Jak ogarnąć wszystko i nie zwariować? Książki motywacyjne

Różowy plecak, okulary, telefon, aparat Instax, biżuteria, pomadka i magazyn, rozłożone na miękkiej powierzchni.
unsplash.com

Książki motywacyjne - Od jakiegoś czasu żyjemy w ciągłej pogoni za czymś lepszym. Za lepszą pracą, lepszym domem, większą ilością pieniędzy, za lepszym jutrem, które zagwarantuje nam tak długo poszukiwane i upragnione poczucie szczęścia. W ferworze ciągłej walki, kompletnie zapominamy o tym, że żyjemy tu i teraz. Jak tu nie zwariować?

W pogoni za szczęściem

Życie ucieka nam przez palce, a my nim się obejrzymy mamy 40-stkę na karku i ciężki jak diabli wór życiowych rozczarowań na plecach. I co nam zostaje? Zrzędliwość, rozgoryczenie, brak chęci, nierzadko depresja. I powiesz teraz "ale to przecież nie moja wina, że wiecznie mam pod górę!". I tak i nie. W dużej mierze, to my same stawiamy sobie te kolosalne wyzwania przed sobą, tłumacząc się tym, że chcemy być W KOŃCU szczęśliwe.

Jaka jest złota rada? Odpuśćmy wszystko co nas ogranicza! Po prostu zacznijmy cieszyć się tym, co mamy tu i teraz. Tym, co udało nam się osiągnąć przez te wszystkie lata. Doceńmy SIEBIE i podziękujmy SOBIE za ten ogromny kawał dobrej roboty. Spróbujmy odnaleźć choć pięć powodów dla których codziennie rano warto wstać z łóżka i za które jesteśmy zwyczajnie wdzięczne. I nie musi być to pięć mega ważnych rzeczy, od których zależy całe nasze życie. Mogą to być zupełne drobnostki, jak na przykład słońce za oknem, lato, kot, pies, kwitnące kwiaty czy błękitne niebo.

Nauczmy się cieszyć z małych rzeczy, a te wielkie przyjdą do nas same, nim się obejrzymy. A oto kilka propozycji książkowych, które znacznie bardziej wgłębią Cię w temat i nauczą, jak cieszyć się każdą wyjątkową chwilą Twojego wspaniałego życia.

Książki motywacyjne

Avatar of Magdalena Klosa
Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *