Październik astrologicznie - zaćmienie i przebudzenie

Październik
Photo by Lucas Pezeta by pexels.com

Przed nami intensywny początek października, a zwłaszcza zbliżający się wielkimi krokami sobotni Nów z zaćmieniem Słońca. Ale nie tylko początek miesiąca będzie ciekawy! Zobacz na co się przygotować i jak w pełni wykorzystać nadchodzący czas.

9 października

W tym dniu Wenus opuszcza znak Lwa i wchodzi do znaku Panny. Możemy powiedzieć "nareszcie", bo przebywała w nim długo, niespełna 5 miesięcy. Lato było długie, a Wenus w Lwie sprzyjała wypoczynkowi i beztrosce. Wenus to planeta miłości, rozrywki i przyjemności, a teraz wchodzi do znaku pracowitej Panny. Prawdziwy kontrast. To sprawi, że poczujemy, iż pora zabrać się za praktyczną stronę życia. Ten czas spowoduje, że zechcemy wyhamować, zająć się porządkami oraz pracą i zarabianiem pieniędzy.

10 października

Wyjątkowa data nie tylko astrologicznie, ale również numerologicznie! 10.10 to dzień, który niesie nam nowe możliwości i nową energię. Dlatego warto dziś wykonać rytuały bądź medytację, aby przyciągnąć to czego potrzebujemy. Natomiast pozycja Wenus z Saturnem, pokaże, że powinniśmy się przyjrzeć domowemu budżetowi i wydatkom. Niewykluczone, że nasze opłaty wzrosną i będziemy zmuszeni zrezygnować ze zbędnych przyjemności. To dobry czas, aby zacząć oszczędzać i ograniczyć wydatki związane z kosmetykami, ciuchami i nie do końca potrzebnymi gadżetami jesieniary. Dobrym sposobem będzie również poszukanie dodatkowej pracy. Bądźmy też bardziej uważni, bo mogą się przydarzyć straty pieniędzy np. kradzieże czy oszustwa.

11 października

W tym dniu Pluton przychodzi dalej w ruchu prostym, a jak wiadomo jest to planeta związana z trudnymi emocjami i doświadczeniami. Dla nas ten ruch może oznaczać, że zaakceptujemy nasze bóle czy trudne przejścia i poczujemy ulgę oraz będziemy mogli iść dalej. W związkach może to oznaczać rozstanie, ale jeśli tak się losy potoczą będziemy potrafili to zrozumieć i się z tym uporać.

12 października

Mars wejdzie do Skorpiona, a gdy to się stanie poczujemy silną motywację do działania. Przed nami konkretna energia do wykorzystania. Nadrobimy wszystkie zaległości, skupimy się na wyznaczonym celu i na walce o swoje. Nie ma mowy o żadnych kompromisach. Jednak ta waleczność może powodować również konflikty, dlatego uważajmy na nasze emocje i nie dajmy się sprowokować.

13 października

Towarzyszyć nam będzie trygon Marsa z Saturnem, co sprawi, że nasz zapał nadal pozostanie ogromny i będziemy mieli chęć na zmiany i działanie. Jednak będziemy już działać rozważnie i zajmiemy się tylko najważniejszymi kwestiami. Ustalimy swoje priorytety, a mniej ważne sprawy zostaną na drugim planie. Dzięki Saturnowi zyskamy dystans i przestaniemy działać pochopnie.

14 października

Nów w Wadze w koniunkcji z Merkurym i zaćmienie Słońca. Czeka nas niesamowity dzień. Niezmiennie Nów to czas na nowe początki, zasianie intencji. Jednak wpływ zaćmienia sprawi, że poczujemy spory zamęt, co może zburzyć naszą równowagę. Nadal będziemy chcieli zrobić porządek w różnych sferach naszego życia, ale będziemy się czuli trochę jak dziecko we mgle. Ten Nów za sprawą zaćmienia będzie zatem inny i bardziej wymagający od nas samych. Zwolnijmy zatem, zwróćmy się do naszego wnętrza i posłuchajmy intuicji to jedyny sposób, aby odzyskać równowagę, której potrzebujemy.

Trzecia dekada października

W ostatnich dniach października, również będzie się działo:

22 października Merkury wejdzie do Skorpiona tworząc trygon do Saturna, znowu będziemy analizować i sprawdzać jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć podejmując ważne decyzje. Będziemy potrzebować skupienia, ciszy i samotności, aby się z tym uporać. Pozwólmy sobie na dogłębne przemyślenia.

20-24 października Wenus w trygonie z Jowiszem sprawi, że poczujemy się lepiej. Będziemy w dobrym nastroju i optymistycznie spojrzymy na otoczenie. Zapragniemy korzystać z życia, spotykać się z przyjaciółmi czy randkować. Samotne osoby mają szanse na miłość lub prawdziwą przyjaźń.

28 października czeka nas pełnia w znaku Byka. Podczas niej mogą nas dopaść wątpliwości, a traumy z przeszłości mogą o sobie przypomnieć, ale poradzimy sobie z tym, a znaleźć siły pozwoli nam Merkury w koniunkcji z Marsem oraz Mars w opozycji z Jowiszem, a dodatkowo opozycja Merkurego z Jowiszem (25-31 października).

29-31 października na koniec tego szalonego miesiąca nie zapominajmy o trygonie Wenus z Uranem. To będzie czas pełen niespodzianek.

Avatar of Klaudia Okularczyk-Rasińska
Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *