Intuicyjna praca z dziennikiem

Notatnik z ręcznie pisanych refleksji, obok pióra, kryształów i suszonego plasterka pomarańczy na drewnianym stole.
pexels.com

Ostatnio coraz częściej interesujemy się szeroko rozumianym rozwojem duchowym, medytacją, codziennie szukamy odpowiedzi starając się kierować naszą intuicją, sercem. Jak możemy ułatwić sobie połączenie z intuicją i wsłuchać się w nią jeszcze bardziej? Może już spotkaliście się z pomocnym narzędziem jakim jest "dziennik intuicji"? Na czym polega i od czego zacząć? Z przyjemnością przybliżymy Wam ten temat.

Czym jest intuicja?

Określa się ją w różny sposób, ale najprościej wytłumaczyć jako przeczucie, które pojawia w naszym umyśle, nie wiadomo skąd, po prostu nagle. Można ją nazwać "szóstym zmysłem". Intuicja pozwala się usłyszeć tylko wówczas, gdy niczego nie analizujemy. Rozważania i logiczne myślenie sprawiają, że skutecznie zagłuszamy nasz wewnętrzny głos, zwany właśnie intuicją. Oczywiście są ludzie, którzy mają bardziej rozwiniętą intuicję niż inni i po prostu wiedzą jakie decyzje powinni podejmować na co dzień. Natomiast są też osoby, które uważają, że w ogóle jej nie mają. Czy to możliwe? Oczywiście nie! Intuicję ma każdy, a jeśli należysz właśnie do tej drugiej grupy osób, musisz wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby i narzędzia, aby wzmocnić działanie naszej intuicji i ją rozwijać.

Pisanie w dzienniku

Jednym z narzędzi używanych do rozwijania zmysłu intuicji jest właśnie wspomniany wcześniej "dziennik intuicji". Nie od dziś wiadomo, że słowa przelane na papier mają większą moc. A słowa i zdania płynące z naszego wnętrza bez zastanawiania się i analizowania, pomogą nam nie tylko rozwijać intuicję, ale sprawią, że lepiej poznamy samych siebie. Oczywiście sama znajomość teorii na temat pisania w dzienniku nic nie zmieni. Musimy po prostu spróbować!

Jak działa praca z dziennikiem?

Dziennik doskonale pomaga nam się wsłuchać w swoje wnętrze. W jaki sposób? Praca z dziennikiem polega na zadaniu sobie pytania, a następnie zapisaniu odpowiedzi. Okazuje się, że po czasie czytając notatki możemy się nieźle zdziwić. Często nawet mamy wrażenie, że nie my jesteśmy autorami tekstów, a ktoś zupełnie obcy. Jak to możliwe? Ktoś mógłby powiedzieć "nie lubię pisać, przecież wystarczy, że zrobię to w myślach", otóż nic bardziej mylnego! Myśląc o czymś intensywnie, przechodzimy od razu do rozważania poszczególnych stwierdzeń i tak nasza podświadomość i zdolność analizowania, zamazuje nasze przeczucia. Jeśli zapiszemy na kartce pierwsze co przyjdzie nam do głowy, a następnie to przeczytamy, dowiemy się co naprawdę 'w nas siedzi', jakie są nasze prawdziwe myśli oraz co sądzimy na dany temat.

Od czego zacząć pisanie w dzienniku?

Oczywiście potrzebny będzie nam dziennik. Może to być zwykły zeszyt czy notes, a nawet kartka papieru. Na rynku istnieją również dzienniki specjalnie dedykowane do takiej pracy, posiadające konkretne pytania, na które powinniśmy odpowiadać każdego dnia. Taki dziennik, który jest bardzo pomocnym narzędziem i jest stworzony przez cudowną osobę z piękną energią, możecie nabyć na stronie kamilasurma.com, gorąco polecamy! Jeśli jednak chcecie przekonać się czy taki rodzaj pisania w ogóle jest dla was, możecie zacząć we własnym notatniku. Na początek zadajcie sobie pytanie na które potrzebujecie odpowiedzi. Może brzmieć: "Jak się dziś czuję?" lub "Jak chciałabym, aby wyglądał dziś mój dzień?" i zapiszcie odpowiedzi, które przychodzą wam do głowy. Pozwólcie sobie na absolutną szczerość. Nikt przecież nie będzie do tego zaglądał, więc popłyńcie ze swoimi myślami. Już po pierwszym razie poczujecie, że to niezwykłe doświadczenie. Jak każda praca, również ta z dziennikiem wymaga regularności, aby efekty były zadowalające. Gwarantujemy, że wystarczy kwadrans dziennie, a wszystko zacznie się lepiej układać i stanie się bardziej zrozumiałe.

Pytania do dziennika

Mamy dla Was kilka gotowych pytań do pracy z dziennikiem, możecie się nimi posługiwać, póki nie przyjdą Wam do głowy własne pytania:

  • "Czego pragnę?"
  • "Jakie są moje talenty?"
  • "Co uwielbiam robić w wolnej chwili?"
  • "Co sprawia, że jestem szczęśliwa/szczęśliwy?"
  • "Co mogę dzisiaj zrobić dla siebie?"
  • "Co pozytywnego mogę zrobić dla innych?"
  • "Za co jestem wdzięczna/wdzięczny?"

Wiele więcej na temat pracy z dziennikiem znajdziecie w ebooku na moonsister.pl, a także na ich profilu Instagramowym - codzienne inspiracje, pogadanki dotyczące rozwoju duchowego oraz jeszcze więcej pytań do dziennika. Polecamy! Dziewczyny robią cudowną robotę i nas również inspirują.

Słowem podsumowania, gwarantujemy, że warto spróbować i zaprzyjaźnić się z dziennikiem na dobre! To narzędzie, które pozwala zmienić ograniczające nas myślenie, a nawet zupełnie przetransformować życie! Nic nie tracimy więc czasu, do dzieła!

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *