„House of Gucci” najbardziej wyczekiwaną premierą roku 2021? Lady Gaga i Adam River w filmie Ridleya Scotta!

Wywołująca spore emocje produkcja, wreszcie ujrzała światło dzienne – „House of Gucci” przyciąga do kin tłumy, jednak czy jest to film wart obejrzenia? Sam projekt od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów, choćby ze względu na doborową obsadę. Na ekranie zobaczymy m.in. Lady Gagę, która po sukcesie filmu „Narodziny gwiazdy” wraca do świata kina w wielkim stylu.

House of Gucci

Fabuła

Na film czekali nie tylko fani mody, ale również wielbiciele thrillerów, dramatów psychologicznych oraz produkcji z lekkim dreszczykiem emocji.

„House of Gucci” opowiada jedną z najbardziej znanych i sensacyjnych historii ze świata mody. Jest to historia wnuczka założyciela domu mody, Maurizio Gucci, który zaraz po skończeniu studiów ożenił się z piękną Patrizią Reggiani.

Kobieta była popularna ze względu na swoje zamiłowanie do pieniędzy i luksusu. Małżeństwo żyło jak w bajce, dopóki Maurizio w latach 80. znalazł sobie kochankę i właśnie dla niej postanowił porzucić żonę.

Patrizia wywalczyła od Maurizio wysokie alimenty, które sięgały kwoty 500 tys. dolarów miesięcznie, jednak dla kobiety wciąż było to za mało. Dlatego z pomocą jasnowidzki znalazła mężczyzn, którym zleciła zabójstwo Gucciego.

Niedługo potem ostatni członek słynnej rodziny zostaje zastrzelony na schodach, tuż przed wejściem do swojego biura na mediolańskiej Via Palestro. Morderstwo zleciła Patrizia Reggiani działając w zemście. Nie mogąca pogodzić się z nowym związkiem byłego męża oraz z utratą rodzinnej fortuny kobieta za swój czyn zostaje skazana. Początkowo sprawa wcale nie jest oczywista, policji ustalenie sprawcy zajmuje aż trzy lata. Dopiero po tym czasie kobieta trafia do więzienia. Za więziennymi murami spędza 16 lat.

Film “House of Gucci” jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, opisanymi w książce „The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed”.

Film osadzony jest w świecie mody, w latach 80. i 90. Projekt ten znacznie wyróżnia się na tle innych produkcji, które możemy obejrzeć obecnie w kinie. Między innymi dlatego warto film ten obejrzeć. Historia ta w budzi ogromne emocje, a także powoduje powstawanie licznych teorii spiskowych, które prowadzą do wielu kontrowersji.

Obsada

„House of Gucci” to jeden z filmów, które warto zobaczyć choćby ze względu na samą obsadę. Znajdziemy tak całą aktorską śmietankę Hollywood. Reżyserem filmu jest Ridley Scott, który wcześniej pracował przy produkcjach tj. „Gladiator”, czy „Marsjanin”. Za scenariusz odpowiada Roberto Bentivenga, z kolei autorem zdjęć został polski operator Dariusz Wolski.

W głównych rolach wystąpili

 • Lady Gaga jako Patrizia Reggiani
 • Adam Drivera jako Mauricio Gucci

W pozostałych rolach

 • Jared Leto jako Paolo Gucci
 • Al Pacino – Aldo Gucci
 • Salma Hayek – Pina Auriemma
 • Jeremy Irons jako Rodolfo Gucci
 • Camilla Cottin jako Paola Franchi
 • Jack Huston jako Domenico De Sole
 • Masalina Ghenea jako Sophia Loren
 • Reeve Carney jako Tom Ford

Data premiery

Zdjęcia do filmu „House of Gucci” trwały od lutego do maja 2021 roku. Były kręcone w różnych częściach Włoch: w Rzymie, w Gressoney w Alpach, a także w Mediolanie i Florencji.

Premierę filmu zaplanowano na 24 listopada 2021 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest to także setna rocznica powstania domu mody Gucci, data premiery nie jest więc przypadkiem. W Polsce film możemy obejrzeć już od 26 listopada 2021.

Gdzie obejrzeć House of Gucci?

Na ten moment produkcja nie jest dostępna online. Producenci nie podali także informacji, czy w planach jest udostępnienie filmu na platformach typu Netflix, HBO GO, Player.

Od 26 listopada 2021 film „House of Gucci” możemy zobaczyć podczas seansów zorganizowanych w sieciach Cinema City, Helios oraz Multikino. Jeśli chcesz obejrzeć film, musisz wybrać się do kina.

Już teraz możesz zobaczyć zwiastun dostępny na oficjalnych stronach powyżej wymienionych kin, na YouTube lub po prostu klikając poniżej 🙂

Ciekawostki o produkcji House of Gucci!

 1. Pomysł na film zrodził się już kilkanaście lat temu. Ridley Scott, w 2006 roku miał stworzyć produkcję, która opowiadałaby o upadku dynastii Guccich. Podobno w rolach głównych mielibyśmy zobaczyć Angeline Jolie oraz Leonardo DiCaprio. W kolejnych latach ponownie próbowano nagrać film, a do roli Patrizii Reggani brano pod uwagę gwiazdy takie, jak Penélope Cruz czy Margot Robbie. Dopiero w 2019 roku ogłoszono, że rolę tę zagra Lady Gaga.
 2. Jeremy Irons zastąpił Roberta De Niro w roli Rodolfo Gucciego.
 3. Martin Scorsese był brany pod uwagę jako reżyser filmu.
 4. Monica Bellucci odrzuciła rolę Piny Auriemmy.
 5. Lady Gaga niezwykle poważnie podeszła do granej przez siebie roli. Gwiazda przez 9 miesięcy mówiła z włoskim akcentem. Nawet wtedy, gdy nie była na planie filmowym.
 6. Twórcy filmu mieli pełny wgląd w dokumentację i archiwa kostiumów marki, mimo to wokół produkcji narosły spore kontrowersje. Sama rodzina Gucci miała mieć spore zastrzeżenia do produkcji. Wnuczka Guccio Gucci w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że jest rozczarowana sposobem, w jaki twórcy filmu przedstawili jej ojca.
 7. Patrizia Reggiani nie jest postacią fikcyjną. Kobieta przebywa na wolności od 2016 roku.
 8. Mimo iż przez kilka miesięcy Lady Gaga skrupulatnie przygotowywała się do roli, gwiazda odmówiła spotkania z pierwowzorem. Sama aktorka i piosenkarka powiedziała: „Spędziłam 6 miesięcy, ucząc się jej akcentu. Mówiłam w ten sposób jako ja, Stefani, a potem zrobiłam reaserch, aby dowiedzieć się, jaką Patrizia była osobą. Ale nie chciałam jej poznać. Według mnie ta kobieta chciała być gloryfikowana za to morderstwo i chciała być zapamiętana jako przestępczyni. Nie chciałam wspierać czegoś, w co nie wierzę”.

Copywriter z zamiłowania. Interesuje się modą, popkulturą, szeroko pojętą tematyką beauty oraz mocnymi thrillerami. Wolne chwile spędza na oglądaniu seriali, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *