Mapa marzeń - nasze "zamówienie" składane do Wszechświata

Mapa marzeń
Mapa marzeń / fot. pexels.com

Wchodząc w Nowy Rok, każdy z nas ustala sobie nowe cele i marzenia do zrealizowania. Ale czy robiliście to kiedyś w formie "mapy marzeń"? Czym jest mapa marzeń i czego potrzebujemy do jej wykonania? Dlaczego najlepiej tworzyć ją podczas nowiu księżyca? I jakim cudem to działa?

Mapa marzeń

Wiodącym założeniem mapy marzeń jest zaplanowanie i wizualizacja naszych pragnień oraz celów. Poprzez tworzenie mapy, oddziałujemy na podświadomość za pomocą zmysłów, a szczególnie jednego z nich - zmysłu wzroku. Dzięki wizualizacji, już widzimy nasze cele i czujemy się bliżej ich zrealizowania. Takim narzędziem często posługują się także psycholodzy czy trenerzy rozwoju osobistego. Szczególnie wraz z początkiem Nowego Roku, kiedy w głowie mamy mnóstwo nowych celów oraz pustą, niezapisaną kartkę po pożegnaniu starego roku. Wtedy warto składać tak zwane "zamówienie do Wszechświata" o dobrobyt, szczęście, zdrowie, dobra materialne, podróże czy inne nasze pragnienia. Możemy naszą mapę nazywać również "zamówieniem do podświadomości". Zresztą, nie ważne jakiego nazewnictwa użyjemy, ważne, że to naprawdę działa!

Jak stworzyć własną mapę marzeń?

Technika tworzenia mapy jest dowolna. Możemy przygotować dużą kartkę papieru lub ulubiony notatnik, długopis, kredki, farby, kolorowe gazety, klej i nożyczki oraz co tylko przyjdzie nam do głowy. Jeśli nie czujesz się na siłach możesz stworzyć swoją mapę nawet na komputerze w formie grafiki, ale wykonana ręcznie będzie zapewne dużo bardziej satysfakcjonująca. Niemniej jednak wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Pamiętaj, aby włożyć w jej wykonanie jak najwięcej pozytywnej energii.

Na początek zdecyduj czy po ukończeniu swojego dzieła, powiesisz je w widocznym miejscu, aby jak najczęściej na nie spoglądać, czy umieścisz je w notatniku lub szufladzie. Wiele osób decyduje się na powieszenie swojej mapy marzeń w jakimś punkcie centralnym, aby o niej pamiętać i na nią patrzeć. Wtedy potrzebna będzie również ramka lub antyrama.

Aby ułatwić sobie rozplanowanie na kartce wyglądu mapy, możesz skorzystać z metody feng shui i wykorzystać wzór siatki bagua. Siatka bagua jest to kwadrat podzielony na 9 równych pól. Każde pole ma zapisane określone wartości - nazwane w odpowiedni sposób, aby ułatwić nam tworzenie:


ja, zdrowie - najważniejszy z kwadratów, bo dotyczący Ciebie. W tym miejscu możesz umieścić to jak chcesz wyglądać ,jak się czuć, odżywiać, czy do jakiej formy zamierzasz dążyć. Może to być Twoje zdjęcie w świetnym nastroju czy dobrej formie, albo wycinki z gazet motywujące Cię do zdrowego stylu życia, diety czy wyglądu.

bogactwo i pieniądze - umieść w tym miejscu pieniądze, zdrapki, motywujące hasła przyciągające bogactwo, ale również bogactwa materialne, np. jacht czy samochód, albo nowy dom.

rodzice, autorytety - tutaj możemy wkleić nasze autorytety. Mogą to być nasi rodzice, przodkowie czy duchowi przewodnicy, nauczyciele. Wszyscy, którzy nam imponują.

mądrość, nauka - w tym kwadracie powinny znaleźć się wszystkie kursy, książki, kolejne szkoły, studia, samorozwój. Pomyśl również np. o nauce jazdy na nartach czy motocyklu.

praca, kariera - jakie są Twoje cele zawodowe? Może zmiana pracy? Własny biznes czy awans?

przyjaciele, podróże - umieść w tym miejscu swoje plany dotyczące podróży. Konkretne kierunki, miejsca na świecie, które chcesz zobaczyć i ludzi z którymi chcesz przeżyć te piękne chwile.

twórczość, hobby - kwadrat przeznaczony na twoje marzenia dotyczące hobby, wolnego czasu. Może marzysz by robić swoje rękodzieło? Albo iść na jakiś koncert?

miłość, związki - jak chcesz aby wyglądała miłość, która Cię otacza? Możesz wkleić zdjęcie ukochanego czy wasze wspólne zdjęcie, albo symbole dotyczące tego jak ma wyglądać, jaki ma być lub też wszystko o czym marzysz myśląc o miłości.

mądrość, sława - jeśli chcesz osiągnąć sławę to w jaki sposób? Może chciałbyś być trenerem osobistym lub znanym lekarzem? Puść wodzę fantazji i umieść to w tym miejscu.

Kiedy najlepiej stworzyć mapę marzeń?

Na tworzenie mapy marzeń najlepiej wykorzystać energię nowiu. Ponieważ nów to czas, kiedy księżyc rodzi się na nowo, a więc najlepszy moment, aby zasiać nasze marzenia. Pierwszy nów w tym roku mamy już za sobą, ale nic straconego. Przed nami kolejny nów 1 lutego, więc warto zaplanować działanie na ten dzień.

Czy mapa marzeń działa?

Większość z osób, które choć raz stworzyły swoją mapę marzeń, potwierdzają, że po kolei odhaczają zrealizowane marzenia. Stworzenie takiej mapy potrafi nam uświadomić jakie dokładnie mamy marzenia, co jest dla nas najważniejsze i przypominać o tym do czego dążymy. Jest to namacalne, przelane na papier, zwizualizowane. Dlatego łatwiej nam trzymać się swoich postanowień i marzeń. Spróbuj sam i podziel się swoją opinią z innymi.

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *