Brama Lwa - magiczny portal 08.08.

Photo by Almos Bechtold on unsplash.com

Brama Lwa to cudowne zjawisko występujące raz do roku - a konkretnie ósmego sierpnia. To dzień w którym możemy zaobserwować specjalny układ na niebie. 08.08. Słońce, Ziemia oraz Syriusz - uchodzący za najjaśniejszą gwiazdę, znajdują się w wyjątkowej konfiguracji, którą od wieków uznaje się za magiczną. Czym konkretnie jest Brama Lwa i co to zjawisko dla nas oznacza? Dlaczego data 08.08. jest taka ważna?

Sezon Lwa

Koniec lipca i sierpień to sezon Lwa, dlatego też jego wpływ możemy odczuć właśnie w tym okresie. Choć energia Bramy Lwa jest wyczuwalna już od ok. 28.07-12.08, tak naprawdę jej kulminacja ma miejsce dokładnie 08.08. Planetą rządzącą znakiem Lwa jest Słońce, a żywiołem - ogień. Lew mimo, iż w horoskopie występuje sam (w przeciwieństwie do Bliźniąt czy Ryb), cechuje go jednak dualizm. Można w nim odnaleźć dwie sprzeczne energie - dobra i zła, opiekuńczości i zniszczenia, tworzenia i burzenia. To, którą drogą będzie zmierzać, zależy tylko od niego samego. Musi jednak pamiętać, że ogień ma ogromną moc, która bez odpowiedniej samodyscypliny może powodować chaos i zamęt. Lew kieruje się sercem, a co za tym idzie również emocjami. Sezon Lwa jest doskonałym czasem na przyjrzenie się właśnie emocjom, jednak nie w sposób chaotyczny i impulsywny, a bardziej z dystansu. Lekcją do przepracowania w sezonie Lwa jest akceptacja siebie, bez potrzeby uznania ze strony osób trzecich.

Brama Lwa

Energia Bramy Lwa najbardziej odczuwalna będzie właśnie ósmego dnia ósmego miesiąca - 08.08. Jest to także wibracja cyfry '8' oraz liczby '88'. 88 w numerologii to podwójny znak nieskończoności, a także symbol równowagi pomiędzy tym co materialne, a duchowe. Ósemka wzmacnia manifestacje i intencje, pomaga w ich urzeczywistnieniu. Podczas Bramy Lwa doświadczamy wyjątkowego zjawiska jakim jest niesamowity przepływ energii za sprawą specjalnej konfiguracji planet na niebie. To właśnie ten przepływ energii będzie pomocny w realizacji marzeń. Podczas Bramy Lwa mamy zwielokrotnioną moc sprawczą, a nasze plany mają szansę się powieść. Energia Lwa sprzyja twórczości, kreowaniu, afirmacjom, a także wizualizacjom. To dzień, w którym powinniśmy manifestować obfitość, zdrowie, sukces oraz miłość.

Rytuały na Bramę Lwa

Podążając dalej szlakiem numerologii, najsilniejsza energia będzie wyczuwalna podczas lustrzanych godzin. Szczególnie poranna - 08:08, ale także 10:10; 11:11; 12:12 czy 20:20. Warto wykorzystać ten moment na manifestację planów i marzeń. Jeśli w dniu Bramy Lwa spojrzysz na zegarek, który będzie właśnie odzwierciedlał lustrzaną godzinę, pomyśl wtedy o marzeniu, które chciałabyś zrealizować. Pamiętaj, że pierwszym krokiem do zmaterializowania celu, jest dokładne sprecyzowanie do czego dążysz.

Brama Lwa jest doskonałym czasem na tworzenie mapy marzeń. Jest to świetne narzędzie, które pomoże nam sprecyzować czego tak naprawdę pragniemy, jaki jest nasz cel na najbliższą przyszłość. Często zdarza się, że nie do końca jesteśmy zadowoleni z tego co mamy, czujemy się niespełnieni, ale tak naprawdę nigdy nie sprecyzowaliśmy tego, co tak naprawdę chcielibyśmy mieć, jak miałoby wyglądać nasze życie. Dzięki mapie marzeń, możemy spojrzeć w głąb serca i przelać na papier nasze prawdziwe pragnienia i cele.

Afirmacje to nic innego jak nawyk pozytywnego myślenia. Polegają na powtarzaniu w myślach bądź na głos sformułowań opisujących to do czego dążymy. Ważne by były one wypowiadane w czasie teraźniejszym, a nie przyszłym. Zamiast powiedzieć 'będę', użyjmy czasownika 'jestem', z całą pewnością wzmocni to ich skuteczność. Afirmacje nie tylko pozytywnie wpływają na manifestację pragnień, ale również wzmacniają pewność siebie oraz dobre samopoczucie.

  • Wizualizacja

Jako, że podczas Bramy Lwa powinniśmy wysyłać jak najwięcej intencji do Wszechświata, doskonałym narzędziem będzie wizualizacja. Na YouTube jest mnóstwo dostępnych medytacji prowadzonych, które wykorzystują właśnie wizualizację. Medytacja z wykorzystaniem wizualizacji jest świetnym i niezwykle łatwym sposobem na manifestację marzeń. Wystarczy nam zaledwie 20 minut, słuchawki i spokojne miejsce w domowym zaciszu. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś medytacji, ten rodzaj z pewnością będzie najlepszy na początek.

Brama Lwa to wspaniałe zjawisko, które z całą pewnością warto wykorzystać. Pamiętajmy jednak, że Lwem rządzi energia ognia, nie bądźmy zatem zachłanni, zaborczy czy destrukcyjni w swoich marzeniach. Tutaj nie liczy się ilość, a jakość. Wybierzmy 2, 3 marzenia, które chciałybyśmy, aby się spełniły i z nimi właśnie popracujmy. Ustalenie priorytetów z całą pewnością pomoże nam uporządkować nasze plany i podjąć odpowiednie kroki w kierunku ich realizacji.

Źródła:

  • https://astromagia.pl
  • Agnieszka Maciąg, 'Ścieżki Duszy'
  • https://moonsister.pl/blogs/news
  • https://numerologia24.pl
  • https://elle.pl
Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *