Nów Księżyca w znaku Panny

27.08.2022 od samego rana przywitał nas nową energią. Ta energia związana jest z położeniem Księżyca, który od godziny 10:16 znajduje się w fazie nowiu. Nów zwiastuje zawsze coś nowego, nowy początek, możliwość zmiany. Czy to przypadek, że tym razem nów wypada akurat w ostatni wakacyjny weekend? Co zwiastuje? Sprawdzamy!

Nów Księżyca

W fazie nowiu Księżyc, Ziemia i Słońce znajdują się w jednej linii. Taki układ zwiastuje nowe możliwości, ponieważ od tego momentu, z każdym dniem Księżyca będzie na niebie przybywać. Rosnący Księżyc to nowe okazje, pusta karta do tworzenia nowych scenariuszy. Warto wówczas zostawić daleko za sobą przeszłość i puścić wodzę fantazji. To czas na snucie planów, marzeń, optymistyczne patrzenie w przyszłość. W fazie nowiu nie dopuszczajmy do siebie negatywnych myśli, zmartwień, ponieważ to, co zasiejemy właśnie tego dnia, wróci do nas w przyszłości.

Księżyc w znaku Panny

Panna jest najbardziej poukładanym ze wszystkich znaków zodiaku. To mistrzyni porządku, planowania, tworzenia harmonogramów i ścisłego ich przestrzegania! Księżyc w znaku Panny, nawołuje do życia tu i teraz. Jeśli od dawna unikasz podjęcia ważnej decyzji, bądź udajesz, że wszystko jest w porządku i liczysz na cudowny rozwój wydarzeń, Księżyc w znaku Panny może zadziałać na Ciebie jak kubeł zimnej wody. Ten układ uruchomi Twojego wewnętrznego krytyka i wyciągnie na światło dzienne wszelkie Twoje niepowodzenia. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Jednak jeśli spojrzymy na to z innej strony, może być to ogromna szansa, szansa na wyrwanie się z letargu i podjęcie właściwych działań, prowadzących do rozwoju. Co należy zrobić? Zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co sprawia, że czujesz się źle? W jaki sposób dotarłaś do tego punktu? Co należy zmienić? Panna daje Ci szansę na analizę i wyciągnięcie trafnych wniosków. Warto z niej skorzystać! To doskonały czas na podjęcie działań. Panna inspiruje i zachęca do podjęcia nowej drogi, tylko od Ciebie zależy czy dasz jej szansę.

Nów Księżyca w Pannie

Nów Księżyca w Pannie może przytłoczyć Cię ilością obowiązków, które należy wykonać. Być może nagle poczujesz jak wiele masz jeszcze do zrobienia. Nie bez powodu energia ta wiąże się z nadchodzącym końcem wakacyjnej swobody. Panna to perfekcjonistka, która będzie chciała jak najszybciej sprowadzić Cię na ziemię. Nie daj się porwać temu krytycznemu spojrzeniu. To prawda, zbliża się koniec wakacji, koniec lata, jednak wcale nie oznacza to że nadchodzą ciężkie, pełne pracy jesienne dni. Pamiętaj, energia nowiu sprzyja marzeniom, wykorzystaj ten czas na analizę tego co Ci przeszkadza, co Cię blokuje i nie pozwala Ci wzrastać. Zrób plan działania, rozważ wszystkie możliwości i podejmij odpowiednie kroki. Pamiętaj, że nikt inny, tylko Ty, kreujesz swoją własną rzeczywistość!

Rytuały na Księżyc w nowiu

  • Mapa marzeń – nów jest zawsze doskonałym czasem na tworzenie mapy marzeń. Dzięki temu zdasz sobie sprawę z Twoich głęboko skrywanych pragnień, o których na co dzień, w natłoku obowiązków po prostu zapominasz.
  • Joga i medytacja – doskonały sposób na wyciszenie, uspokojenie myśli, uwolnienie od codziennych spraw i zmartwień. Sesja jogi czy medytacji świetnie relaksuje i pomaga ukoić nerwy.
  • Dziennik – praca z dziennikiem pomoże nam poznać samych siebie. Własne słabości, pragnienia, marzenia, problemy i niepowodzenia. To doskonały sposób na połączenie z intuicją, odnalezienie rozwiązań, których nigdy nie wzięłybyśmy pod uwagę, podążanie za głosem serca.
  • Relaksująca kąpiel – woda ma właściwości oczyszczające, nie tylko na polu fizycznym, ale i mentalnym. Relaksująca kąpiel w towarzystwie ulubionych, naturalnych olejków zapachowych, świec i spokojnej muzyki ukoi nasze nerwy i pomoże z optymizmem spojrzeć w przyszłość.
  • Sen – sen jest lekarstwem na całe zło, to odpoczynek zarówno dla ciała jak i umysłu. Nie bez powodu każda intensywna sesja jogi kończy się relaksacją. Jeżeli odczujesz potrzebę snu, nie wzbraniaj się przed tym. Pozytywne nastawienie i dobry dzień w ogromnej mierze zależą od tego czy jesteś wypoczęta.

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *