Przejdź do głównej zawartości

Już dziś w nocy Księżyc ponownie ukaże się nam w całej swojej okazałości. Tak, kolejna pełnia przed nami. Ale ta pełnia będzie inna niż wszystkie. To nie tylko pełnia Księżyca w Skorpionie. To pierwszy Superksiężyc w roku 2021!

Superksiężyc, co to takiego?

Mianem Superksiężyca określamy stadium, w którym Księżyc znajduje się dużo bliżej Ziemi niż zwykle, a to za sprawą położenia w perygeum swojej orbity. Wówczas Księżyc, Ziemia i Słońce ustawiając się w jednej linii, dają nam dość rzadko spotykane zjawisko na niebie. Superksiężyc występuje średnio raz w roku, tym razem właśnie w znaku Skorpiona.

Czego możemy się spodziewać?

Każda pełnia niesie za sobą duży ładunek energii. Pełnia to kulminacja, punkt szczytowy, zwieńczenie. Pełnia sprawia, że to, co głęboko skrywane, teraz ujrzy światło dzienne. Mogą to być zarówno pozytywne jak i negatywne emocje, jedno jest pewne – towarzyszyć im będzie niezwykle silna energia. Dla wielu osób pełnia jest czasem nerwowym, stresującym lub też bardzo chaotycznym. Wszystko zależy od planów zasianych podczas nowiu i tego czy udało nam się przy nich wytrwać wraz z Księżycem wzrastającym. Jeżeli tak, teraz poczujemy spełnienie. W innym przypadku – gorzki smak porażki.

Jeżeli teraz właśnie czujesz emocjonalne rozbicie, wykorzystaj ten moment, aby się temu przyjrzeć. Co wywołuje te odczucia? Cokolwiek to jest, wymaga pracy. Pełnia jest również drogowskazem, który pokaże Ci co należy przepracować w kolejnej fazie Księżyca, by następnym razem uniknąć odczuwania tak skrajnych emocji. Księżyc w pełni wydobywa na powierzchnię najbardziej tłumione i skrywane lęki. Należy uważać na wybuchy gniewu, skłonność do konfliktów i nerwowość. To doskonały czas na obserwację siebie, nie na podejmowanie decyzji, ponieważ często mogą one być impulsywne, nieprzemyślane i chaotyczne. Z podjęciem działania należy poczekać do fazy Księżyca zanikającego.

Księżyc w pełni to czas dla siebie

Ten wyjątkowy czas należy przeżyć w odpowiedni sposób. Księżyc w pełni to pewnego rodzaju podsumowanie. Teraz jasno i klarownie możesz zobaczyć co u Ciebie idealnie działa, a co wymaga naprawy. Z tym olbrzymim ładunkiem emocjonalnym należy obchodzić się ostrożnie. Przede wszystkim bądź dla siebie wyrozumiała.

Jeżeli choć w małym stopniu udało Ci się zamknąć stare sprawy, osiągnąć to co planowałaś, podziękuj sobie za to i uczcij ten mały sukces. Z całą pewnością zasłużyłaś. A jeśli nie do końca czujesz się tak jakbyś chciała, przelej te negatywne emocje na papier. Spisz wszystko co Cię blokuje, by później móc do tego wrócić, na spokojnie, bez nerwów i stresu. To może być dla Ciebie ogromna wskazówka, w którą stronę dalej chcesz zmierzać.

Pełnia w Skorpionie

Księżyc w Skorpionie potęguje działanie pełni. Ten Księżyc odsłania prawdę, transformuje, nakłania do zmian. Jeżeli coś w Twoim życiu nie jest takie jak powinno, teraz z pewnością to odczujesz. Możesz oczywiście nadal udawać, że nic się nie dzieje i iść tą samą ścieżką, albo też posłuchać swojej intuicji i dokonać niezbędnych zmian.

Należy pamiętać, że Księżyc w pełni wywołuje silne emocje, więc jest to czas na przemyślenia, a nie gwałtowne, impulsywne decyzje. Podczas tej pełni możesz doświadczyć bardzo skrajnych emocji, bolesnych wspomnień, lęków, wstydu. To doskonały czas na zmierzenie się ze swoimi demonami, ze wszystkim tym, czego w sobie nie akceptujemy i co ukrywamy przed światem. To czas by zdać sobie z tego sprawę, zaakceptować, podjąć decyzję o zmianach i odpuścić.

Superksiężyc w Skorpionie

Jak już pisaliśmy wcześniej – Superksiężyc to stadium, w którym Księżyc znajduje się dużo bliżej Ziemi niż zwykle. Co to dla nas oznacza, poza wyjątkowym widowiskiem na niebie? (Księżyc jej wówczas zauważalnie większy). Oznacza, że siła jego oddziaływania jest znacznie bardziej intensywna niż zwykle. Superksiężyc w Skorpionie to ogromna energia, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Skorpion symbolizuje śmierć, odrodzenie i transformację. Tylko od Ciebie zależy w jaki sposób wykorzystasz tę okazję.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3

Magdalena Klosa

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Zostaw odpowiedź