Pełnia Księżyca w znaku Lwa

W czwartek, 25.01.2024 będzie miała miejsce pierwsza pełnia Księżyca w tym roku. O godzinie 18:54 Słońce i Księżyc ustawią się w jednej linii, po przeciwnych stronach Ziemi, a Księżyc wejdzie w znak Lwa. Jakich wydarzeń, emocji i uczuć możemy się spodziewać? W jaki sposób wpłynie na nas pierwsza pełnia w tym roku? Sprawdzamy!

Pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca to moment, w którym energia jest na najwyższym poziomie. Oznacza to, że nadszedł czas na przyjrzenie się temu, w jakim punkcie obecnie się znajdujemy. Pełnia Księżyca wszystko uwidacznia i ukazuje takim jakie jest, bez zbędnego kamuflażu. To dobry moment na zadanie sobie pytań: 'Czy wszystkie intencje zasiane podczas nowiu Księżyca udało się spełnić?’ 'Czy jestem na najlepszej drodze?’ A może sprawy przybrały nieoczekiwany obrót i coś kompletnie się posypało? Księżyc w pełni zachęca, by się nad tym zastanowić. Jeżeli coś się nie powiodło, przyjrzyj się czy kierunek, który obrałaś był słuszny? Czy nadal pragniesz zmierzać w tę stronę? Jeśli tak, to co stanęło na przeszkodzie? Czy można było zrobić coś lepiej/inaczej? Zanotuj wnioski i wykorzystaj swoje spostrzeżenia przy kolejnym nowiu.

Pełnia Księżyca naładowana jest sporym ładunkiem emocji. To świetny czas, by zobaczyć wszystko takim jakie jest, ale uważaj! Nie daj się ponieść emocjom. Wszelkie wybuchy złości, żale czy frustracje na razie zachowaj dla siebie. Swoje odczucia i przemyślenia zanotuj i wróć do nich za kilka dni, gdy energia pełni odpuści. Wtedy przyjrzyj się temu co zapisałaś i raz jeszcze, na chłodno zastanów się co z tego jest prawdą, a co sfrustrowanym krzykiem ego. Wtedy będziesz mogła na spokojnie zaplanować kolejne kroki i wprowadzić konieczne zmiany.

Księżyc w Lwie

Żywiołem Lwa jest ogień. Lew bywa porywczy i spontaniczny, namawia do ukazania swojej autentyczności i wolności, skłania do zabawy. Księżyc w znaku Lwa wyzwoli w nas dziecięce pragnienia. Rozpali to, co głęboko skrywane w sercu. Zmusi Cię do lekkości, a może nawet delikatnej lekkomyślności. Wyzwoli w Tobie kreatywność, pasję i potrzebę wolności. Księżyc w Lwie postawi Ciebie w centrum wszechświata, to Ty będziesz odgrywała główną rolę w jego przedstawieniu. Podczas Księżyca w Lwie postawisz swoje potrzeby na pierwszym miejscu, ponad potrzebami innych. Odzyskasz kontrolę nad swoim życiem i poczujesz siłę do działania.

Pełnia w Lwie

Pełnia w Lwie to podwójna dawka jego siły. Twoje pragnienia i potrzeby nie będą mogły dłużej pozostać w ukryciu. Lew doda Ci odwagi, by zrealizować wszystko to, o czym marzysz. Poczujesz ogromną siłę, a zarazem i potrzebę do uzewnętrznienia swoich uczuć i pasji. Wykorzystaj ten czas na odważne marzenia i plany. Poczuj, że znowu wszystko jest możliwe. Przepędź strach i odważnie patrz w przyszłość. Jeśli podczas tej Pełni poczujesz, że jesteś w potrzasku, znajdź jakiś sposób na pozbycie się nadmiaru energii. Wykorzystaj ją na jakieś twórcze działanie, użyj wyobraźni, zrób coś co sprawi Ci przyjemność oraz zapewni satysfakcję.

Rytuały na Pełnię Księżyca w Lwie

Podczas pełni Księżyca w Lwie przyjrzyj się dokładnie temu, co mówi Twoje serce. Za czym tęskni? O czym marzy? W tym celu znajdź dla siebie spokojne miejsce i oddaj się medytacji. Możesz także włączyć mantry lub ulubioną, spokojną muzykę w tle. Postaraj się nie skupiać na kłębiących się w głowie myślach. Po prostu je obserwuj i daj im odejść. Skoncentruj się na oddechach i uspokój umysł. Dopiero wtedy zauważ co do Ciebie przychodzi. Jakie marzenia, uczucia i potrzeby w sobie nosisz? Zastanów się nad nimi.

Przyjrzyj się teraz temu, co Cię blokuje? Co stoi na przeszkodzie do realizacji tych marzeń? Czy te ograniczenia są prawdziwe? A może istnieją tylko w Twojej głowie? Wybierz przynajmniej jedno pragnienie i pomyśl w jaki sposób mogłabyś je zrealizować. Co stoi na przeszkodzie? Czy nic nie można z tym zrobić?

Zrób plan, postanowienie czy złóż sobie przysięgę, że będziesz pielęgnować w sobie to co Cię uskrzydla. Może to być pisanie, taniec, malowanie, śpiewanie lub inne, kreatywne zajęcie, które dodaje Ci energii i wyzwala w Tobie dziecięcą radość.

Uważaj na negatywne emocje – złość, żal, frustrację i gniew. Jeśli coś takiego się pojawi, zapisz ze szczegółami z czym się to wiąże i co dla Ciebie oznacza. Wróć do tego za kilka dni, podczas Księżyca ubywającego.

Źródło: K. Gallagher, Żyj zgodnie z fazami księżyca

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *