Nów Księżyca w Rybach - 2 marzec 2022

Sekwencja zaćmienia księżyca nad nocnym horyzontem miasta.
samer daboul pexels.com

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Zimny luty powoli odchodzi w zapomnienie, by zrobić miejsce na świeży powiew cieplejszego wiatru. Z ogromnym wytęsknieniem czekamy na tą kolejną porę roku, by móc zrzucić z siebie wełniane płaszcze, puchowe kurtki i skórzane kozaki. Wraz z początkiem marca - 02.03.2022, Księżyc wejdzie ponownie w fazę nowiu, tym razem w znaku Ryb. Będzie to wspaniały czas na nowe wizje, marzenia i plany. Jesteście gotowe na nowy początek? Do dzieła!

Księżyc w nowiu

Nów Księżyca jest zawsze zapowiedzią nowych możliwości i szans, które pojawiają się na naszym horyzoncie. W czasie nowiu, Księżyc jest zupełnie niewidoczny na niebie, a wraz z kolejnym dniem zaczyna go ponownie przybywać. Jest to przejście z mroku w stronę światła, odrodzenie i nowy etap. Nów to doskonały czas na nowe plany i marzenia. Energia Księżyca daje nam możliwość zasiania ziaren, z których wkrótce zbierzemy obfite plony. Jak to osiągnąć? Świetnym działaniem na czas Księżyca w nowiu jest twórcza i kreatywna praca nad mapą marzeń. Również medytacja, wizualizacja, uporządkowanie myśli i jasne określenie planów przybliżą nas do osiągnięcia upragnionych celów.

Nów w Rybach

Księżyc w znaku Ryb ma szczególną moc twórczą, niesamowicie pobudza intuicję oraz wyobraźnię. Warto zaobserwować myśli, które nagle się pojawią, ponieważ mogą być ważną wskazówką do lepszego zrozumienia siebie. W czasie Nowiu w Rybach należy także zwrócić szczególną uwagę na sny. Jeśli pracujesz już od dłuższego czasu ze swoją podświadomością, może okazać się, że Twoje sny wskażą Ci drogę, którą powinnaś podążać lub też będą zwiastować przyszłe wydarzenia. To ogromna szansa od losu! Warto to wykorzystać i tuż przed nowiem poświęcić czas na medytację, wyciszenie, relaks.

Ryby to także wrażliwość. W czasie tego nowiu możemy ponownie poczuć chęć do zamknięcia się w czterech ścianach i pobycia w samotności. Nie dlatego, że mamy dość znajomych, przyjaciół czy rodziny. Powodem może być potrzeba zrozumienia w jakim punkcie się obecnie znajdujemy, czy czujemy się w nim komfortowo oraz dokąd zmierzamy. Ten Księżyc w sposób dosadny może pokazać to czego tak naprawdę chcemy i czego już dłużej nie chcemy w swoim życiu.

Jak wykorzystać czas nowiu w Rybach?

  1. Wstań odrobinę wcześniej niż zwykle, daj sobie czas, by tego dnia nie wychodzić w biegu. Zaplanuj lub przygotuj śniadanie wieczorem, dzięki temu sprawisz, że nadchodzący poranek nie będzie taki sam jak pozostałe.
  2. Już od samego rana praktykuj wdzięczność. Zanim wyjdziesz z łóżka poświęć chwilę na podziękowanie za to co masz, co do tej pory osiągnęłaś. Masz z tym kłopot? Podziękuj za zdrowie, rodzinę, przyjaciół, pracę, dobrobyt materialny lub po prostu za nowy dzień i nowe możliwości.
  3. W drodze do pracy nie rozmyślaj nad obowiązkami, które na Ciebie czekają i tym co masz dziś do zrobienia. Zamiast tego zaobserwuj jak się dziś czujesz, jaki masz nastrój, na co masz ochotę.
  4. Postaraj się o jakiś miły gest dla kogoś bliskiego lub koleżanki z pracy. Zrób coś czego nie masz w zwyczaju robić. Może być to zupełny drobiazg, jak czekoladka do kawy czy dobre słowo.
  5. Wieczorem weź relaksującą i odprężającą kąpiel, ale nie taką jak zwykle. Zakup na tę okazję nowy olejek zapachowy, balsam lub mleczko. Wykorzystaj świece 'na specjalną okazję', włącz relaksującą muzykę, zadbaj o swój komfort.
  6. Poświęć czas na wycieszenie i relaks. Pomedytuj lub zrelaksuj się wykorzystując w tym celu matę do akupresury. Jeśli nie masz maty, wystarczy koc, poduszka czy kanapa. Zastanów się nad dniem, który właśnie dobiega końca, nad punktem, w którym obecnie się znajdujesz. Czy jesteś szczęśliwa? Czy masz powody do radości? Czy zupełnie odwrotnie - czujesz się fatalnie. Postaraj się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego tak jest?
  7. Połóż się wcześniej spać. Nie trać czasu na przeglądanie facebooka, instagrama czy innych sociali. Wyłącz telewizor i zaśnij w spokoju. Kto wie, może właśnie tej nocy otrzymasz odpowiedzi na dawno zadawane pytania.

Powodzenia!

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *