Nów Księżyca w Wodniku - 1 luty 2022

Sekwencja faz zaćmienia księżyca ukazująca zmianę z pełni do całkowitego zaćmienia.
Daniel Sinoca / unsplash.com

Wielkimi krokami zbliża się drugi Nów Księżyca w 2022 roku. Już we wtorek 01.02.2022, Księżyc znajdzie się w jednej linii z Ziemią oraz Słońcem dając nowy początek. Planetą dominującą będzie Uran - buntownik, a Księżyc znajdzie się w znaku Wodnika. Jakich wydarzeń możemy się spodziewać? Jak wykorzystać ten czas? Podpowiadamy!

Chiński Nowy Rok

Nów Księżyca 1 lutego to również Chiński Nowy Rok, najważniejsze narodowe święto w Chinach, kiedy to najbliżsi spotykają się w rodzinnym gronie, obdarowując się prezentami, jedząc tradycyjne chińskie dania oraz składając ofiary swoim przodkom. Przygotowania do tego niezwykle ważnego dnia rozpoczynają się już dużo wcześniej. Jest to symboliczne pożegnanie z tym co stare oraz oczekiwanie nowego. Podobnie jak i w naszej kulturze przed Świętami Bożego Narodzenia, w Chinach Nowy Rok wiąże się z porządkowaniem domów, oczyszczaniem, tworzeniem dobrej przestrzeni. Jest to także Święto Wiosny.

Księżyc w Wodniku

Nów Księżyca w Wodniku to niezaprzeczalnie wyjątkowy dzień - początek Nowego Roku Księżycowego. W tym dniu obchodzono także celtyckie święto światła oraz spełniania marzeń - Święto Wiosny. Warto więc odpowiednio przygotować się na nadejście tego nowego rozdziału i z radością go powitać.

Czego możemy się spodziewać? Księżyc będzie pchał nas w stronę zjednoczenia ze swym życiowym celem. Ukażą się nowe możliwości, sposoby, szanse na realizację tego co pojawiło się już dawno temu, ale z różnych przyczyn nie zostało jeszcze spełnione. To właściwy czas na poszukiwanie pasji lub jej rozwijanie, odnalezienie życiowego powołania, tego co Cię uskrzydla. Możliwe, że wrócisz do starego hobby, które kiedyś sprawiało Ci radość lub też odkryjesz w sobie nowe zainteresowania. Często to, co podsuwa nam Wodnik, ma służyć większemu celowi, przynosić korzyść nie dla jednostki, ale dla ogółu. Księżyc w Wodniku wspiera intuicję, wszystko więc co teraz do Ciebie przyjdzie ma szansę na realizację, jedyne co musisz zrobić to zaufać, sobie samemu, znakom, które dostajesz od świata oraz prowadzeniu.

Zmiany, które niesie za sobą Wodnik nie zawsze będą łatwe, to znak, który potrafi przyprzeć do muru i wymagać działania. Daj sobie na to czas, nie musisz reagować pochopnie. Obserwuj wszystko co do Ciebie przychodzi, ponieważ może być kluczem do Twojego wymarzonego życia. Nie działaj impulsywnie. Wodnik to wojownik o wolność. Jeżeli coś Cię ogranicza, sprawia Ci dyskomfort, blokuje, teraz z pewnością poczujesz to ze zdwojoną siłą. Ten Księżyc będzie Cię namawiał do uwolnienia z tych więzów, będzie pchał w stronę spontaniczności, lekkości i wolności. Przyjrzyj się dokładnie temu co Cię ogranicza. Może najwyższy czas odpuścić? Hasłem przewodnim jest tutaj odwaga, Wodnik wskazuje Ci właściwy kierunek, który należy obrać i namawia do podążania tą ścieżką.

Nów Księżyca w Wodniku

Nów Księżyca w Wodniku jest marzycielski i kreatywny. Jeżeli podążasz właściwą drogą, będzie to dla Ciebie wyjątkowy czas, pełen nowych pomysłów, snucia planów i poddawania się marzeniom. Jeżeli jednak nie jesteś na właściwej ścieżce, z pewnością to odczujesz. Może wówczas pojawić się chęć zamknięcia w sobie i bycia w samotności, warto wykorzystać to na przemyślenia i snucie nowych planów. Posłuchaj co ma Ci do powiedzenia Twoja intuicja, Twoje serce. Czego potrzebuje? To dobry moment na wsłuchanie się w siebie i w przyszłości realizowanie swoich potrzeb.

Rytuały na Nów w Wodniku

Jak odpowiednio przygotować się na ten nadchodzący Nów? Najlepszym sposobem będzie czerpanie inspiracji z innych kultur. Uporządkuj otoczenie, w którym się znajdujesz. Posprzątaj dom, biurko, przestrzeń, która na co dzień Cię otacza. Zrób miejsce na nowe. Stwórz sobie kącik tylko dla siebie, taki w którym poczujesz się komfortowo. Nie nastawiaj się na żadne wydarzenia. To, co do Ciebie przyjdzie ma pochodzić z wnętrza. Bądź spokojna i z otwartością czekaj na rozwój wydarzeń. Świetnym pomysłem na Nów Księżyca jest tworzenie mapy marzeń, a jeżeli zdarzy się tak, że Księżyc wyzwoli w Tobie negatywne emocje, przelej je na papier. Spisz wszystko i wróć do notatek, gdy ochłoniesz. Wtedy będziesz mogła wyciągnąć z nich wartościowe informacje. Powodzenia!

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *