Nów Księżyca w Lwie - 16 sierpień 2023

Nów Księżyca w znaku Lwa
Photo by Alexandro David – Pexels

Energii lipca i sierpnia patronuje Lew. Ognisty, temperamentny, czasami nieprzewidywalny i kierujący się emocjami. 16.08.2023 o godzinie 11:38 odczujemy jego wpływ ze zdwojoną siłą. Nów Księżyca w znaku Lwa zbliża się wielkimi krokami. W jaki sposób to zjawisko wpłynie na nas? Czego możemy się spodziewać w nadchodzących dniach?

Zodiakalny Lew

Lwa cechuje dualizm, to uosobienie przeciwieństw - dobra i zła, empatii i egoizmu, opiekuńczości i wywyższania. Z jednej strony - ognisty temperament, chęć zabawy, lekkości, przyjemności, niesienia pomocy innym, zdobywania wiedzy i odnoszenia sukcesów. Z drugiej - pycha, zarozumiałość, potrzeba zemsty, brak pokory, rywalizacja i nieposkromiona potrzeba uznania. To, którą drogę wybierze Lew, zależy od niego samego oraz od pracy, którą włoży w swój rozwój. Bywają Lwy dojrzałe, stabilne emocjonalnie, wykazujące najlepsze cechy dla tego znaku. Bywają również Lwy egoistyczne, porywcze i żądne władzy. Tak jak i każdy inny znak, również Lew ma do przepracowania wiele cennych lekcji, od nich właśnie zależy w jaki sposób będzie postrzegany przez otoczenie.

Księżyc w Lwie

Lew uwielbia zabawę, autentyczność i odwagę. Jest rządny przygód, łatwo się ekscytuje i działa dość pochopnie. Księżyc w znaku Lwa będzie namawiał nas do porzucenia sztywnych ram dorosłości, naładuje młodzieńczą energią, pełną ekscytacji, lekkości i wolności. Gdy Księżyc przebywa w znaku Lwa możemy poczuć, że znowu wszystko jest możliwe. Zapragniemy realizacji naszych marzeń, możliwe również, że zupełnie nowe idee pojawią się horyzoncie. Lew nawołuje, aby podążać za głosem serca. Stawia nas w centrum, dąży do tego, by dostrzec własne potrzeby i kierować się ku ich spełnieniu. Lew wyzwoli w nas energię dziecka, zapomnimy o ograniczeniach, przeciwnościach i problemach. Ten Księżyc wzywa do działania, będzie także pewnego rodzaju rozliczeniem, możliwością przyjrzenia się miejscu, w którym obecnie się znajdujesz. 'Czy to właśnie tutaj chciałaś zawsze być?' 'Czy zrobiłaś wszystko, by zrealizować swoje pragnienia?' Jeżeli nie, Lew z całą pewnością da Ci siłę, by ponownie się temu przyjrzeć i podjąć odpowiednie kroki w celu ich spełnienia.

Nów w znaku Lwa

Nów Księżyca w znaku Lwa wydobędzie z nas to, co najlepsze. Zapragniemy dzielić się ze światem pozytywną energią i dobrym nastrojem. Podczas tego Nowiu, poczujesz się autentyczna, lekka i niczym nieograniczona. Jeżeli od jakiegoś czasu chodzi Ci po głowie realizacja projektu płynącego prosto z serca, ten Księżyc z całą pewnością doda odwagi, by spełnić swoje marzenie. Podczas Nowiu w Lwie warto na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć temu co właśnie serce nam podpowiada. Czego pragniemy? To doskonały czas, by usłyszeć swój wewnętrzny głos i dostrzec swoje potrzeby. Podczas codziennej gonitwy często zapominamy o naszych marzeniach. Pod przykrywką obowiązków, braku czasu i ogromu pracy, spychamy je na dalszy plan, zapominając o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne. Ten Księżyc z całą pewnością nam o tym przypomni.

Rytuały na Nów Księżyca w znaku Lwa

  • Tego dnia zadbaj o siebie. Postaw swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Zrelaksuj się. Weź gorącą kąpiel, wykonaj ćwiczenia relaksujące, poczytaj książkę, posłuchaj ulubionej muzyki, wycisz się i daj sobie chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków.
  • Zaobserwuj to, co do Ciebie przychodzi. Jakie myśli? Uczucia? Emocje? Zrób notatki, wsłuchaj się w głos serca. Może to właśnie tego dnia wpadniesz na wspaniały pomysł, który całkowicie zmieni obraną przez Ciebie drogę. Odpowiedz sobie na pytanie 'czy to właśnie tutaj chcę być?'
  • Zrób coś kreatywnego. Może to być taniec, malowanie, pisanie, szydełkowanie, gotowanie czy tworzenie Mapy Marzeń. Coś co sprawi Ci radość i wyzwoli poczucie szczęścia.
  • Wyjdź na spacer, korzystaj z lata i pięknych dni, naładuj się pozytywną energią, postaw na aktywność fizyczną. Planeta rządząca Lwem to Słońce. Piękna pogoda daje nam nieograniczone pole możliwości, a dodatkowo wpływa uzdrawiająco nie tylko na umysł, ale i na ciało. Kontakt z naturą przynosi mnóstwo korzyści i pobudza do działania.

Źródła:

Agnieszka Maciąg, ‘Ścieżki Duszy’

Kirsty Gallagher, 'Żyj zgodnie z fazami księżyca'

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *