Afirmacje - słowa, które potrafią spełniać marzenia

Kobieta stojąca wśród pola słoneczników, ciesząca się zachodem słońca, z ręką za głową w promieniach wieczornego światła.
unsplash.com

Afirmacje - Wszyscy chcielibyśmy spełniać swoje marzenia, realizować cele, a przy tym być szczęśliwymi i pewnymi siebie ludźmi. Musicie wiedzieć, że systematyczne afirmacje mogą nam w tym pomóc. Wiele osób najprawdopodobniej spotkało się w swoim życiu z określeniem "afirmacja", ale czy każdy wie co dokładnie to oznacza? Na czym polega i jak działa? Jak poprawnie pracować z afirmacjami?

Czym są afirmacje?

Afirmacje to pozytywne słowa, które wpływają na nasze myśli i mają na celu przekonanie nas o tym, że wszystko czego pragniemy jest możliwe. Wystarczy w to uwierzyć i systematycznie powtarzać ułożone przez nas sentencje.
Zatem afirmacja to nic innego jak nawyk pozytywnego myślenia. Wspiera ona nasze działania i osiągnięcie wymarzonego celu. Mówi się, że afirmacje przyciągają do nas dobre rzeczy oraz zwiększają poczucie akceptacji samego siebie i otaczającego nas świata. Pomagają realizować plany związane z własnymi celami i pragnieniami.

Przykłady afirmacji

Przed przystąpieniem do afirmacji, powinniśmy zastanowić się czego pragniemy i napisać to w jednym prostym zdaniu. Ważne by afirmacja była przygotowana w czasie teraźniejszym. Warto również wspomnieć, że w afirmacji nie powinno się używać słowa "nie". Wynika to z tego, że nasz umysł nie rozumie zaprzeczeń. Jeżeli więc powiesz 'nie chcę być smutna' Twój umysł zwyczajnie pominie słowo 'nie', a Ty otrzymasz dokładnie to czego nie chciałaś. Powinniśmy zatem pamiętać, że afirmacje mają być pozytywne.

Przykładowe afirmacje:

  • "Jestem szczęśliwa"
  • "Jestem piękna"
  • "To jest piękny dzień"
  • "Dziś spełniam swoje marzenia"
  • "Kocham życie i otaczający mnie świat"

Podobno jeśli powtarzamy coś wiele razy to w końcu zaczynamy w to wierzyć.

Czy afirmacje działają?

Jedni twierdzą, że nie ma to najmniejszego sensu, natomiast inni są przekonani, że próbowali i jest to dowód na istnienie potęgi podświadomości. Potwierdzone jest, że afirmacja oddziałuje na psychikę. Psychologowie twierdzą, że każdy z nas ma możliwość wpływania na swój umysł, a systematyczna praca z afirmacjami zmienia naszą podświadomość i pozwala się wyzbyć ograniczających nas przekonań. Zatem możliwe, że jeśli regularnie będziemy zwracać się do naszej podświadomości to zmienimy naszą przyszłość. Wiąże się to oczywiście z wiarą w to, że określony przez nas cel jest możliwy do zrealizowania i nie będziemy w to wątpić. Oczywiście, aby sprawdzić działanie afirmacji, każdy powinien spróbować i sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Jak pracować z afirmacjami?

Aby zacząć musimy wiedzieć, że medytacja i relaksacja sprzyja afirmacjom. Zrelaksowany umysł potrafi zmienić nasze negatywne przekonania, które często są w nim zapisane od dawna. Aby zacząć z nimi pracować wystarczy, że znajdziemy chwilę czasu w ciągu dnia. Może to być chwila rano od razu po przebudzeniu lub przy wieczornym relaksie. Wystarczy, że wybierzemy afirmację i będziemy ją powtarzać przez kilka minut. Znawcy tematu twierdzą, że pierwsze efekty zobaczymy już po 30-60 dniach pracy z afirmacją, ale jest to bardzo indywidualna sprawa i zależy w dużej mierze od naszego zaangażowania.

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *