoju i harmonii. Postaraj się o wyrozumiałość, empatię i szczerość. Nie chodzi tutaj o przekładanie czyjegoś dobra nad swoje. Jeśli coś Cię urazi, powiedz o tym głośno, lecz bez zbędnych emocji i rozgoryczenia. Bądź dobrym obserwatorem, czas na przemyślenia i decyzje jeszcze nadejdzie!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 4

Magdalena Klosa

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Zostaw odpowiedź