Nów Księżyca w Koziorożcu - 11 styczeń 2024

nów księżyca w znaku koziorożca
Photo by Benjamin Voros on Unsplash.com

Już w czwartek 11.01.2024 o godzinie 12:58 będzie miał miejsce pierwszy nów Księżyca w tym roku. Jest to początek nowego cyklu, kiedy ciemność zaczyna odchodzić, a nowe plany i marzenia znów śmiało rysują się na horyzoncie. Każdy nów Księżyca to szansa na nowe idee i plany, jednak też każdy nów niesie w sobie energię innego znaku zodiaku. Jaki będzie nów w znaku Koziorożca? Sprawdzamy!

Nów Księżyca

Nów Księżyca to niesamowita okazja do tego by zajrzeć w głąb siebie. Czas uspokojenia, zwolnienia tempa, czystej karty. W tym okresie warto przyjrzeć się swoim planom, marzeniom i nowym zainteresowaniom. Odetchnąć i ze śmiałością spojrzeć w przyszłość. To właśnie teraz masz szansę na usystematyzowanie swoich planów, zrobienie mentalnego porządku i wyrzucenie tego, co nie potrzebne. Nów Księżyca to dar od losu, który pozwoli Ci zaplanować nowe cele - jeśli jeszcze tego nie uczyniłaś w tym Nowym Roku. Podczas nowiu Księżyca możesz wykonać nową mapę marzeń, afirmować, wizualizować i snuć nowe plany. Ten czas temu sprzyja, wykorzystaj go!

Nów Księżyca w znaku Koziorożca

Nów w Koziorożcu obudzi w Tobie ambicję i determinację do osiągania celów. Na pierwszy plan wysuną się prawdziwe pragnienia Twojego serca. I raczej nie będą to byle błahe sprawy. Koziorożec popchnie Cię w stronę dalekich, przyszłościowych wizji Twojego, nowego, lepszego życia. Uważnie obserwuj co się pojawia i na jakie okazje natrafiasz. To, co dostrzeżesz, pomoże Ci obrać kurs na ten nowy 2024 rok. Koziorożec związany jest z poszukiwaniem swojego przeznaczenia, poświęć się więc temu co sprawia Ci przyjemność i dodaje skrzydeł. To doskonały moment na to, aby zupełnie zmienić Twój dotychczasowy kierunek (jeśli tak właśnie czujesz). Bo jeśli nie teraz, to kiedy? Wykorzystaj nów Księżyca w Koziorożcu na odważne plany i wizje. To Ty jesteś kreatorką swojego życia. Jedyne czego potrzebujesz to odwaga i determinacja, a tego właśnie teraz na pewno Ci nie zabraknie.

Rytuały na nów Księżyca w Koziorożcu

  • Tworzenie mapy marzeń, lub aktualizowanie tej, którą wykonałaś w Nowy Rok. Zauważ czy coś nowego się pojawiło. Jakieś marzenie, pomysł, plan? Koniecznie zamieść go na swojej mapie marzeń, by nie umknął Ci w natłoku codziennych spraw!
  • Pisanie dziennika, lub tworzenia zwykłych zapisek, przemyśleń. Zanotuj wszystko co przyjdzie Ci do głowy. To jaki masz nastrój, co Cię trapi, jakie masz dylematy, co chodzi Ci po głowie. Dzięki temu dasz upust myślom i będziesz mogła do tego powrócić za jakiś czas. Wtedy sprawdzisz w jakim kierunku potoczyły się sprawy.
  • Wizualizację. Gdy doskonale będziesz już wiedziała czego chcesz, koniecznie to zwizualizuj! Pamiętaj, że jest to niezbędny krok w stronę spełnienia pragnień Twojego serca. Zadbaj o odpowiedni nastrój, włącz ulubioną muzykę, weź odprężającą kąpiel, zapal naturalną, sojową świecę z intencją spełnienia marzeń i oddaj się relaksacji z wizualizacją swoich pragnień. Poczuj wdzięczność w sercu.
  • Pracę z kryształami. Jeżeli już wiesz jaki kamień idealnie pasuje do Ciebie, koniecznie wykorzystaj jego moc podczas nowiu Księżyca w Koziorożcu. Niech stale Ci towarzyszy. Możesz go wykorzystać przy medytacji, a także nosić w formie bransoletki, naszyjnika lub po prostu w kieszeni. Kryształy mają ogromną moc, pomagają wzmocnić intencje, a co więcej, każdy z nich ma swoje indywidualne zastosowanie. Jeśli jeszcze nie wiesz, który kamień idealnie pasuje do Ciebie, koniecznie to sprawdź!
  • Spokojny sen. W tę noc zadbaj o spokojny sen. Wycisz się, zrelaksuj i odpręż. Pozostaw za sobą wszystkie problemy dnia codziennego i odpocznij. Połóż się nieco wcześniej i odetnij od świata zewnętrznego. Głęboki relaks sprawi, że wejdziesz w nowy dzień - wraz z Księżycem przybywającym, pełna energii i siły do działania. Dzięki temu naładujesz baterie i spojrzysz na świat z zupełnie nowej perspektywy, Kto wie, może tej właśnie nocy pojawi się sen, który na długo zapadnie Ci w pamięci. A może to intuicja podsunie Ci rozwiązanie sprawy, nad którą głowisz się od dawna? Niech się spełnia.

    Źródło: K. Gallagher, Żyj zgodnie z fazami księżyca
Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *