Netflix – 3 seriale, które warto obejrzeć

Platforma Netflix to źródło rozrywki dla każdego. Różnorodna oferta pozwala dobrać seans zarówno pod kątem nastroju, jak i preferencji gatunkowych. Wolicie spotkanie z pełnometrażowym filmem czy należycie do teamu serialowiczek? Jeżeli skłaniacie się do jednorazowej kinowej przygody, to serdecznie odsyłamy do innych artykułów po zaczerpnięcie inspiracji, np. Jeden z mocniejszych thrillerów, które można zobaczyć na Netflixie! Jeśli jednak należycie do zwolenniczek seriali, to świetnie się składa! Właśnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie trzech ciekawych, netflixowych propozycji, które mogą zarówno wzruszyć, zaintrygować, ale i rozbawić do łez.

Seriale, które warto obejrzeć

Lucyfer

lucyfer
fot. netflix.com

Pierwszą z nich jest ,,Lucyfer”. Serial opowiada o infantylnym i nieziemsko przystojnym właścicielu klubu ,,Lux”, czyli o tytułowym Lucyferze Morningstarze. Okazuje się, że przybył on na ziemię wprost z piekielnych otchłani. Znudzony diabeł ma dość spełniania woli ojca i postanawia zacząć nowe życie na ziemi, dokładnie w Los Angeles, tym razem pod postacią człowieka. Jako upadły anioł posiada niesamowite zdolności. Jest nieśmiertelny, ludzie chętnie się przy nim zwierzają z najmroczniejszych sekretów, a jego urok osobisty działa na wszystkie kobiety, z wyjątkiem jednej, przy której staje się całkowicie bezbronny. Mowa tu o detektyw Decker, której w jednym z odcinków ratuje życie. Lucyfer z czasem awansuje także na jej służbowego partnera i jako cywilny konsultant będzie pomagać przy śledztwach. Serial łączy w sobie motywy kryminalne, wątek rodzinny nieziemskiego bohatera (podczas seansu poznamy, m.in. jego brata – Amenadiela i matkę), miłosny, także motyw przyjaźni, a wszystko to okraszone jest nieprzeciętnym poczuciem humoru oraz ciekawą fabułą.

Lucyfer sezon 5 – zwiastun

Hi, By mama

Hi, By mama
fot. netflix.com

Druga propozycja, to ,,Hi, By mama”, czyli koreański serial, który zapewne niejedną z Was doprowadzi do łez. Historia opowiada o Cha Yu-ri, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje duchem i zostawia na ziemi męża z córeczką. Jednak to tylko pozory. Mimo że najbliżsi nie zdają sobie sprawy z jej obecności, to bohaterka każdego dnia obserwuje, jak zmienia się ich życie. Pewnego razu. Cha Yu-ri odkrywa, że pięcioletnia już córeczka widzi duchy, w tym właśnie ją. Nasza bohaterka dostaje szansę od losu, by na 49 dni wrócić znów do świata żywych. Postanawia nie próżnować i przeżyć ten czas blisko tych, których kocha. Jednak jej mąż ponownie się ożenił, a przyjaciele przecież od pięciu lat opłakują jej odejście. Jak zareagują na powrót Cha Yu-ri? Czy bohaterce uda się odzyskać poprzednie życie? Tego dowiecie się już z samego seansu! Cały serial jest korelacją różnych emocji od radości, smutku, aż po strach. Poznamy świat nie tylko żyjących, ale i duchów, które zatrzymane na ziemi, będą szukały w głównej bohaterce pośrednika.

Hi, By mama – zwiastun

Uwięzione

Uwięzione
fot. netflix.com

Kolejną propozycją są ,,Uwięzione”. Historia zaczyna się od niesłusznego oskarżenia Macareny Ferreiro, w wyniku którego trafia ona do więzienia. Odtąd jej życie zdominowane będzie przez kolor żółtych uniformów, przemoc oraz chęć przetrwania. Nie tylko zacznie walczyć o swoje życie, ale także o życie najbliższych, którym grozi niebezpieczeństwo. Wszystko zaczęło się od spotkania z jedną z więźniarek, Zulemą Zahir. Wciągająca fabuła zawierająca wątek kryminalny, z odcinka na odcinek coraz bardziej się komplikuje, a widzowie obserwują, jak z ofiary, Macarena staje się zupełnie innym człowiekiem. Nie zabraknie humoru, adrenaliny, a sama historia będzie skupiać się na kilku wątkach, co jest kolejnym plusem tej produkcji. Koniecznie zajrzyjcie na platformę i podzielcie się wrażeniami!

Uwięzione 5 sezon – zwiastun

Studentka filologii polskiej, a także kultury i praktyki tekstu. Z zawodu pianistka, stąd zamiłowanie do muzyki klasycznej. Pasjonatka krajobrazowych widoków, podróży, animacji z dziećmi, a nade wszystko pisania. Interesuje się analizą reklam i szeroko rozumianą komunikacją wizerunkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *