Wnętrza roku 2021 - wnętrzarskie nowinki cz.1

Wnętrza roku 2021
Adobe Stock

Większość czasu w ubiegłym roku spędziliśmy w domu. Zaczęliśmy go na nowo doceniać, urządzać miejsce do pracy zdalnej, organizować sobie czas, zupełnie inaczej niż było dotychczas. Moda 2021 roku to przede wszystkim komfort i funkcjonalność. Aktualnie idealny dom to biuro, szkoła i miejsce do odpoczynku w jednym. Pożądane są wnętrza bez zbędnych ozdób i dekoracji. Nie oznacza to jednak, że wnętrze musi wyglądać na nudne i smutne. Kolejny sezon to także nowości, które sprawią, że nasze domy wyglądać będą obłędnie. Oto kilka inspiracji, dzięki którym jeszcze bardziej pokochamy nasze cztery kąty.

Wnętrza roku 2021

Kolory natury

Naturalne zielenie roślin, brązy, szarości, ceglaste odzienie oraz kolory drewna, to barwy najbardziej pożądane w roku 2021. Wprowadzają one do wnętrza ład, spokój i minimalizm. Idealna harmonia kolorów działa uspokajająco i pozwala odpocząć. Kolory natury mają wiele zalet, jednak największą z nich jest uniwersalizm i ponadczasowość. To barwy, które nigdy nie wyjdą z mody, a dodatkowo można dobrać do nich dowolne dodatki.

kolory natury
paxels.com

Styl eko, życie w zgodzie z naturą

Moda na bycie fit i eko pojawiła się już kilka lat temu. Teraz jednak trend ten przenosi się również do wnętrz. Stare meble, dodatki z recyklingu będą teraz przeżywać drugą młodość. Najbardziej pożądane są rzeczy odnowione samemu, ręcznie. Dodatki vintage cieszą się ogromną popularnością i są bardzo cenione. Warto także zwrócić uwagę, czy nasze rzeczy, pościele, obicie łóżka oraz foteli wykonane są z tkanin ekologicznych.

vintage
vintage

Wyraźny akcent kolorystyczny

Jednokolorowe wnętrze może wydawać się dość ponure, dlatego warto postawić na jeden mocniejszy akcent kolorystyczny. Jeśli chcesz ożywić swoje pomieszczenie wybierz fotel w przykuwającym wzrok kolorze lub obraz z motywem roślinnym. Natomiast jeśli cenisz minimalizm, ale nie chcesz, by twoje wnętrze wyglądało na ponure, zawsze możesz ułożyć na sofie poduszki w kontrastujących barwach. Taki mały dodatek, a zmieni charakter całego pomieszczenia.

fotel
Photo by Francesca Hotchin on Unsplash

Nie zapomnij o Pantone!

Jak co roku Instytut Pantone zdecydował o najmodniejszym kolorze sezonu. Na rok 2021 wybrano aż dwa kolory, są nimi Illuminating Yellow oraz Ultimate Gray. Dominują one nie tylko w modzie, ale także we wnętrzach. Co ciekawe, kolory te świetnie wyglądają w połączeniu ze sobą. Kontrast spokojnej szarości ze słoneczną żółcią prezentuje się naprawdę świetnie, idealnie sprawdzi się w salonie lub jadalni. W sieci znajdziemy mnóstwo zdjęć krzeseł, zestawów wypoczynkowych lub kontrastujących poduszek w kolorach Pantone.

kolory 2021 scaled

Żywe rośliny

Zalety roślin doniczkowych można wymieniać bez końca. Najważniejszą z nich jest oczyszczanie i poprawa jakości powietrza w mieszkaniu. Rośliny działają także uspokajająco, wpływają na nasze samopoczucie, pozwalają odpocząć zmęczonym pracą oczom. Oprócz tego ożywiają pomieszczenie, sprawiają, że wygląda ono na bardziej przytulne. Rośliny doniczkowe możemy oczywiście zaliczyć także do trendu na bycie eko. Dodatkowo kwiaty umieszczone w ozdobnych doniczkach same w sobie stanowią przepiękne dekoracje.

kwiaty
fot. pexels.com

Zobacz również:

Avatar of Joanna Grzegorczyk
Copywriter z zamiłowania. Interesuje się modą, popkulturą, szeroko pojętą tematyką beauty oraz mocnymi thrillerami. Wolne chwile spędza na oglądaniu seriali, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *