Niebieski Księżyc - 31 październik 2020

Niebieska pełnia księżyc
unsplash.com

31 października będzie miało miejsce niezwykłe zjawisko - Niebieska Pełnia Księżyca. Dlaczego zwana jest niebieską? Jest to trzynasta pełnia księżyca w tym roku, a druga w miesiącu i właśnie z tego powodu określa się ją kolorem niebieskim.

Niebieska Pełnia

Dlaczego Niebieska Pełnia jest tak wyjątkowa?

Podwójna pełnia zdarza się niezwykle rzadko, zazwyczaj raz na 2-3 lata. Jednak ta pełnia jest naprawdę wyjątkowa. Pierwszy raz od 19 lat będzie można ją podziwiać akurat w Halloween. Co więcej, niebieska pełnia będzie widoczna na całym świecie, ostatni raz takie okoliczności występowały 76 lat temu.

Niebieski Księżyc?

Nazwa 'Niebieski Księżyc' wcale nie oznacza, że przybierze on właśnie taką barwę. Wszystko zależy od otaczającej go atmosfery. W historii zdarzały się momenty, w których księżyc osiągał nietypowy kolor, jednak sytuacja ta nie była bezpośrednio powiązana z fazą, w której aktualnie się znajdował. W tym dniu jednak warto udać się na obserwację poza miasto, z dala od sztucznego oświetlenia, które może zaburzyć rzeczywisty obraz księżyca.

Co oznacza dla nas Niebieska Pełnia?

Powszechnie wiadomo, że pełnia księżyca wywołuje w ludziach skrajne emocje. Często towarzyszą jej nagłe wybuchy gniewu lub gwałtownych uczuć. Niebieska Pełnia nie będzie inna. To wydarzenie jest zwiastunem różnych zmian, a także licznych podsumowań. Oznacza to, że wszystko nad czym pracowałeś przez ostatni czas zostanie teraz rozliczone. Niebieska Pełnia zwiastować również może przełomowy moment lub wyjątkowy zbieg okoliczności. To dość nieprzewidywalny czas, w którym nasza intuicja pracuje bardziej intensywnie niż zwykle. Warto wówczas zastanowić się nad celem życia lub posłuchać głosu podświadomości.   

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *