Pełnia Zimnego Księżyca

Przed nami ostatnia pełnia Księżyca w tym roku nazywana Pełnią Zimnego Księżyca. Będzie to druga w tym roku Pełnia w zodiakalnym Raku. Nadchodzi czas podsumowań i analizy ostatnich 12 miesięcy. Warto zrobić nową listę celów na przyszły rok. Zimowy Księżyc często jest związany z czasem odpoczynku, refleksji i celebracji. Jest to czas, kiedy dni są najkrótsze, a noce najdłuższe. W zależności od klimatu, Pełnia Zimnego Księżyca może wiązać się z pierwszymi intensywnymi opadami śniegu. Zwana jest również Pełnią Długich Nocy.

Pełnia Zimnego Księżyca – kiedy i co oznacza

Pełnia Zimnego Księżyca w całej swej okazałości pojawi się na niebie już 27 grudnia w nocy około godziny 1:32. Natomiast Księżyc w pełni będzie widoczny przez kilka następnych nocy.

Zimowy Księżyc, znany jest również jako Księżyc Długich Nocy. Pełnia ta występuje najbliżej przesilenia zimowego. W kulturach, które opierają swój kalendarz na cyklach księżycowych oznacza ona początek zimy. W tradycyjnych społecznościach, takich jak rdzenni Amerykanie, Pełnia Zimowego (Zimnego) Księżyca była czasem, kiedy zbierano zapasy na zimę i przygotowywano się do długich, ciemnych nocy.

Pełnia Zimnego Księżyca w Astrologii

W astrologii, ten okres jest często postrzegany jako czas głębokiej introspekcji i refleksji, symbolizujący koniec i nowe początki. Energia tej pełni Księżyca jest często wykorzystywana do oczyszczenia i uwolnienia tego, co nie służy już naszemu dobru, przygotowując nas do Nowego Roku.

Pełnia Zimnego Księżyca jest momentem, kiedy nasze emocje mogą być bardziej intensywne. Możemy odczuwać większą potrzebę bycia samym ze sobą, zanurzenia się w nasze myśli i uczucia. To jest czas, kiedy możemy z łatwością połączyć się z naszą intuicją i wewnętrzną mądrością. Możemy również odczuwać silne pragnienie zmiany, pragnienie uwolnienia się od starych wzorców i nawyków, które nie służą nam już dłużej.

Pełnia Zimnego Księżyca jest czasem, kiedy jesteśmy skłonni do zrozumienia naszych emocji na głębszym poziomie. To jest czas, kiedy możemy zobaczyć nasze prawdziwe ja, nasze prawdziwe pragnienia i potrzeby. Możemy zobaczyć, co naprawdę jest dla nas ważne, czego naprawdę pragniemy w naszym życiu i poczuć silną potrzebę połączenia z innymi. Możemy odczuwać również chęć dzielenia się naszymi uczuciami, myślami, marzeniami, a także odczuwać silne pragnienie bycia zrozumianym, akceptowanym, kochanym.

Ta Pełnia jest również czasem, kiedy możemy poczuć silne pragnienie wolności. Możemy odczuwać potrzebę uwolnienia się od ograniczeń, które nałożyliśmy na siebie, np. od strachu, wątpliwości, niepewności.

Cokolwiek poczujecie za sprawą działania nadchodzącej pełni, koniecznie podsumujcie minione miesiące i spiszcie swoją listę celów lub stwórzcie aktualną Mapę Marzeń, która z pewnością Was wesprze w dążeniu do ich realizacji.

Pełnia Zimnego Księżyca w kulturach świata

Symbolika nadchodzącej Pełni Zimnego Księżyca jest również głęboko zakorzeniona w innych kulturach. Oto kilka przykładów:

W chińskiej mitologii, na przykład, Zimowy Księżyc jest symbolem yin – ciemnej, pasywnej i odbierającej energii, która jest przeciwieństwem jasnej, aktywnej i dającej energii yang. Jest to czas, kiedy yin jest na szczycie, symbolizując czas odpoczynku, regeneracji i odnowy.

W kulturze japońskiej, Pełnia Zimnego Księżyca jest czasem, kiedy obchodzi się Tsukimi, czyli Święto Księżyca. Jest to czas, kiedy ludzie składają ofiary z ryżu i sake, prosząc o dobre zdrowie i szczęście w nadchodzącym roku. Wierzy się, że Księżyc w pełni jest w stanie przyjąć i spełnić te prośby.

W kulturach zachodnich, Pełnia Zimnego Księżyca często jest kojarzona z introspekcją i refleksją. Jest to czas, kiedy ludzie patrzą wstecz na miniony rok i snują plany na przyszłość. Jest to również moment, gdy energia Księżyca jest najmocniejsza, co czyni go idealnym kompanem do medytacji i praktyki duchowej.

Jednak niezależnie od kultury, Pełnia Zimnego Księżyca jest zawsze czasem, który przynosi ze sobą poczucie zadziwienia i podziwu. Jego blask oświetla ciemne zimowe noce, przypominając nam o cyklicznej naturze życia i nieustannym przepływie czasu. Jest to przypomnienie, że nawet w najciemniejszych chwilach, zawsze jest światło, które może nas prowadzić.

Księżyc z pewnością jest również symbolem nadziei. W czasach, kiedy dni są krótkie i noce długie, jego blask przypomina nam, że zawsze jest światło na końcu tunelu. To przypomnienie, że nawet w najciemniejszych czasach, zawsze jest nadzieja na lepsze jutro.

Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *