Nów Księżyca w Pannie - 15 wrzesień 2023

To zdjęcie przedstawia fazę zaćmienia Księżyca, gdzie widać jego różne etapy przemiany od pełni po całkowite zaćmienie, a w tle gwiaździste niebo.
unsplash.com

15 września o godzinie 3:39 Księżyc powita nas w nowiu. Ten nadchodzący Nów będzie niezwykły i silnie energetyczny. Słońce i Księżyc połączą swe energie w znaku Panny. Co to dla nas oznacza? Nów zawsze zapowiada nowe, czyli w tym wypadku nowy początek. Ten magiczny czas będzie sprzyjał oczyszczaniu naszego ciała, umysłu i ducha. Dodatkowo tego samego dnia - 15 września będzie miał miejsce początek Nowego Roku Numerologicznego 2024, zatem powitajmy ten czas pięknymi intencjami, marzeniami i celami.

Nów Księżyca

Nów według astrologii jest jedną z faz Księżyca, w której znajduje się on pomiędzy Słońcem a Ziemią, co sprawia, że jest dla nas całkowicie niewidoczny. To moment podczas którego Słońce i Księżyc nakładają się na siebie, łączą swoje energie i wzajemnie się wspierają. Jest to bez wątpienia bardzo silna energia. Udowodniono, że fazy Księżyca oddziałują bezpośrednio na odpływy i przypływy, dlaczego miałyby zatem nie mieć wpływu na samopoczucie nasze i innych żywych istot? Tak więc Nów również nie pozostaje bez wpływu na nas. Podczas nowiu możemy czuć, że brakuje nam energii, nie jest to oczywiście regułą, ale nawet jeśli tak jest to warto zmobilizować się do działania lub chociaż do zrobienia porządków i pozbycia się zbędnych przedmiotów. Psychicznie jednak powinniśmy poczuć się spokojniejsi, wyciszeni i zdystansowani. Zdecydowanie jest to odpowiedni czas, aby zadbać o swoje zdrowie, kondycję i urodę.

Nów w Pannie

Przed nami bez wątpienia wyjątkowy Nów. Wykorzystajmy go zatem, aby zasiać swoje intencje, zapoczątkować zmiany, których być może od dawna potrzebujemy. To świetny czas, żeby uporządkować swoje życie, plany, przestrzeń. Powinno przyjść nam to łatwo, ponieważ Panna określana jest jako najbardziej uporządkowany znak zodiaku, więc pomaga nam wszystko planować. Panna postrzegana jest również jako uzdrowicielka ciała. Świetnym pomysłem będzie zadbanie o siebie, swoje zdrowie, kondycję i przygotowanie się do nadejścia jesieni, a następnie zimy. Starajmy się przy tej okazji czerpać z mocy jaką oferuje nam natura. Odżywiajmy się zdrowo, zaopiekujmy się sobą korzystając z zabiegów na ciało i twarz, medytujmy i spędzajmy czas na świeżym powietrzu, póki jeszcze pogoda ku temu sprzyja. Możemy poczuć nieprzyjemne przytłoczenie nadmiarem zadań i zbliżającym się końcem lata, a tym samym beztroski. Zatrzymajmy się na chwilę, przeanalizujmy czego pragniemy i wykreujmy sobie sami nasze przyszłe cudowne życie. Poniżej znajdziecie kilka sposobów, aby wykorzystać energię nowiu i zaplanować swoje marzenia.

Rytuały na Nów Księżyca

  • Mapa marzeń - w kreowaniu naszych marzeń i celów doskonale sprawdzi się jej stworzenie. Jest to nic innego jak graficzne przedstawienie tego co pragniecie przyciągnąć do swojego życia. Potrzebujecie kartki, kolorowych kredek, pisaków czy wycinków z gazet, aby stworzyć dzieło sztuki, które wyrazi to o czym marzycie.
  • Oczyszczanie - zarówno siebie jak i przestrzeni w której mieszkamy i przebywamy. Przyda nam się biała szałwia lub palo santo, aby takim naturalnym kadzidłem okadzić siebie i przestrzeń wokół nas. Możemy również połączyć oba oczyszczania i np. wziąć oczyszczającą kąpiel przy świecach z intencją oczyszczenia, a podczas jej trwania odpalić kadzidło i zrelaksować się. Do kąpieli możesz dodać odrobinę soli to jeszcze skuteczniej oczyści Twoją aurę.
  • Medytacja i joga - dzięki zatrzymaniu się na moment i świadomym byciu "tu i teraz" będzie łatwiej wysłać naszą intencję do Wszechświata. Możemy skorzystać z darmowych medytacji prowadzonych oraz dedykowanych właśnie na okazje nowiu Księżyca.
  • Afirmacje i praca z dziennikiem - zapisuj swoje myśli i intencje, pamiętaj przy tym, aby nie używać w nich słowa "nie", to ważne, aby były poprawnie skonstruowane, skup się na tym czego potrzebujesz, nie na tym czego nie chcesz w swoim życiu.

Pamiętajcie, że ten Nów będzie wyjątkowy! Wykorzystajmy dobrze tę silną energię jaką nam oferuje. TO JEST TEN CZAS! Gotowi na nowe początki i cudowne zmiany? Niech ten Nów będzie wspaniały i magiczny! Niech się spełni! Trzymamy kciuki!

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *