Marzec astrologicznie – Pełnia w znaku Panny

Obserwując wydarzenia astrologiczne, marzec wita nas bardzo intensywnie. Według astrologów jest uważany za najważniejszy miesiąc w 2023 roku. Czas na zmiany. Przed nami potężna energia do wykorzystania! Czego możemy się spodziewać? Jak możemy się czuć? Jak się przygotować? Sprawdźmy!

Marzec 2023

Patrząc przez pryzmat astrologii dużo będzie się w marcu działo. Między innymi rozpoczniemy Nowy Rok Astrologiczny, którego początkiem będzie Równonoc Wiosenna 20 marca. Tego samego dnia Słońce wejdzie w znak Barana, co zapowiada dla nas nowe początki oraz nowe ścieżki rozwoju. Przed nami również Pełnia księżyca w Pannie – 7 marca, tego samego dnia Saturn pożegna Wodnika, w którym przebywał przez ostatnie 2,5 roku i przejdzie do Ryb.

Pełnia w Pannie

Już 7 marca Księżyc znajdzie się w praktycznej i konkretnej Pannie. Oznacza to, że przyszedł czas, aby odłożyć przyjemności na drugi plan i zająć się obowiązkami, które zbyt długo odkładaliśmy w czasie. Możemy się buntować, ale porządki nas nie ominą. Skupmy się jednak na tym, że to Pełnia, która pokazuje nam wiele nowych możliwości. Wykorzystajmy ten czas dobrze i zadbajmy o siebie. To najlepszy moment, aby zadbać nie tylko o swoje zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Podczas tej Pełni możliwe jest uwydatnienie się naszych zdrowotnych problemów. Aby temu zaradzić, zróbmy coś dla siebie, może to być: medytacja, joga, czas na relaks, oczyszczająca kąpiel, kontakt z naturą, uziemianie czy pisanie w dzienniku. Każdy wybór będzie dobry, wybierzmy to czego najbardziej potrzebujemy. Oczyśćmy również swój dom oraz swoją aurę, pomocna w oczyszczaniu będzie biała szałwia lub Palo Santo, ale również rytuały oczyszczające z wykorzystaniem świec. Wsłuchajmy się w swoją intuicję, bo teraz będziemy ją słyszeć zdecydowanie mocnej. Nie bójmy się tej Pełni, pomimo tego, że przyniesie nam wiele zmian i zakończeń. Potraktujmy ją jak wielkie sprzątanie przed nadejściem wraz z Równonocą, Nowego Roku Astrologicznego. Pamiętaj o wdzięczności za to co już masz i zacznij z nową, czystą kartą.

Saturn wchodzi do Ryb

Pozostanie tam, aż do 14 lutego 2026 roku. Jest to kolejna ogromna energia związana z datą 07.03. Te wydarzenia są tak ważne, ponieważ będą miały na nas wpływ przez następnych kilka lat. Saturn skonfrontuje nas z rzeczywistością. Wielu zakończy relacje , które były karmiczne. Na próbę zostanie wystawiona nasza uczciwość oraz to w co wierzymy. Jeśli robimy coś tylko na pokaz, zostanie to z pewnością zweryfikowane. Możemy poczuć się przytłoczeni nadmiarem obowiązków, ale również przybici przedłużającą się zimą i głęboką tęsknotą za wiosną. Skupmy się na naszej duchowości i na tym jakie lekcje mamy do przerobienia. Wiosenne porządki, nie tylko te w szafie czy w domu będą konieczne. Pozbądźmy się tego co już nam nie służy. Słuchajmy intuicji.

Pluton w Wodniku

Kolejna ważna marcowa data – 23.03 w której Pluton wchodzi na chwilę do Wodnika, a następnie według astrologów wycofa się, ale od listopada 2024 roku usadowi się tam na dobre i będzie przebywał w tym położeniu, aż do marca 2043 roku. Czego możemy się spodziewać? Rewolucji i zmian, choć w tym roku nie odczujemy tego zjawiska tak mocno jak w kolejnym, Według prognoz czekają nas wielkie zmiany, ale nie tylko w życiu prywatnym, zmiany nadejdą również na całym świecie. Będzie to czas na transformację sposobu myślenia, ponieważ zbliżające się reformy i rewolucje, jak i zmiany technologiczne nas nie ominą.

Marzec 2023 w pigułce:

02.03 Merkury wchodzi do znaku Ryb
06.03. Słońce znajdzie się w sekstylu z Uranem
07.03 pełnia Księżyca w Pannie, Saturn wejdzie do znaku Ryb
11.03 Mars w sekstylu Wenus
15.03 Mars w kwadraturze z Neptunem
16.03 Słońce i Merkury z Neptunem w znaku Ryb
20.03 Słońce wejdzie do znaku Barana, Równonoc Wiosenna, początek Roku Astrologicznego, Słońce w sekstylu z Plutonem
21.03 Nów Księżyca w znaku Barana
23.03 Pluton wejdzie do znaku Wodnika


Pamiętajmy, by absolutnie nie bać się tego co nas czeka. Astrologia nie ma na celu straszenia nas, a wręcz przeciwnie. Uprzedza nas o nadchodzących zmianach i wydarzeniach, na które mamy szansę się przegotować najlepiej potrafimy.
„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” powiedział grecki filozof Heraklit z Efezu ok. 25 wieków temu i wiedział co mówi. Wykorzystajmy ten czas w pełni!

Właścicielka salonu Glam Nails Studio, kochająca koty, motocykle, książki i medytację. Fascynuje się technikami ezoterycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *