Nów Księżyca w Bliźniętach i zaćmienie Słońca

Już jutro, 10.06 będziemy mieli okazję doświadczyć dwóch wyjątkowych zjawisk na niebie – pierwsze to nów Księżyca w Bliźniętach, natomiast drugie – bardziej spektakularne – koniunkcja Księżyca, Słońca i węzła lunarnego, czyli zaćmienie Słońca. W jaki sposób wpłynie to na nasze samopoczucie oraz czego możemy się spodziewać w tym niezwykle gorącym okresie?

Zaćmienie Słońca

Węzeł lunarny określa nam kierunek naszego rozwoju, zachęca nas do ponownego przepracowania relacji z najbliższymi. W celu właściwej interpretacji wydarzeń, należy wziąć pod uwagę znak, w którym obecnie znajduje się Słońce – Bliźnięta. Charakteryzują się one różnorodnością, zmiennością oraz koncentracją na tu i teraz.

Zaćmienia to pewnego rodzaju zakończenia tego, na co nadszedł już czas. Należy przyjrzeć się temu, czego nie udało nam się zrealizować, przepłakać i odpuścić. W tym okresie stajemy się niezwykle emocjonalni, wrażliwi. Istotne jest również, iż Merkury, który jest obecnie w retrogradacji włada tym zaćmieniem. Nadszedł więc czas na odpuszczenie i na nadejście nowego. Czas, by otworzyć się na nowy rodzaj mówienia, dostrzegać to, co jest nam dane, pora na odżałowanie, a także wsłuchanie się w siebie.

To zaćmienie zachęca, by nie bać się mówić o tym, co myślimy, co czujemy. Ma za zadanie doprowadzić nas dokładnie tam, gdzie powinniśmy się znaleźć. Jedyne co należy wówczas zrobić to zaufać swojej intuicji. Kolejne dni mogą przytłoczyć nas pozornym chaosem, dezorganizacją, a nawet poczuciem zagubienia, jednakże wystarczy podejść do tego ze spokojem, a z biegiem czasu zrozumiemy, iż owe zmiany były niezbędne do odnalezienia właściwej drogi.

Jak przetrwać ten okres?

Podstawą jest spokój. Nie przyspieszajmy żadnych wydarzeń, dajmy sobie czas, aby wszystko płynęło swoim własnym rytmem. Czas na przyjrzenie się sobie, na refleksję. Należy uważać na nerwowość, zadbać o relaks, nie reagować emocjonalnie. Z jednej strony nie jest to najlepszy moment na podejmowanie ważnych, życiowych decyzji, z drugiej jednak właśnie w tym Zaćmieniu może pojawić się zupełnie nowe, świeże spojrzenie, pomysł, plan czy też natchnienie, wówczas należy niezwłocznie podążać tą drogą.

Nów Księżyca w Bliźniętach

Nów w Bliźniętach będzie nas zachęcał do poszukiwania odpowiedzi w sobie. Jak już pisaliśmy wcześniej Bliźnięta to znak różnorodności, powietrza, braku granic, idealnego dopasowania. W tym czasie nie należy wychodzić przed szereg, działać pochopnie. Zrozumiemy, że każdy ma prawo, aby widzieć świat inaczej, z innej perspektywy. Jest to także specyficzny moment sprzyjający zmianom, w którym zwrócimy uwagę na coś co do tej pory było pomijane, coś co staraliśmy się ukryć, zamieść pod dywan. Dodatkowo Merkury w ruchu wstecznym może nieco komplikować sprawy – opóźniać, sprawiać problemy z komunikacją. Należy jednak pamiętać, że trudne sytuacje są często trampoliną do zupełnie nowych, lepszych poziomów.

Jaki jest jeszcze ten Księżyc? Skomplikowany, ale też otwarty, zmienny, temperamentny. Może powodować zmienność poglądów, niezdecydowanie i brak stabilności. Ten chaos jednak ma skłonić do refleksji, na temat tego co Cię ogranicza, a co wspiera. Nadszedł czas na zrozumienie co jest Twoją prawdą, jakie jest Twoje przeznaczenie. Ogrom możliwości, pomysłów i informacji, który na nas spłynie, niejednego z pewnością przerazi. To co należy wówczas zrobić, to spisywać te pomysły i plany, bo wśród tego pozornego chaosu z pewnością znajdziemy właściwą drogę do wielu rozwiązań. Ten Nów pomoże odnaleźć Ci Twoją własną ścieżkę, która w końcu stanie się tak jasna i wyraźna jak nigdy wcześniej.

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *