Przejdź do głównej zawartości

Obecnie platforma Netflix ma tak szeroką ofertę różnorodnych filmów i seriali, że możemy mieć problem z wyborem tylko jednej produkcji. Dlatego, aby choć trochę ułatwić Wam tę decyzję, przygotowaliśmy małą ściągę. Fani kryminałów, thrillerów i dreszczowców powinni koniecznie obejrzeć choć jeden serial z naszej listy. A najlepiej obejrzeć wszystkie! Znajdą się tu zarówno produkcje nowe, jak i nieco starsza. Niektóre z nich są kontynuowane, niektóre już się niestety skończyły. Zresztą, zobaczcie sami!

1. Dom z papieru

Pierwsza propozycja na naszej liście to prawdziwy hit. „Dom z papieru” reżyserii Kim’a Hong-sun jest jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, który pojawił się na platformie Netflix. Produkcja ta znana jest na całym świecie, a fani z niecierpliwością czekają na sezon 5, który już w tym roku trafi na platformę.
Tajemniczy Profesor rekrutuje grupę ośmiorga przestępców. Każdy z nich ma inne umiejętności. Grupa pod dowództwem Profesora napada na hiszpańską mennicę. Zarówno pierwszy, jak i drugi sezon opowiadają o działaniach grupy w tym właśnie miejscu. „Dom z papieru” to serial, od którego bardzo ciężko się oderwać. Zaskakujący, trzymający w napięciu do ostatniej chwili.

2. Czarna lista

Poszukiwany, najbardziej niebezpieczny przestępca Raymond Reddington od lat ścigany przez FBI niespodziewanie oddaje się w ręce służb. Składa im zaskakującą propozycję – pomoże FBI znaleźć i aresztować najgroźniejszych przestępców z całego świata. Stawia jednak jeden warunek – chce rozmawiać tylko i wyłącznie z Elizabeth Keen, początkującą profilerką FBI, młodą dziewczyną, która dopiero zaczyna pracę. Pomysłodawcą serialu jest Jon Bokenkamp. „Czarna lista” doczekała się już ośmiu sezonów i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Idealna pozycja dla fanów kryminałów oraz wątków z udziałem FBI.

3. Kto zabił Sarę?

Jeden z najnowszych seriali Netflixa. Pierwszy sezon pojawił się na platformie 24 marca. Na chwilę obecną dostępne są dwa sezony. To meksykański thriller/kryminał wyreżyserowany przez David’a Ruiz’a.
Trzymająca w napięciu produkcja opowiada historię morderstwa Sary – młodej dziewczyny, która ginie w wypadku. Jak okazuje się już na początku, śmierć Sary nie była nieszczęśliwym wypadkiem, a celowym działaniem. Za zabójstwo kobiety skazany zostaje brat tytułowej bohaterki – Alex, który następne 18 lat spędza w więzieniu. Po odbyciu kary mężczyzna postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kto stoi za śmiercią jego siostry.

4. Sposób na morderstwo

Serial, który niestety już się zakończył, jednak do teraz cieszy się dużą popularnością. „Sposób na morderstwo” nie jest oryginalnym serialem Netflixa, ale aktualnie to właśnie na platformie możemy obejrzeć wszystkie odcinki serialu. Łącznie jest ich 90. Podzielone są one na 6 sezonów. To produkcja pełna mrocznych tajemnic, trzymająca w napięciu do ostatniego odcinka.

Główną bohaterką serialu jest charyzmatyczna Annalise Keating – pierwszoligowa prawniczka specjalizująca się w sprawach karnych. Grupa ambitnych studentów rozpoczyna naukę na uniwersytecie w Middleton, na którym wykłada Keating. Pięciu „wybrańców” dostaje możliwość odbycia stażu i współpracy z ambitną prawniczką. W ten sposób Wes, Conor, Michaela, Laurel oraz Asher trafiają do kancelarii Annalise. Niedługo później wszyscy zostają wplątani w sprawę morderstwa, które na zawsze odmieni życie każdego z nich.

5. Strzelec

Adaptacja powieści „Shooter” autorstwa Stephena Huntera. Serial został wyprodukowany przez di Bonaventura Pictures, Leverage Entertainment, Closest to the Hole Productions, Paramount Television oraz Universal Cable Productions. Wszystkie odcinki obejrzeć można na platformie Netflix. Niestety serial został zakończony po trzech sezonach.

Weteran wojenny oraz jeden z najlepszych snajperów na świecie – Bob Lee Swagger, zostaje wyznaczony do udaremnienia zamachu na życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Niestety nie udaje mu się schwytać zamachowca, a niedługo później sam zostaje oskarżony o dokonanie zamachu. Bob Lee wie, że został wplątany w spisek i za wszelką cenę musi udowodnić swoją niewinność. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie swojej żony – Julie.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3

Joanna Grzegorczyk

Copywriter z zamiłowania. Interesuje się modą, popkulturą, szeroko pojętą tematyką beauty oraz mocnymi thrillerami. Wolne chwile spędza na oglądaniu seriali, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.

Zostaw odpowiedź