O co tyle krzyku? „New Amsterdam” serialowym fenomenem 2021 roku?

Serial „New Amsterdam” zadebiutował we wrześniu 2018 roku w stacji NBC, jednak dopiero gdy pojawił się na platformie Netflix (luty 2021), osiągnął niesamowitą popularność. W kilka tygodni serial zyskał miliony widzów i aktualnie znajduje się na szczycie listy najchętniej oglądanych seriali.

„New Amsterdam” – o czym jest nowy serial Netflixa?

W rolę głównego bohatera wciela się Ryan Eggold znany szerszej publiczności z roli Toma Keena w serialu „Czarna lista”. Serial „New Amsterdam” inspirowany jest dziełem Dr. Erica Manheimera „Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital”. Stworzony przez scenarzystę Davida Schulnera serial opowiada historię lekarza Maxa Goodwina, który zostaje dyrektorem jednego z państwowych szpitali w Stanach Zjednoczonych. Szpital jest bardzo stary, a dotychczas ceniący sobie spokój doktor Goodwin robi wszystko, aby przywrócić placówce dawną świetność. Dr Goodwin jest niezależnie myślącym lekarzem, całe swoje życie poświęca pracy i robi wszystko dla swoich pacjentów. Obejmując funkcję dyrektora, postanawia zrobić wszystko, aby szpital funkcjonował, jak należy. Jak można się domyślić, nie odbywa się to jednak bez problemów.

To wzruszający, pełen uczuć serial. Po części smutny, ale też pogodny. Piękna historia o lekarzu, który jest w stanie poświęcić życie prywatne i zrobić wszystko, aby uratować swoich pacjentów.

Na platformie Netflix obecnie znajdziemy dwa dostępne sezony. Pierwszy składa się z 22 odcinków, natomiast drugi z 18. Już teraz możemy zdradzić, że powstał trzeci sezon serialu, jednak nie wiadomo kiedy dokładnie trafi na platformę.

New Amsterdam Season 3 – Zwiastun

Inne role w serialu – obsada

  • Freema Agyeman jako dr Helen Sharpe. Była ordynatorem i zastępcą dyrektora medycznego w szpitalu New Amsterdam Medical Center. Po przejęciu władzy przez Goodwina wraca do pracy lekarza. Ma bliski stosunek z dr Goodwinem, jednak ich relacje są dość skomplikowane.
  • Janet Montgomery jako dr Lauren Bloom. Ordynator oddziału ratunkowego w NAMC, jest szanowanym lekarzem w szpitalu. Po objęciu władzy przez Goodwina okazuje się, że Bloom może być uzależniona od narkotyków, co znacznie zaczyna komplikować jej pracę. W końcu rozpoczyna terapię, która uświadamia jej, że trauma z dzieciństwa mogła popchnąć Lauren do nałogu.
  • Jocko Sims jako dr Floyd Reynolds. Ordynator kardiochirurgii, awansował po zwolnieniu wszystkich kierowników przez dr Goodwina. Początkowo zmaga się z uczuciami do dr Bloom, odwiedza ją na odwyku, będąc jednocześnie w związku z inną kobietą. Jego praca z Goodwinem nie jest łatwa, ponieważ dyrektor podważa każdą decyzję podjętą przez kardiochirurga.
  • Tyler Labine jako dr Iggy Frome. Szanowany psychiatra i profesor psychologii w New Amsterdam. Współpracuje z innymi kierownikami oddziałów, myśli nieszablonowo. To właśnie on uświadamia dr Bloom, że ma poważny problem.
  • Anupam Kher jako dr Vijay Kapoor. Szef ordynator neurologii oraz bardzo ceniony neurolog. Ma skomplikowane relacje ze swoim synem, które bardzo pogorszyły się po śmierci jego żony. Kapoor skupiał się na pracy, co było kością niezgody w jego związku z żoną. Jednak pewne sytuacje zbliżają ojca z synem i zaczynają zbliżać się do siebie.

W serialu wystąpili także: Alejandro Hernandez, Dierdre Friel, Lisa O’Hare, Zabryna Guevara, Nana Mensah i inni.

Serial „New Amsterdam” – dla kogo jest przeznaczony?

Fani seriali takich, jak „Chirurdzy”, „Dr House”, czy „Ostry dyżur” mogą dodać kolejną pozycję na liście swoich ulubionych seriali. „New Amsterdam” to powiew świeżości, wśród seriali, które już znamy. Jest to pozycja, którą powinien obejrzeć każdy, ponieważ opowiada nie tylko o dobrych rzeczach, jakie nas spotykają, ale ukazuje problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Pokazuje również to, że nikt nie jest niezniszczalny, nawet ktoś tak świetny jak dr Mac Goodwin.

Copywriter z zamiłowania. Interesuje się modą, popkulturą, szeroko pojętą tematyką beauty oraz mocnymi thrillerami. Wolne chwile spędza na oglądaniu seriali, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *