Trauma – Jeden z mocniejszych thrillerów, które można zobaczyć na Netflixie!

Trauma, ang. Fractured (2019) thriller psychologiczny reż. Brad Anderson, znany m.in. z realizacji filmów: Połączenie, Mechanik, Obłąkani. Kolejne dzieło twórcy, trzymające w napięciu do samego końca. Film zdecydowanie dla widzów o mocnych nerwach. Obsada: Sam Worthington, Lily Rabe, Stephen Tobolowsky.

Trauma

Bohaterowie

Głównym bohaterem filmu Trauma jest Ray Monroe, mąż Joanne i ojciec małej Peri. Już na początku filmu poznajemy całą rodzinę, wracającą z nieudanego wyjazdu weekendowego. Towarzysząca im atmosfera jest delikatnie mówiąc – napięta. Joanne ma pretensje do męża, który z kolei za wszelką cenę stara się zachować spokój. Ray, przytłoczony całą sytuacją postanawia zjechać na stację benzynową, pod pretekstem zakupu baterii do walkmana córki. Jeszcze nie wie, że decyzja ta będzie początkiem końca.

Fabuła

Cała historia nabiera tempa, gdy w trakcie postoju na stacji benzynowej, Peri córka Raya i Joanne, zauważa groźnego psa. Dziewczynka przerażona jego obecnością, kompletnie nie zważa na to gdzie obecnie się znajduje. Jeden zły krok i Peri upada z dużej wysokości na beton. Mimo, iż sytuacja wygląda groźnie okazuje się, że dziewczynka złamała jedynie rękę. Przerażeni rodzice w pośpiechu odjeżdżają w poszukiwaniu najbliższego szpitala.

Akcja

Wszystko na szczęście nie trwa długo. Rodzinie Monroe udaje się dotrzeć na miejsce, a dziewczynka zostaje skierowana na podstawowe badania. Towarzyszy jej Joanne, natomiast Ray zostaje w poczekalni, oczekując z niecierpliwością na diagnozę córki. Z biegiem czasu mężczyzna jest coraz bardziej zdenerwowany. Joanne wraz z Peri zniknęły już kilka godzin temu, a on nadal nie otrzymał żadnych informacji w sprawie stanu zdrowia dziewczynki. Zniecierpliwiony podchodzi do rejestracji, gdzie dochodzi do pierwszego spięcia pomiędzy nim a personelem szpitala. Na tym jednak nie koniec, okazuje się bowiem, że wszyscy pracownicy twierdzą, iż nigdy wcześniej nie widzieli jego rodziny. Kobieta pracująca w rejestracji skończyła swoją zmianę, natomiast lekarz o nazwisku, które podaje Ray, po prostu tam nie pracuje. Zaczyna się prawdziwa gra psychologiczna, trzymająca w napięciu do samego końca filmu. Polecamy!

Zwiastun

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *